Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Annik Honoré

In Floyd I trust!
Член од
29 септември 2014
Мислења
538
Поени од реакции
1.484
ја имаш со добар квалитет во компјутер ? Можеш преку порака или како зип, на меил битно е да ја имаш :D
Ај пробај со линкот шо ти го пуштив, оти не знам зип како се праќа тука дај меил ако сакаш преку пп, ќе ти ја пуштам таму. :)
 

LBJ

Член од
28 март 2012
Мислења
259
Поени од реакции
166
Бев на билиард пред некое време и имаше некоја песна од 70-80-90тите имаше кралски звук нешо ко за у Game of Thrones , само ми текнува 1 стих 'and I've been reaching out'
Ако некој ја знае , нека пише со денови ја барам.
 
Член од
19 ноември 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ајде некој нека ми каже како се вика песната денеска на Антенна5 ја слушнав, Француска е , девојка пее...ама не е Derniere Dance...мислам дека е Power Play но не сум сигурен... може и Power Play-от да ми го кажете ако не е истата... Фалаа
 

Annik Honoré

In Floyd I trust!
Член од
29 септември 2014
Мислења
538
Поени од реакции
1.484
Ајде некој нека ми каже како се вика песната денеска на Антенна5 ја слушнав, Француска е , девојка пее...ама не е Derniere Dance...мислам дека е Power Play но не сум сигурен... може и Power Play-от да ми го кажете ако не е истата... Фалаа
Мислам дека Power-play на антена моментално е Meghan Trainor-Title, ама не сум сигурна.
 
B

babsyy

Гостин
Ајде некој нека ми каже како се вика песната денеска на Антенна5 ја слушнав, Француска е , девојка пее...ама не е Derniere Dance...мислам дека е Power Play но не сум сигурен... може и Power Play-от да ми го кажете ако не е истата... Фалаа
Мислам дека Power-play на антена моментално е Meghan Trainor-Title, ама не сум сигурна.
Пауер плејот не е дефинитивно. Пауер плеј оваа недела е Never been in love од Cobra Starship и Icona Pop. Meghan Trainor - Title е број еден хит. :)
 
Член од
19 ноември 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ok...сепак фала...ако слушнам нешто повеќе од песната ќе пишам... и ако некој може се што ќе слушне француско на Антена нека сподели :)
 
Член од
23 јануари 2012
Мислења
885
Поени од реакции
912
Барам песна што ја слушнав денес на радио.. Песната е српска балада и го слушнав само крајот.. Одеше нешто ове тихе ночи реци волим те мм волим те.. така нешто беше барав до сега но безуспено.. тихо ја пееше песната многу убава балада беше..
 
Член од
3 октомври 2013
Мислења
30
Поени од реакции
9
Ај ако му текнува на некој нека каже, кој од нашиве ја крадел музиката од песнава. Цел ден се мислам, и никако да ми текни. :D
Ќе се смееш ама страшно некако9 ме потсеќа на најавната шпица од "Време е за бебе" хахаха...А има и некоја друга ваква точно...а никако да ми текне :/
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
Ќе се смееш ама страшно некако9 ме потсеќа на најавната шпица од "Време е за бебе" хахаха...А има и некоја друга ваква точно...а никако да ми текне :/
Ја најдоа, од Џони Штулиќ, преработката, насловена исто како и оригиналов :)
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
442
Поени од реакции
96
барам една песна долго време но никако неможам да ја најдам ... пуштат ја во мистик во штип при крајот околу 3-4 на hip-hop & rnb журка.. песната е или македонска или српска...
дел од песната мислам дека е вака
еј џејк оу баш је .... џејк оу
нешто у тај стил беше но доста често ја пуштат ... ако ја знае некој нека пише :)
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.258
Поени од реакции
6.888
секој ден со тебе за мене посебен...така нешто беше рефренот,сеа ја пуштија на антена?
 
Последно уредено:

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.660
Знае некој како се вика песнава што врти во рекламава за Кока Кола, нешто како Jupiter and Mars... :)
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Знае некој како се вика песнава што врти во рекламава за Кока Кола, нешто како Jupiter and Mars... :)
На оваа ли мислиш?


Оригиналот е од Синатра. Оваа на рекламиве што ја чув е од Калиопи мислам, ама не знам за што реклама беше. Може и да грешам.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.660
На оваа ли мислиш?

Оригиналот е од Синатра. Оваа на рекламиве што ја чув е од Калиопи мислам, ама не знам за што реклама беше. Може и да грешам.
Фала царе, таа е. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom