Кој од комшиите "не сака” најмногу?

Кој не "сака" најмногу? Од комшиите разбира се.

  • грците

    Гласови: 12 30,8%
  • бугарите

    Гласови: 7 17,9%
  • србите

    Гласови: 14 35,9%
  • албанците

    Гласови: 6 15,4%

  • Вкупно гласачи
    39
  • Гласањето е завршено на .
J

JohnnyMass

Гостин
Delux напиша:
Па како да немаме симпатии,еве кон србите негуваме некакви симпатии.Не само што сме многу блиски во однос кон другите соседи,туку имаме и скоро иста вредност на валутата:)
Зарем не мразат србите како нација?
Е си се зезнал за вредноста на валутата.За едно евро добиваш 84 динари, а кај нас 61 денар.Има разлика, далеку е од слично.:wink:

Бек ту топик
Ај ќе искоментирам по малце за сите.
Грците:Гаден народ.Уште кога им дојдеш на граница те заебаваат "Фиромче, че сонцас дупе на Халкидики, а?".И покрај тоа па пола Македонија ќе иде у Грчка на одмор и ќе им го расне буџетот.Па после они на нас ќе ни викаат "Грција - најголем пријател на Фиром.Наши инвестиции милијарда долари.Без нас сте ништо"Па нека се носат у ПМ!!

Бугари:И овие цигани.До пред десет години не маваа да им купиме од нивните играчки, теписи, да им пуниме "хотели", а сега се озабија тоа татариве па немат ни срам ни перде.Те гледа у очи и ти вика "Наш и ваш народ един народ".Ај и ви у ПМ!!

Албанците:Е бар со овие си начисто.Не зборам за овие нашиве во Македонија.Со нив секогаш ќе се караме пошто заедно живиме.Али овие преку граница бар знаеш дека кога ти вика "Добар ден", стварно мисли "Добар ден".А башка и политички се поддржуваме.

Србите:Е со овие можеш да се разбереш.Сме живеле у заедничка држава, ама па знаат да не заебаваат и они кога ќе не им идеме по ќеф и забораваат чија граница остана отворена кон нив во `98.Па така кога беа споровиме околу Вранишковски и ЈАТ-МАТ повеќепати српски високи функционери милуваа да кажат ФИРОМ.

Од ова све испадна дека имаме уште многу нерасчистени сметки со Грците и Бугарите, а на Албанците и Србите им сме мили по потреба.Све на све - гадни соседи имаме.:tapp:
 
J

JohnnyMass

Гостин
TpH_Bo_OkO напиша:
Сепак Турција беше таа кога во `87ма Грчката војска парадираше кај нашата граница со цел да ја исплаши Македонија од помисла на осамостојување со закани за евентуален напад тогашниот Турски генерал Г. Танер конкретно и отсечно им кажа „Доколку се случи Грција да ја нападне Македонија, истиот ден Турската армија ќе изврши инвазија со полн ек врз Грција, а Атина ќе биде срамнета со земја, тоа ви го ветувам.” (Ветувањето се однесуваше према грчката влада) После оваа изјава грчката воена парада се повлече во рок од 24 часа...

Македонија треба да го признае Северен Кипар!

Македонија треба и понатаму да и извезува грозје на Хрватска :) И не само тоа...Взаемни економски развојни програми се многу битни...Ако не слушнавте, Хрватска ќе инвестира 70 милиона евра кај нас...и тоа е сепак за почит. Турција истотака тековнава година инвестираше во Македонија...
Е за ова имам сосем се согласувам.Тоа ќе им биде еден врел шамар на Грците од нас.Камо ти да ни беше министер за надворешни.:smir:
BTW пак да поправам некои бројки.Хрватски Агрокор ќе инвестира у Македонија 200-300 милиони евра во фабрики за преработка и одгледување овошје, зеленчук и производство на здрава храна и нечто друго беше, не се сеќам у моментов...
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Nemozam da glasam za vakov absurd!
Ja gledam anketava i neznam dali da placam ili da se smeam.......
 
N

n/a

Гостин
Bratot напиша:
Nemozam da glasam za vakov absurd!
Ja gledam anketava i neznam dali da placam ili da se smeam.......
Frli paricka i glasaj....:pos2:
Kako i da iskoci...nema da zgresis...hehehe
Uglavnom...biras izmegju ogan i vatra....taka da...se isto ti se fakja!
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Еее анкетата ви е пропадната. Зар не знаете Блгарите „не сакаат“ најмногу. :pos2: хахахах леле источниве се пеза невидена.

Малагите = Да не нема поарно
Блгарите = Не „искат“
Четничка Раја = СССС (лол)
Шипшаноне = Ама баш не им е гајле...

Јас мислам дека малцинствата во горенаведените не сакаат најмногу.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Абе сите не „сакаат” толку опсесивно и посесивно, и во моменти на такви љубовни изблици, ги тера на картографија, па си цртаат карти...
 

jon

Член од
20 јуни 2007
Мислења
287
Поени од реакции
0
theMac3donian напиша:
Еее анкетата ви е пропадната. Зар не знаете Блгарите „не сакаат“ најмногу. :pos2: хахахах леле источниве се пеза невидена.

Малагите = Да не нема поарно
Блгарите = Не „искат“
Четничка Раја = СССС (лол)
Шипшаноне = Ама баш не им е гајле...

Јас мислам дека малцинствата во горенаведените не сакаат најмногу.
И мене ми личи дека територијално најмногу не сакааат Блгарите од исток и Шипшаноне ама од северозапад некако. А како персони најмногу не мрзат циганите во Грција што се нарекуваат Грци.
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
ABC напиша:
Попустливоста кон Албанците се должи на долгогодишната изолација во која не држат заробени како во ГЕТО.Верувајте дека никој немаше да ја продаде нивата или станот во Тетово доколку можеше изминативе години да замине на печалба како што неговите предци тоа го правеле во годините пред осамостојувањето.
Sakash da kazesh deka tie bea pomalku izolirani od nas? :pos2: :pos2: :pos2: . Ajde da gi nabroime albanskite sela vo makedonija pred 95 godina, mislam na selata kade poveke od polovina ziveelo albansko naselenie! Ako uspeesh da mi kazesh poveke od 5 vo ramnica/pole ke si go presecham! Site se mashko vo planini, i sekade do togash imaa po edna cheshma na sred selo so kominstichka petokraka, za deneska nekojsi 40% od zapadna makedonija da e vo nivna sopstvenost! Vonja vo Skopje, Gostivar, Kichevo, Struga nemashe, pa zashto istoto se deshavashe sekade? Zatoa nemoj da lupash...
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
а бе сите соседи "не сакаат".Арно вика Јове сите гледат само да не искористат и ништо друго.
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
JohnnyMass напиша:
Е за ова имам сосем се согласувам.Тоа ќе им биде еден врел шамар на Грците од нас.Камо ти да ни беше министер за надворешни.:smir:
BTW пак да поправам некои бројки.Хрватски Агрокор ќе инвестира у Македонија 200-300 милиони евра во фабрики за преработка и одгледување овошје, зеленчук и производство на здрава храна и нечто друго беше, не се сеќам у моментов...
:zver: i jas glasam i jas:) trn za minister za nadvoresni raboti:)pa aj da vidime posle :)
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Prashanjeto e losho formulirano i istovremeno nema dodatni opcii. Moe iskustvo e deka nikoj ne ne saka, SITE se odnesuvaat podcenuvachki sprema nas. No ako im udrishmalku kontra, pocutuvaat. So iskluchok na atinjanite.

Primer: na eden diplomatski sobir na Sv. Stefan vo Crna Gora pred nekoja godina, edna debela grchka krava odbi da razgovara so mene koga slushna deka sum od Makedonija - pa si zemav za pravo so povishen ton pred diplomati od cela EU i SAD da ja oteram vo tri p.m. za da znae deka ne primam takov tretman. Shodno, drugiot den dojde eden od toa ciganite od nivnata ambasada na oficijalniot priem da nezdravel so mene.

Inaku bez taa dodatna opcija ("nikoj"), glasav za Grcija.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
94
Поени од реакции
0
E pa nema opcija "makedonci". Ova koe vie si go pravite ni bugari ni grci ni srbi ni Albanci vi go pravjat :)

Kako i da e, nema isto opcija "Jas"! Jas vi sakam najmnogu hehehe!
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
eviltatar напиша:
E pa nema opcija "makedonci". Ova koe vie si go pravite ni bugari ni grci ni srbi ni Albanci vi go pravjat :)

Kako i da e, nema isto opcija "Jas"! Jas vi sakam najmnogu hehehe!
Too Much Love Will Kill You - ова е песна од The Queen. Внимавај.
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
27
наводниците не ги пишав за џабе!
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
27
е, еден Дритон шо навива за педерскиот тим Интер многу ме мрази. барем јавно да го изјавеше тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom