Кој ви е омилен чат клиент?

Член од
27 август 2005
Мислења
21
Поени од реакции
1
Миранда ИМ. www.miranda-im.org
Опен сорс, мал, брз, има подршка за секој протокол што ќе ви текне (вклучувајќи и Јаху, МСН и Гугл).
 
A

Anonymous

Гостин
Код:
http://www.50scripts.com
imas kavi sakas vidovi na IRC klienti zakon se lugeto pazi se od start.bat ludnica e :P
 
Член од
7 септември 2005
Мислења
19
Поени од реакции
0
MSN Messenger 7.5 beta verzija nogu e poaren .. veruvajte .. ali treba uste nekolku meseci i ke bide kako sto treba znae cat pat da padne ali nema vrska :P
 
Член од
23 април 2005
Мислења
622
Поени од реакции
14
GospoD напиша:
MSN Messenger 7.5 beta verzija nogu e poaren .. veruvajte .. ali treba uste nekolku meseci i ke bide kako sto treba znae cat pat da padne ali nema vrska :P
Super e, samo nemam jas sega zasega nikakvi problemi so pajganje
 
Член од
24 јули 2005
Мислења
63
Поени од реакции
1
другарче напиша:
gaim како замена за MSN и Yahoo Messenger
Trillian mi pravese nekoi problemi i si instalirav Gaim. Odlicna zamena. Se e super. Pokraj drugoto Gaim e Free. Nedostatok mu e sto nema moznost za video i audio, no veruvam deka vo idnina ke ima.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.442
Поени од реакции
7.829
другарчиња, го сефтосаф пред некој ден мсн месинџерот 7.5 и искрено кажано не ми праи кејф, единствено опцијата за фул скрин на камерата е нешто што другите клиенти го немаат, мада кај и да е ке биде надоместено, и уште еден плус, подобар е трансферот на сликата на мсн, помазно иде камерата, но сепак останувам верен на јаху месинџерот. а за мИРЦ цел живот на нет ми е минат на тоа па ке биде и остатокот од мојот живот.
инаку открив дека на работа сум користел 6.14 меѓутоа разликите се незабележителни.
 

cyberlady

стара чупа
Член од
2 ноември 2005
Мислења
329
Поени од реакции
11
Thrillian

Toa bea vreminja... Ircav, ircav i dobiv poraka deka e izdadena nova verzija od Trillian. Ja simnav nova verzija i zamisli, ne raboti na Pentium 2. Kaj ja simnav, kaj zapustiv. Taka sega si mIRCAm.
:) :)
 

Negatifo

...keep Jazzing...
Член од
25 мај 2005
Мислења
180
Поени од реакции
4
spored mene mislam deka Skype e naidobriot chat client i samo ne go si go koristam i nikoj drug :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom