Кој и што најмногу ве нервира во животот ?

Член од
6 април 2010
Мислења
1.578
Поени од реакции
10.588
Ликови кои што после месец-два престој во Скопје, било за работа или студии, кога ќе се вратат назад ми зборуваат ,,скопски". Таквите би ги пратил во егзил, би ги тепал по муцка со четка за вц шоља.
 
Член од
3 октомври 2020
Мислења
31
Поени од реакции
4
Ме нервираат луѓе што им е опсесија да имаат деца и сите што не сакаат деца за нив се бездушни, стерилни, ретардирани и прости.
 
Член од
3 октомври 2020
Мислења
31
Поени од реакции
4
Не со јазик, туку со вакум си ја чистат паднатата пломба на 6ката, јавно во кафуле.
:icon_lol:

Нз дали сум пишал поназад ама ептен ме нервират луѓе кои што мислат дека нивната визија е најдобра, а останатите немаат појма од животот.
Пример, се оженил некој на 23, цел живот ке црнчи за 300е, ке вози кола од 800 евра, ама ке хејта луѓе шт потрошиле +5 год од животот во кариера, и се женат на 30 и земаат 4 цифрена плата.
АБЕ НАЗАД Е ТАА БРАТ, КОГА СЕ ОМАЖИ ТАА МОЈОВ ЗАБАВАЧЕ БЕШЕ.
Ова како пример, милион др може да најдам.
За описов на сељациве 10+ имаш од мене.
Да пишам и јас, имам двајца познати,братучеди се,во иста куќа растени, исти роднини,исто основно, иста храна и облека, дури и иста генерација.

Едниот братучед едвај завршува средно, на 18 стана татко и се ожени за девојка од село која во 21 век има само ОСМО одделение, таа роди на 16, со огромна свадба кога беше 7-8 месец бремена, за да се види дека е плодна.
Немаат работа,кариера,имаат 3 деца, живеат од пензијата на татко му во 2 мали соби, он, неговите родители, сестра му повремено и плус 3деца.
За него и жена му сите девојки што имаат факултет се курви,стерилни,недомакинки,неспособни за брак,и уште куп навредливи мислења.
Малолетната му жена ја запознава случајно не се ни во врска, и под притисок од неговите и нејзините одма ја остава трудна и ја зима.Барем да се сакаа.
Повремено црнчи на нива додека жена му е дома со децата,немаат пасоши и единствено патување им е до Скопје кога бил до болница за децата.
Он со средно она со осмо. Обожаваат да замараат студенти, луѓе, комшии и пријатели за слави,свадби,деца, да се смеат на младите што живеат сами,на тие што работат и учат, биле назад и требало да имаат 2-3 па и 4 деца, нивните веќе биле израснати.
Кариера имале курвите со дудлање, недајбоже да се појави некоја храбра мајка што родила млада но не се откажала од факултет и кариера, одма е немајка и курва со врски.
И двајцата немаат уште 30, физички личат за 65+ а и психички се осеќаат старо и млитаво.

Како што си пишал смрт им се луѓе со огромна плата,убава кола и среќен живот.Мразат се што е успешно,криво ми е што роден братучед и неговата сопруга им се омразени заради што се различни.
Од љубомора не и дојдоа на еден настан за кариера на жената на неговиот братучед, и не и честитаа магистрирање туку беа на раб на нервно лудило тој ден.
Не се пријатни на слава,роденден и било каков собир.

Неговиот братучед е различен,женет пред 30 но ништо општо со сељациве.

Завршува средно, ја запознава жена му и незадоволни од мкд и млади, бегаат во европска земја каде што продолжуваат со факултет, а потоа и со постдипломски студии, со план за докторат.
Студентскиот живот го поминуваат верени па во брак, заедно живеат, се регистрираат без свадба, со пат околу Европа, со кариера и успеси уште додека се студенти,со соработка и поддршка меѓу себе, без да хејтаат никој, туку ги сожалуваат овие како братучед му и од скоро се изборија за нивен семеен бизнис,работичка со убави цифри,киснат по свет,концерти,фестивали,изложби, и обожаваат на слава да зборат за наука, астрономија,уметност и да ги поттикнуваат лугето дека животот не завршува со брак и дека треба да се работи, да се успее и да се живее, давајки примери за нивни познати што со 3 деца имаат кеш и кариера.
На неполни 30 изгледаат ко за максимум 16-17, но во очите на сељаците и роднините се срам за семејството што студираат во брак, што работат, комшиите мислеле дека жената е промискутелна,дека е психопат што мрази деца, дека тој е стерилен, уште што не, што врска нема

И сега до кој е проблемот?
Ете иста возраст, и едниот и другиот млади стапиле во брак, кое е тоа правило каде што ако си во брак не смееш да имаш кариера?
Ете едниот женет на 23 на слава хејта успешни другиот исто на 23 женет ама да ти е мерак да седиш со него.

Е затоа ги хејтам, бидејќи освен што мислат дека нивната визија е правилна знаат да исперат мозок.
 
Член од
27 декември 2020
Мислења
74
Поени од реакции
210
Ме нервираат баш вакви како од описот на @RAFcamora, од збор до збор.

Плус ме нервираат луѓе што не внимаваат на основната лична хигиена и манири во јавност. Гласно и иритантно смеење за привлекување на внимание. Неодговорни и себични луѓе што оставаат на цедило во последен момент. Има и уште, може ќе дополнам. Релативно лесно се нервирам т.е. се вадам од такт.
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.826
Nepravdi i luge koi za da se napravat vazni gi ponizuvaat poslabite i voobrazeni licnosti
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Последно вака, луѓе што честитаат се и свашта во стори кај нив. Уште побетер, тие на кои им било честитано, го преземаат истово стори и пак уште еднаш си го ставаат кај нив.
Као видете, на Петкана од средно и текнало на мене.

Пажња, пажња и само пажња. У глобала, центар пажња луѓе отсекогаш ме нервирале.
 
Член од
17 март 2014
Мислења
600
Поени од реакции
1.662
Ме нервираат алчни луѓе (најчесто за пари, профит) кои толку се самоуверени и мислат дека другиот не може да ги примети нивните лаги и провидните зборови со кои пробуваат да придобијат проста раја
( на пример со частење во кафана/бар, давање ситни пари “за частење“) се’ со цел да добијат корист на своја сметка.
 
K

Kitsune

Гостин
Ненаместени како што треба миени садови. Голем тањир, па тацна, па пак голем тањир.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Рецимо ограничење 80 километри на сат, а тој пред мене лабаво шиба со максимум 40 километри на сат, па матер му ебем што психа треба да имаш за да излезеш од дома и да нервираш 20 луѓе позади тебе...

Исто така денеска што ми се деси... одам во полиција да пуштам во архива нешто, архиварката со само што излакирани нокти ми вели не ти треба ова, викам што, виками немаш потреба од ова, одговарам ок удри ми печат на примерот за мене па што сакаате му правете и на што истата одговара неможам да ти го примам и тука мене ми пуца филм и викам која си ти да одлучуваш дали ке го примиш или нема да го примиш и оваа лабаво ми одговара еве не ти го примам, искоментирав на глас кај ве наоѓаат бе овакви да ве запослуваат другите ме гледаат кои исто така роса не ги роси... резиме страшно ми скакаат по живци ликови партиски запослени кои се уфилмани дека се на позиција во пентагон и од нив зависат многу работи, а уствари се обични административци кои за 300 евра лижат гзови на шефовите.

Инаку отидов и го пуштив поднесокот по пошта, поштарката чудно ме гледа и ми вика што пушташ по пошта во институција која е на километар од пошта, можеш во архива кај нив директно... одговарам боље не ме прашувај.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Исто така денеска што ми се деси... одам во полиција да пуштам во архива нешто, архиварката со само што излакирани нокти ми вели не ти треба ова, викам што, виками немаш потреба од ова, одговарам ок удри ми печат на примерот за мене па што сакаате му правете и на што истата одговара неможам да ти го примам и тука мене ми пуца филм и викам која си ти да одлучуваш дали ке го примиш или нема да го примиш и оваа лабаво ми одговара еве не ти го примам, искоментирав на глас кај ве наоѓаат бе овакви да ве запослуваат другите ме гледаат кои исто така роса не ги роси... резиме страшно ми скакаат по живци ликови партиски запослени кои се уфилмани дека се на позиција во пентагон и од нив зависат многу работи, а уствари се обични административци кои за 300 евра лижат гзови на шефовите.

Инаку отидов и го пуштив поднесокот по пошта, поштарката чудно ме гледа и ми вика што пушташ по пошта во институција која е на километар од пошта, можеш во архива кај нив директно... одговарам боље не ме прашувај.
Не сте се разбрале брат, ништо страшно :D
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Исто така денеска што ми се деси... одам во полиција да пуштам во архива нешто, архиварката со само што излакирани нокти ми вели не ти треба ова, викам што, виками немаш потреба од ова, одговарам ок удри ми печат на примерот за мене па што сакаате му правете и на што истата одговара неможам да ти го примам и тука мене ми пуца филм и викам која си ти да одлучуваш дали ке го примиш или нема да го примиш и оваа лабаво ми одговара еве не ти го примам, искоментирав на глас кај ве наоѓаат бе овакви да ве запослуваат другите ме гледаат кои исто така роса не ги роси... резиме страшно ми скакаат по живци ликови партиски запослени кои се уфилмани дека се на позиција во пентагон и од нив зависат многу работи, а уствари се обични административци кои за 300 евра лижат гзови на шефовите.

Инаку отидов и го пуштив поднесокот по пошта, поштарката чудно ме гледа и ми вика што пушташ по пошта во институција која е на километар од пошта, можеш во архива кај нив директно... одговарам боље не ме прашувај.
Може за нешто друго мислила она, затој вика не га примам. Требало да ву кажеш, а да га наоштру ќе га примиш ли? К'д те дупив дупи ги и ти, да га ебу. :P
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Може за нешто друго мислила она, затој вика не га примам. Требало да ву кажеш, а да га наоштру ќе га примиш ли? К'д те дупив дупи ги и ти, да га ебу. :P
Па могуќе да пројде, делуеше ми дека пати од хроничну неебицу
 

Kajgana Shop

На врв Bottom