Кој е вашиот музички стил?

  • Креатор на темата Петар-МКД
  • Време на започнување

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Рок рок и само рок (иако сум бил и на еуоре транце и било екстра) во секое време на секое место.
Само тоа може да те натера да играш, скокаш,плачеш, радуваш итн....

Другото е се површно:music3:
Секој што барем малку го почуствувал рокенрол животот го знае ова !
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
си требал да напарвиш на анкетата да се изберат повеќе можности.
Јас по ночни клубови, сакам џез, рок и блуз, во дискотека, техно, хаус, транс, еуротранс.

Инаку имањаку мој, грешно го разбра дафи ти, дафи кога кажа дека хип хоп не е музика не сакаше да каже дека не му се допаѓа таа музика туку дека хип-хопот е култура, во која пред се се слуша рап-музика и по нешто аренби.

Освен тоа опциајта музика во живо ти е недефинирана, бидејќи по клубови кога се слуша рок, џез и блуз најубаво е кога се во живо.
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
Јас по ночни клубови, сакам џез, рок и блуз, во дискотека, техно, хаус, транс, еуротранс.​


Инаку имањаку мој, грешно го разбра дафи ти, дафи кога кажа дека хип хоп не е музика не сакаше да каже дека не му се допаѓа таа музика туку дека хип-хопот е култура, во која пред се се слуша рап-музика и по нешто аренби.​


Освен тоа опциајта музика во живо ти е недефинирана, бидејќи по клубови кога се слуша рок, џез и блуз најубаво е кога се во живо.​
Според мене рап-музиката заедно со Р&Б спаѓаат во хип-хоп културата!Тоа е моја грешка,но не е ништо страшно.А под жива свирка(музика во живо)подразбирам се што може да се свири со инструменти,а тука се сите тие кои ти ги наброи.​
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Блуз, Рок, Џез.


Метал свирки да не забораваме.
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
ROCK....ali koj me znae, znae deka tuka sve spagja kade trestat gitari!
 

Commando

Единство-Активизам-Сила
Член од
12 јули 2007
Мислења
426
Поени од реакции
2
К

Кнез Мишкин

Гостин
Слушам само rock музика, и не можам да замислам како некој може да слуша некој ефтин рап или што ја знам недај боже фолк...На човекот нај психолшки му делува рок музиката...
 

Judge†Dread

Undercover Brother
Член од
28 март 2007
Мислења
290
Поени од реакции
1
rock, HC, nesto od metal, rap, reggae, nesto od punk,
do dusa sve sto e dobro od gore navedenoto
 

Kajgana Shop

На врв Bottom