Кој клуб има најдобра младинска школа и зошто?

Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
За мене најдобра школа у Англија имаат Арсенал па после нив е Вест Хем...во Шпанија може да се каже Барселона....Во Холандија Ајакс...во Италија Интер..
Абе ти ако кажуваш навивачки, Да ! Али не може никој да се споменува со школата на Вест Хем, во Англија ! Еј, Фердинанд, Џо, Лампард се дел од големите играчи... Арсенал освен Кол и Адамс, не паметам некои поголеми... Но, затоа Венгер е најголемиот двигател на такви млади фудбалери, и тоа убедливо во светот... Но за тоа во друг форум...
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Абе ти ако кажуваш навивачки, Да ! Али не може никој да се споменува со школата на Вест Хем, во Англија ! Еј, Фердинанд, Џо, Лампард се дел од големите играчи... Арсенал освен Кол и Адамс, не паметам некои поголеми... Но, затоа Венгер е најголемиот двигател на такви млади фудбалери, и тоа убедливо во светот... Но за тоа во друг форум...
`

Не е баш навивачки..види кои фудбалери се од нашпата школа : Адамс,Ли Диксон,Мартин Кион,Најџел Винтербурн,Ешли Кол.. ;) така да не се согласувам дека Вест Хем има подобра школа зошо од нивна школа е Лампард,Фердинанд кои се денеска многу познати ;)
 
Член од
19 април 2010
Мислења
763
Поени од реакции
28
`

Не е баш навивачки..види кои фудбалери се од нашпата школа : Адамс,Ли Диксон,Мартин Кион,Најџел Винтербурн,Ешли Кол.. ;) така да не се согласувам дека Вест Хем има подобра школа зошо од нивна школа е Лампард,Фердинанд кои се денеска многу познати ;)
abe drugarce ako gledame taka od milan dosta se da gi kazes samo maldini i baresi
a kaj ti e tuka joe cole? defoe karik glen jonson?
 
Член од
21 септември 2010
Мислења
76
Поени од реакции
1
Вест Хем според мене има најдобра школа во Европа ....
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
па одличен показател за младински школи од минатото до денес.
Да затоа Шпанија се Денес Светски Прваци и Најдобра генерација што предходно била во Шпанија.

И тоа со 8 Играчи од Школата на Барса.

Цицај сега.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Во Англија : Манчестер Јунајтед
Во заблуда си ти малце момче...Вест Хем е најдобрата школа од Англија.Или ај пошто навиваме за Манчестер,па Манчестер нека биде.
Кои се произлезени од школата на Манчестер,Руни и Бербатов или пак Фердинанд и Видич?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
Во заблуда си ти малце момче...Вест Хем е најдобрата школа од Англија.Или ај пошто навиваме за Манчестер,па Манчестер нека биде.
Кои се произлезени од школата на Манчестер,Руни и Бербатов или пак Фердинанд и Видич?
Бат,Бекам,Гигс,Сколс,браќата Невил....(три точки).. + има и сеа неколку млади и квалитетни фудбалери..

А ако гледаме така.. Ај кажи 2ца од тимот на Челзи што произлегле од нивната школа.. :smir:
 

shema77

Borriello
Член од
30 јули 2009
Мислења
432
Поени од реакции
7
Ајакс и Барселона...деценијава ја одбележаа нивните играчи.:toe:
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Барселона и Ајакс, затоа што најмногу се вложува и најмногу се посветува внимание.
 
Член од
21 септември 2010
Мислења
76
Поени од реакции
1
Барселона и Ајакс, затоа што најмногу се вложува и најмногу се посветува внимание.
Барселона купува деца веќе од 10 годишна возраст и за тебе тоа е школа ,јас сум во контакт со дете од младинската школа ,не знам зошто воопшто ја викаш младинска школа го купиле ,ја вработиле мајка му и имаат стан од клубот!
 
Член од
19 април 2010
Мислења
763
Поени од реакции
28
Бат,Бекам,Гигс,Сколс,браќата Невил....(три точки).. + има и сеа неколку млади и квалитетни фудбалери..

А ако гледаме така.. Ај кажи 2ца од тимот на Челзи што произлегле од нивната школа.. :smir:
bekam ne e od skolata na mancester
isto i gigs ako ne se lazam
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Барселона купува деца веќе од 10 годишна возраст и за тебе тоа е школа ,јас сум во контакт со дете од младинската школа ,не знам зошто воопшто ја викаш младинска школа го купиле ,ја вработиле мајка му и имаат стан од клубот!
Не го изоставив тоа кога кажав вложување и посветување на внимание.
И немам никакви замерки за таквиот начин на функционирање. Подобро да го купат на 5 години и да се вложи во развивањето на нечиј талент, отколку да скапе и никогаш да не просперира во X - лиги и клубови каде што тоа дете нема да го добие потребното внимание, посветеност и школување да за успее.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
bekam ne e od skolata na mancester
isto i gigs ako ne se lazam
Мислам дека почнал во Тотенхем, но не знам точно на која возраст дошол во Јунајтед.. Сигурно е околу 14 години, па така да кога може Меси да се рачуне од Барса, нз зошто неможе Бекам да се рачуне од Јунајтед.

Исто така и Флечер цел живот е во Манчестер..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom