Кој е најдобар DJ на радио кајгана

Кој е најдобар DJ


  • Вкупно гласачи
    46
Статус
Затворена за нови мислења.

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Кој е најдобар DJ на РАДИО КАЈГАНА
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Еве една асална тема каде што може да гласате за вашиот омилен Ди-џеј секако со аргументи
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Како не ви е срам да не ги ставите Bacilus Gagous и Princ?

Гласам за Принц, секогаш ми ги погодувал песните без разлика од кој жанр се, и бил љубезен за да ги пренесува поздравите кои ги праќам.:)
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Дивајн, секојгаш знае што музиче да пушти, знае да направи супер комбинации со секаков вид на музика, секоја чест за неа
п.с. да имав право на 2 гласа ќе го дадев вториот за Фантом, сефинитивно си ја гледа работата,ужива додека пушта музика и не тера сите ние да уживаме со него
 
P

Princ

Гостин
Не сакав да прашам зошто ме нема во листа, ама многу ми значи што сепак тоа не те спречи да гласаш за мене. Добар DJ не пушта музика за себе туку за тие што го слушаат во тој момент. Е сеа, тие пак сакаат да поздрават некого.... :)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Скул, измени ја анкетата и додај ги Принц и Гаго, иф посибл...
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Како шо кажав и во претходната тема....сите убава музика пуштаат! не можам да правам разлика бидејки сите пуштаат различен вид музика- на некој помалку на некој повеке му се допага!

ми се свига ретрото во понеделник на дивајн и форчн,и лав сонгс во средна исто на дивајн....

но сепак кога би гласала...гласам за дивајн!
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
сите се супер,Принц,Фантом,Мацедалиен кој што одамна неам го чуено...
али Дивајн ја слушам најчесто со ретро и лав сонгс,така да...не би сакала да кажам најдобра,затоа што сите се најдобри,и сите заслужуваат да стојат на иста височина... музиката се пушта со расположение,на кој не му одговара најнормално дека ќе смени! :) али дефинитивно уживам со горенаведените диџеи! :)
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Princ напиша:
Не сакав да прашам зошто ме нема во листа, ама многу ми значи што сепак тоа не те спречи да гласаш за мене. Добар DJ не пушта музика за себе туку за тие што го слушаат во тој момент. Е сеа, тие пак сакаат да поздрават некого.... :)
Еј Принц извини сум те заборавил:kesa:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
сите се супер,меѓутоа гласав за дивајн затоа што обожавам балади и она секогаш ми ги погодува најомилените и секогаш се опуштам многу...инаку мојот втор избор би била скулгрл...неам често слушано кога пуштала,ама тоа што го имам слушнато ми се допаѓа
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Досеа само Фантом сум го слушал коа пушта музика и чат пат Фортун, и топ се.
Башка Фантом има миксета, слушаш Фортун. :pos:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Досега еднаш само имам слушано Кајгана Радио (јебига, слаба конекција:() и тоа беше емисијата “Една година од ИнМемориам„.:)

Затоа гласав за “друго„ :pos:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
vodkamixx напиша:
Досеа само Фантом сум го слушал коа пушта музика и чат пат Фортун, и топ се.
Башка Фантом има миксета, слушаш Фортун. :pos:
Ништо, ќе морам и јас миксета да соберам, иначе маф ми е работата:pos:

Што сте ме ставиле мене во анкетава, којзнае од кога не сум пуштала музика:icon_lol: Ама уште од сега се оштрам за следната недела:zlo:

Сите се одлични. Зошто нема опција да гласаш за двајца (на пример)? Ах... Сепак најдобра ми е атмосферата кога пушта Дивајн, па морам да испозапалам свеќи низ цела соба:heart1:
Ми се случува да го оставам уклучено радиото ако пушта некој баладички подоцна и да си легнам, да уживам во музиката. Сите се супер (да ве испофалам), ама гласам за Дивајн:vozbud:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Пошо ти е другарка, зато
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Fantom_oh напиша:
Пошо ти е другарка, зато
Муабетов:pos:

Што да правам кога ме погодува со песните.
Погоди ме ти ако можеш:pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom