Кој е вашиот омилен херој на DotA?

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Jah'rakal aka Troll Warlord.

На 25 level, на цело развиени 1vs1 на Troll Warlord никој не го тепа, со следните

Items:


  • Power Treads
  • Black King Bar
  • Satanic
  • The Butterfly
  • Monkey King Bar
  • Boriza-do Kyanon
Единствено само Void може да му се спротистави ...
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Jah'rakal aka Troll Warlord.

На 25 level, на цело развиени 1vs1 на Troll Warlord никој не го тепа, со следните

Items:


  • Power Treads
  • Black King Bar
  • Satanic
  • The Butterfly
  • Monkey King Bar
  • Boriza-do Kyanon
Најверојатно и хускарот може да го победи на тролот .
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Абе види, зависи од стилот на игра.
Ако еве, моментално праиме муабет, за трол набилдан вс слардар набилдан, на слардарот ќе му напраиш дезолатор, кјурас [ тие ребрата грди шо даваат атак спид и - армор], burizza, дивјан, батерфлај, или харт, шо сакаш, другото не е битно.
Со твојот улти, тролот ќе ти умре у 4 удари за време на стун, и нема да има време да те мавне..а ако пушти аватар, у случај да има, ти имаш спид да му киднеш xD
Е, сеа, батали го ти ова, тиња е, ако играш CW, слардар ќе си играш слично како наикс, со PowerThreads обавезно, неколку брацери, armlet, BkB и MoM препорачувам..следно идеш на критикал..
Има многу вариации за херојот..Ја у пабгејм го играм соло мид, со BattleFury и PowerThreads на старт, па после Hyperstone.. али тоа е за обична игра против рандом момци..
 

Tr()LL*W@rL()rD

, Дрогhан ‘
Член од
29 октомври 2007
Мислења
1.626
Поени од реакции
99
евентуално Darl Terror-от можи ... тие два според мене се најјаки херои ... не знам сеа во последно шо нови херои има не сум играл баги време ...
а мене најомилен ми е Magnus-от :zver:
Мислиш на Dark Terror?
Нема шанси. Ти идам, пуштам BKB, пуштам Satanic+Rampage, и како ќе ме убиеш, од баш нема да станаш (се разбира и направен тепач).
Тепа со 3ипол до 4 удари во секунда.

Единствено само Void може да му се спротистави ...
За Void не сумљам, се зависи како ќе фати со башот.
Овде и Troll-от не е за оставање со first magic, не се знае помеѓу овие 2 херои, зашто зависи на кој како ќе му тргне со башот, ако Troll-от удри прв со баш, знај дека Void е dead, и обратно.

Најверојатно и хускарот може да го победи на тролот .
Најверојатно, да. 100% дека ќе го убие. Дај не трескај глупости!
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Како прво, никој нема шанси да те остави да направиш такви итеми. Како второ, тролот во early game, нема ниту една магија ниту за бегање ниту за гангање/тепање, што го прави еден од полошите, ако не и најлош за тимска игра.

Како трето, 3-4 херои цело време ќе ти бидат на страна, ако направиш аватар и ПТ може да бидеш среќен : )
 

Tr()LL*W@rL()rD

, Дрогhан ‘
Член од
29 октомври 2007
Мислења
1.626
Поени од реакции
99
Како прво, никој нема шанси да те остави да направиш такви итеми. Како второ, тролот во early game, нема ниту една магија ниту за бегање ниту за гангање/тепање, што го прави еден од полошите, ако не и најлош за тимска игра.

Како трето, 3-4 херои цело време ќе ти бидат на страна, ако направиш аватар и ПТ може да бидеш среќен : )
Кој ти вика дека нема шанси да ги направам тие итеми во 5на5 игра?
Тоа да, нема магија за бегање, гагање.
Али за да го играш ти тој херој треба да размислуваш малце повеќе, да знаеш како да го развијаш, значи, сите се тепат со херои, а ти настрана ќе си се развиваш, па после од кога ќе си развијан па да видам кој каде ќе бега од Трол.
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Пази сега, ти ми кажуваш мене, за дота : )

Знаеш колку време треба да фармаш сам на страна за тие итеми, ДУРИ и ако те остават сам, и го убиваш секој крип? :)

Ти велам, два хероја се повеќе од доволно да те убијат. Зевс ќе дојде на страна, како демек да ја чува кулата, puck ќе се телепортира, и си мртов за 2 секунди : )
 

Tr()LL*W@rL()rD

, Дрогhан ‘
Член од
29 октомври 2007
Мислења
1.626
Поени од реакции
99
Пази сега, ти ми кажуваш мене, за дота : )

Знаеш колку време треба да фармаш сам на страна за тие итеми, ДУРИ и ако те остават сам, и го убиваш секој крип? :)

Ти велам, два хероја се повеќе од доволно да те убијат. Зевс ќе дојде на страна, како демек да ја чува кулата, puck ќе се телепортира, и си мртов за 2 секунди : )
Не ме свати на цело. :/
Не е потребно да се развиваш сам за сите тие итеми, доволно е само да имаш Power Treads, Helm of Dominator, и уште некој ситници што ти требат за останатите прикажени артифакти на сликата.



И одтогаш ќе можеш веќе да ги бркаш по мапата.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Пази сега, ти ми кажуваш мене, за дота : )

Знаеш колку време треба да фармаш сам на страна за тие итеми, ДУРИ и ако те остават сам, и го убиваш секој крип? :)

Ти велам, два хероја се повеќе од доволно да те убијат. Зевс ќе дојде на страна, како демек да ја чува кулата, puck ќе се телепортира, и си мртов за 2 секунди : )
Остај го сам.

За тоа време он кога ќе ги направи тие ајтеми,неговата база ќе биде само составена од трон и можеби една барака од лево.
Бидејќи нели неговите ќе бранат 4в5.

И ќе дојде на средина,ќе му акнат хекс и ќе го посерат.
А он ќе ги поебе парите на некој УЛТРА-ЈАК-ИМБА ајтем и ќе нема да се купи.

Теоретичари насекаде.
Ќе ви постирам скриншот после.

Ајтемите не ја прават победата,туку тимот и тимворкот.
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Трол се игра со следниве итеми. Прво, HAND OF MIDAS. Второ, BOOTS OF TRAVEL. Трето, BLACK KING BAR. После може да идеш демиџ/атак спид/лифестил или некој друг орб ефект.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Трол се игра со следниве итеми. Прво, HAND OF MIDAS. Второ, BOOTS OF TRAVEL. Трето, BLACK KING BAR. После може да идеш демиџ/атак спид/лифестил или некој друг орб ефект.
Ханд оф мидас е нај тиња ајтем на дота.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
Мене искрено не ми е јасно некој што играт и сум приметил повеке, еве на пример на Ахе (херојот) зошто му склопуват на ПОЧЕТОКОТ 2 вангарда зошто? Му треба демиџ на почетокот а некои склопуваат 2 вангарда на почеток што ке кажете вие зар треба така да се прави или ?
 

Tr()LL*W@rL()rD

, Дрогhан ‘
Член од
29 октомври 2007
Мислења
1.626
Поени од реакции
99
Остај го сам.

За тоа време он кога ќе ги направи тие ајтеми,неговата база ќе биде само составена од трон и можеби една барака од лево.
Бидејќи нели неговите ќе бранат 4в5.

И ќе дојде на средина,ќе му акнат хекс и ќе го посерат.
А он ќе ги поебе парите на некој УЛТРА-ЈАК-ИМБА ајтем и ќе нема да се купи.

Теоретичари насекаде.
Ќе ви постирам скриншот после.

Ајтемите не ја прават победата,туку тимот и тимворкот.
Трол се игра со следниве итеми. Прво, HAND OF MIDAS. Второ, BOOTS OF TRAVEL. Трето, BLACK KING BAR. После може да идеш демиџ/атак спид/лифестил или некој друг орб ефект.
Од 1на1 отидовме во тимска работа со муабетот.
Јас само кажав дека Трол никој (освен Void случајно) не може да го победи 1на1 во река да излезат. Наведив и итеми, а за тимворк не отварам муабет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom