Кој е вашиот прекар?

Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
дома ме викат буци а не сам буцкаст него као мал имало некој фудбалер буци и со тате сме гледале фудбал и он изморен заспал и тај буци се растурил од голови давање и на секој гол ја сам го мудил исам му викал:тато,тато буци даде гол и вечерта кој да даде гол и ја фино: буци и од тогај дома сум буци
надвор на школо итн сам кизо,зоце,зоцка понекад ненормалан,нетачан,нездрав,лудак и така...
 
K

KomitaMKD

Гостин
Ме викаат кракер тоа некако ни е фамилијарен прекар и некогаш дури ми е чудно кога ќе ми се обратат на име .
 

maca*

DaRk InSiDe
Член од
7 август 2007
Мислења
469
Поени од реакции
0
најчесто ме викаат скратено (Маре, Маца) и чудно ми е некој кога ме вика по моето вистинско име:)
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Shorty ме викаат сите мамата :D А не сум до толку mawecko... 173 цм
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
drugarite od osnovno me vikaat dame a ne se vikam damjan i niso slicno, a drugite acko ili ace. inace pravo ime mi e aleksadnar. najvise se kurcam koa me vikaat po prezime i toa im e dozvoleno samo na odredeni licnosti!!
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Почнаа и по никот нагалено да ме викаат Земчо :pos:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
13.358
Почнаа да ме викаат Мафија у последно време. Појма немам зошто.
 

PoisonGrl

~Malo crveno~
Член од
8 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
2
Не ми се верува дека заборавив на Мало Црвено, или само Мало (Mawo) :)
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Имам повеќе. Арсенков, Арсенковски, Арсенко, Сенко, Ферари, Сена... Последниве 2 се од многу одамна, кога бев ептен загреан по формула 1.:)
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Прекар немам... Паметам единствено Зона/е дека ме викаа едно време, пред неколку години... Тоа откако го гледавме цело друштво "Зона Замфирова", а зашто ме завикаа така, поим си неам. Битно заборавија и јас сум раат. :icon_lol:
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Мене низ цел Охрид ме знает како Чурлин, дека се презивам Чурлинов и така. Ретко некој да ме викне на име, освен дома и нашкола. Иначе многу пати кога некој ќе викнит Петар немам намера да се вртам, мислам дека не ме викаат мене.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom