Кој политичар од Струмица заслужува најголема почит од народот?

Кој политичар од има најголема почит кај народот во Струмица?


  • Вкупно гласачи
    50

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Абе ако дозволеше Груевски да игра и Папучаро како Заев(валкано)ќе видаате кој ќе тепаше ама ај биде.И чеки малко полекичка не е он толко од тие да заборава.плаќа и враќа Папучаро ќе правиме маабет на лето на темата:Зоран Заев повторно притворен!!!:pos2::pos2:
Гладна кокошка просо сонила :)
 
Член од
2 февруари 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
Кога Папучаро настапувал сам како кандиатат за пратеник?

Коа мислиш на сите,го вклучуваш ли тука и Заев?
Јас како шо знам Папучаро 2 пати по ред ка се кандидира за пратеник,и 2 пати победува у сите 72 села у Струмица.Он е за народо у селата АВТОРИТЕТ.а и мислам оти не е толку лош човек,лично го знам барем за Вмровците е добар,а за комунистите е страв и трепет шо е добро треба ни на нас таков човек против Заев:toe:
Папучаро беше долги години шеф на поткомитет. Ѕверка! Ама сега во Босилово ВМРО-ДПМНЕ има градоначалник, а нема мнозинство во советот.
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
Папучаро беше долги години шеф на поткомитет. Ѕверка! Ама сега во Босилово ВМРО-ДПМНЕ има градоначалник, а нема мнозинство во советот.

Биде и тоа.Двајца од нив преминаа кај нас:pos2::pos2::pos2::baeh::baeh::baeh:
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
Зоран Заев!!!!!!!!!Он тава шо го е направил некој други може да го сонуват!!!
А Јордан Мијалков друже ти да не си некој роднина на Грујо???
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
Зоран Заев!!!!!!!!!Он тава шо го е направил некој други може да го сонуват!!!
А Јордан Мијалков друже ти да не си некој роднина на Грујо???

Не сум јас роднина на Грујо.Роднина му е бил Јордан Мијалков ама јас сум потпишан така од голема почит спрема Мијалков.
Јас сум иначе од тимот на Ристо Стојанов и за избори и за по избори:toe:
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Зоран Заев!!!!!!!!!Он тава шо го е направил некој други може да го сонуват!!!
А Јордан Мијалков друже ти да не си некој роднина на Грујо???

он е некооо дете и гледа само у една точка а таа точка се вика фмро дпмне , груевски и папучаро
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ќе го закочат на лето засекогаш за да не се мачи повеќе.После 2 месеца ќе е претседатело на совето Панче Орцев,па нови избори и градоначалнико ќе биде од Вмро или Кристијан Делев ама јас да не се испуштам да не разоткријам нема да е интересно:pos2::pos2:
Абе и овие избори немаше да биде интересно ама,ЈБГ.
Добро ти кажа Реален.Гладна кокошка просо сонила.
На тоа ЌЕ и ЌЕ останете.
И Силвето ќе направеше,ама сега можеби од Скопје ќе направи за Струмица.:)
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
Абе и овие избори немаше да биде интересно ама,ЈБГ.
Добро ти кажа Реален.Гладна кокошка просо сонила.
На тоа ЌЕ и ЌЕ останете.
И Силвето ќе направеше,ама сега можеби од Скопје ќе направи за Струмица.:)

Де бе полека дете ЌЕ биде и таа работа не се секири.Само нем да се разочараш ного за чичо ти Зоки па на крај и крај не ти е татко.ако го затворат здрааве:pos2::pos2::pos2::pos2:

он е некооо дете и гледа само у една точка а таа точка се вика фмро дпмне , груевски и папучаро

Јас сум дете од 24 години шо работи 6 години у кабинето на Ристо Стојанов и верувајте оти как шо има дисциплина кај него,тоа го нема ни кај Бранко ниту кај Груевски а оште помалко кај Заев.
п.с.2002 година Вмро Дпмне катастрофално ги губи изборите во цела Македонија,а победува само во еден регион и тоа Струмичкиот регион под водство на Ристо Стојанов-Папучаро.Истата вечер ни стигна факс од Бранко како нов победник за да му честита на координаторо на Вмро шо га оствари единствената победа у Македонија за Вмро у 2002.
Питајте некој инволвиран у политика ќе ви каже и ќе ви потврди:toe:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Де бе полека дете ЌЕ биде и таа работа не се секири.Само нем да се разочараш ного за чичо ти Зоки па на крај и крај не ти е татко.ако го затворат здрааве:pos2::pos2:
Да , ама ти така мислаш.Го имаме најдобрио градоначалник во цела Македонија бе !Јас го сакам како човек , ти как сакаш свати ме.
Го затвараате,го кочиите ама народот го сака.22 000 гласа доби.:toe:
Ќе биде , ќе биде .Надевајте се оти ќе го затворат и ќе победите во Струмица .
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
Да , ама ти така мислаш.Го имаме најдобрио градоначалник во цела Македонија бе !Јас го сакам како човек , ти как сакаш свати ме.
Го затвараате,го кочиите ама народот го сака.22 000 гласа доби.:toe:
Ќе биде , ќе биде .Надевајте се оти ќе го затворат и ќе победите во Струмица .
За тоа треба вие да се надевате да не го затворат.Кој фактор е Сдс у Македонија да поставува услови,кога има едвај 200 000 гласа:toe:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Заев и Бонева се познати низ цела држава,ама Заев не е толку како Бонева тоа е факт:toe:
На Заев не му треба да биде попознат низ другите градови(моментално), доволно му е во Струмица, додека Бонева во Струмица е 0 спрема Заев, и никој, ама баш никој не ја сака.

Да да знае да гласа народо.Заев го избра за градоначалник оти изгледа го ареса.а Бонева трипати по ред ка се кандидира за пратеник трипати победува во Струмица,шо значо Струмичани се задоволни од нејзината работа во парламентот.Треба да се горди и тие од Сдсм не само од Вмро оти првпат се случува човек од Струмица да раководи парламентарна група од 64 пратеници.Ем тоа жена.Бидејте фер и признајајте.Јас ви признавам оти Силвана изгуби за градоначалник,ама е најдобар пратеник до сега од Струмица,било од Вмро или од Сдсм:toe:
Моментално за што и да се кандидира Заев ќе земе повеќе гласови во Струмица. Без разлика кој ќе му е противник, затоа што сите знаеме дека никој друг нема ништо направено за Струмица.:back:
 

Sds

Член од
31 март 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
На Заев не му треба да биде попознат низ другите градови(моментално), доволно му е во Струмица, додека Бонева во Струмица е 0 спрема Заев, и никој, ама баш никој не ја сака.



Моментално за што и да се кандидира Заев ќе земе повеќе гласови во Струмица. Без разлика кој ќе му е противник, затоа што сите знаеме дека никој друг нема ништо направено за Струмица.:back:
Брат дај бе да си кажеме јавно оти Папучаро е појак политичар,реално е тоа.Знаеш ли колку ного бил богат Папучаро,а за него нема никаква афера.Заев е богат ама пред затвор е.А и слушам со градоначалнико на Куманово ке правил партија :toe:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Брат дај бе да си кажеме јавно оти Папучаро е појак политичар,реално е тоа.Знаеш ли колку ного бил богат Папучаро,а за него нема никаква афера.Заев е богат ама пред затвор е.А и слушам со градоначалнико на Куманово ке правил партија :toe:
ОооО,за тоа ли се регистрира бе ?:pos2:
Заев ќе правил партија со градоначалникот на Куманново,чек дис аут.:pipi:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Политичар...беше Трајковски...
Другото, освен Папучаро, можеме да го сместиме во групата на локални моќници.
Иако за Л.Иванова и Пецев дури и тоа неможеме да го кажеме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom