Кој е вашиот омилен херој на DotA?

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Ханд оф мидас е нај тиња ајтем на дота.
Одличен е за фармање. На херои како разор, воид, трол, давион најт, секогаш се прави во првите 8 минути. Го чуваш некаде до 40-45 минута, зависи што друго ќе направиш, па го фрлаш, се исплаќа, и тоа како.

хфајр, на ахето не му треба демиџ, му треба еден блинк и можеби худ.

ЕДИТ: Хахахаха,
Ајде 1в1, сакаш? Не играм никогаш, ама за тебе ќе направам исклучок : )
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Одличен е за фармање. На херои како разор, воид, трол, давион најт, секогаш се прави во првите 8 минути. Го чуваш некаде до 40-45 минута, зависи што друго ќе направиш, па го фрлаш, се исплаќа, и тоа како.

хфајр, на ахето не му треба демиџ, му треба еден блинк и можеби худ.
Ме иритира, фрлаш 1500 голд на почеток, за нешо шо то дава по 70/100 голд на секој 100 секунди, врска немотија..и треба 45 минути да иам еден слот помалце ради тој глуп итем. Ако иам други ствари у мене, ќе неам слот за телепорт, шо секогаш е потребен..
Незнам, никад не праам ХоМ, али тоа си е моја ствар..сум глеал на CW на ДК прават ХоМ често....еднаш напраив, се покајав..
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
Одличен е за фармање. На херои како разор, воид, трол, давион најт, секогаш се прави во првите 8 минути. Го чуваш некаде до 40-45 минута, зависи што друго ќе направиш, па го фрлаш, се исплаќа, и тоа како.

хфајр, на ахето не му треба демиџ, му треба еден блинк и можеби худ.

ЕДИТ: Хахахаха,
Ајде 1в1, сакаш? Не играм никогаш, ама за тебе ќе направам исклучок : )
Не не, не зборуваме за ова. Туку сакам да кажам зошто по 2 вангарде склопуват на ПОЧЕТОКОТ од играта без ништо друго, нормално е тоа дека може на некој херој 2 вангуарда но понатака а некои склопуваат на почеток и тука пишав дали е добро тоа што склопуваат на почеток дали вреди и слично.
Океј.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Од 1на1 отидовме во тимска работа со муабетот.
Јас само кажав дека Трол никој (освен Void случајно) не може да го победи 1на1 во река да излезат. Наведив и итеми, а за тимворк не отварам муабет.
Slardar pwnz

Не не, не зборуваме за ова. Туку сакам да кажам зошто по 2 вангарде склопуват на ПОЧЕТОКОТ од играта без ништо друго, нормално е тоа дека може на некој херој 2 вангуарда но понатака а некои склопуваат на почеток и тука пишав дали е добро тоа што склопуваат на почеток дали вреди и слично.
Океј.
Potato има веќе кажано, вториот вангард не се исплати за парите кој ги даваш. На почеток на аксе е одлично еден вангард, па phase boots па блинк па хоод, или не е битно кој е распоредот, зависи од ситуација..
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
God.

Кога играш carry, у pro игра, не правиш 4 брасери, бандови и слично, идеш бутс, и зависи од херојот, ако играш дк не правиш ниту еден брасер, си ги чуваш од почетоко трите што даваат strenght +3 ( на почеток идеш 3 gauhless of strenght, гранка и дрвца за лечење ), после си купуваш бутс, мидас и телепорт, и само фармаш на страните каде што нема херои.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
God.

Кога играш carry, у pro игра, не правиш 4 брасери, бандови и слично, идеш бутс, и зависи од херојот, ако играш дк не правиш ниту еден брасер, си ги чуваш од почетоко трите што даваат strenght +3 ( на почеток идеш 3 gauhless of strenght, гранка и дрвца за лечење ), после си купуваш бутс, мидас и телепорт, и само фармаш на страните каде што нема херои.
Е, па у глобала така праам, не ги ни спојувам тие gauhless of strenght у брацери -.- Ама па, ете, тие 3, па боотс, тп, клерити и танго, за едно од овие нема слот, или ако иам боттл, ќе треба да шитам такво од +3 стр -.-
Незнам, неам навика да праам ХоМ, 1500 голд не ми се фрлаат на старт -.-
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
1900г е, и не ти треба шише у никој случај ако играш carry. Не оди на страна каде што има херои, туку таму каде што нема. Не ти треба ни танго, ни кларити, посебно ако си дк. Само се телепортираш од страна на страна и си фармаш. После на 50та минута одаш со радианс, армлет, пт, бкб и хелм оф доминатор, убиваш 5 души и победувате.
 

Tr()LL*W@rL()rD

, Дрогhан ‘
Член од
29 октомври 2007
Мислења
1.626
Поени од реакции
99
Одличен е за фармање. На херои како разор, воид, трол, давион најт, секогаш се прави во првите 8 минути. Го чуваш некаде до 40-45 минута, зависи што друго ќе направиш, па го фрлаш, се исплаќа, и тоа како.

хфајр, на ахето не му треба демиџ, му треба еден блинк и можеби худ.

ЕДИТ: Хахахаха,
Ајде 1в1, сакаш? Не играм никогаш, ама за тебе ќе направам исклучок : )
Прифаќам. Зашто да не, штом ти сакаш... адни ме, јузерот ми е Sky[mkd].
Ќе се договориме за останатите работи.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
1900г е, и не ти треба шише у никој случај ако играш carry. Не оди на страна каде што има херои, туку таму каде што нема. Не ти треба ни танго, ни кларити, посебно ако си дк. Само се телепортираш од страна на страна и си фармаш. После на 50та минута одаш со радианс, армлет, пт, бкб и хелм оф доминатор, убиваш 5 души и победувате.
Да не носам танго? Па добро, ДК, има 4хп регенерација у секунда, ќе ми дојде некој на страната кај шо фармам, ќе ми пушти 2 вејв/стун шо и да е, ако не се 2ца да ме гангаат, ќе останам без 600 хп, и шо? Да чекам да ми се изрегенерираат сами? Да дое некој да ме убие? Или да идам у база да се лечам? Танго до 11 лвл иам секад у мене, телепорт иам до 25 лвл секад у мене..
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Ах, само што почнав.. адни ме ти, не знам кога ќе влезам на ггц, акаунтот е

Tito^.^

God, se teleportiras na druga strana i farmas tamu, po nekoe vreme ke se otkazat od gang.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Ах, само што почнав.. адни ме ти, не знам кога ќе влезам на ггц, акаунтот е

Tito^.^

God, se teleportiras na druga strana i farmas tamu, po nekoe vreme ke se otkazat od gang.
Пеер, телепортот кошта, и има ЦД.. -.- и шо да праам ако на секоја страна има херои? -.- Златно танго бе пријателе xD Живот спасуе..
 

Tr()LL*W@rL()rD

, Дрогhан ‘
Член од
29 октомври 2007
Мислења
1.626
Поени од реакции
99
Пеер, телепортот кошта, и има ЦД.. -.- и шо да праам ако на секоја страна има херои? -.- Златно танго бе пријателе xD Живот спасуе..
А телепортот не спасува живот?:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom