Кој бенд има најдобар настап во живо?

најдобар настап во живо

  • arctic mokeys

    Гласови: 1 1,1%
  • audioslave

    Гласови: 0 0,0%
  • avenged sevenfold

    Гласови: 0 0,0%
  • bullet for my valentine

    Гласови: 1 1,1%
  • guns'n'roses(starite)

    Гласови: 1 1,1%
  • iron maiden

    Гласови: 18 19,1%
  • metallica

    Гласови: 14 14,9%
  • nirvana

    Гласови: 3 3,2%
  • pantera

    Гласови: 6 6,4%
  • red hot chilly peppers

    Гласови: 7 7,4%
  • slipknot

    Гласови: 3 3,2%
  • system of a down

    Гласови: 1 1,1%
  • bon jovi

    Гласови: 4 4,3%
  • green day

    Гласови: 3 3,2%
  • Radiohead

    Гласови: 31 33,0%
  • некој друг бенд

    Гласови: 1 1,1%

  • Вкупно гласачи
    94

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Убедливо Мејден имаат најдобар настап у живо, не сум го осетил тоа само кажуем што сум гледал нивни концерти ...:jaj: , инаку и се свиѓаат и концертите на мојата наомилена група Ганс кој правеја невидени концерти некако голема енергија шира преку ТВ а замислите таму ... :vozbud:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Glasav za Pantera zasho se bomba u zivo.
Metallika se extra isto, ali imaat pa odlicna oprema posho se puni kesh..pa neglasav za niv, iako ne se somnevam vo nivniot skill.
Slipknot, nekoj reche deka bile epten top u zivo. Mene iako mi se eden od omilenite bendovi, sepak glasot na Coray ne mi se bendisuva u zivo, ne e toa toa, na albumite e extra..
GnR se super..ama ne se Pantera :)
Bon Jovi e gay..
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Се согласувам за Мејден,да не се повторувам,има активност на сцена.
Ама за Металика не.Може у последно време се здрвени на сцена,јес да колку толку е “прикриено“ на некој начин со сценски ефекти,ама гледај постари концерти ќе видиш,како на пример у Сан Диего концертот,Сиетл исто така.А и музикава не дека нешто им е за трчање,повеќе им одговара за здрвосување :)

Кој сме кај активност на сцена,и ГНР на времето ги биваше,Аксел се растрчуваше на се страни по гаќи,па паѓаше и понекоја тепачка у публика.
Кој сум кај тепачките,и Скид Роу ги биваше за тоа со Себастиан на времето(ова на времето веќе ко јас да сум била ете те :pos:)
Добар сценски настап имаше и Сид Вишс,Нирвана,и крајно субјективно мислење,Блек Сабат со Ози,мислам многу дебилно изглеа на сцена на поновиве концерти али мене ми е интересен,задоволство ми е да гледам концерт од Сабат,особено од порано.
И секако како и сите и ја да ги спомнам Пантера,особено настапот на Монстерс оф Рок не знам која година,многу енергичен настап,особено Дајм кој ќе се спушти до земја со гитарата.
Jбг јас ги гледам сега какви се на бина, иначе Сиетл 89та е дефинитивно најдобриот концерт општо за цела метал сцена.

 

Сандар

Heartagram's child
Член од
27 ноември 2008
Мислења
168
Поени од реакции
2
На почетокот Металика на оваа видео изгубија интонација.....и малце на крајот....како и да е :music3:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.439
Поени од реакции
7.899
гласав за некој друг бен...
според мене, тоа е Пеарл Џем... стварно многу милозвучни се у живо, знаат да направат атмосфера, а и увек песните у живо им се боље отколку у студио...
имам гледано многу клипови од настапите у живо од овој бенд, и не сретнав никаде некоја песна што е тапа..
а и ведер има доста големо влијани врз перфекцијата на Пеарл Џем у живо... страшен вокалист е, еден од моите Ол тајм фејворитс.... :vozbud::vozbud:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
A.F.I . во живо звучат многу подобро одколку во студио.
Истотака Disturbed имаат добар настап , а најмоќен во живо настап што сум го гледал беше Smut ft. Hardfaced , рипање , шуткање , врискање , Wall of Death , ненормална ствар :) Енергија на сцена фуче !
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.257
Поени од реакции
2.253
Гласав за друг бенд......

Ако зборуваме за сценски настап мора да ги спомнеме Pink Floyd......тие на сцена прават вистинска сензација со нивниот настап....подоле видете едно видео на Давид Гилмор како свири соло на Comfortambly Numb!!!!

А ако изоставиме сценски настапи и се насочиме кон оригиналност на сцена тогаш може да гласаме за Dream Theatar....стварно се добри, исто како и Iron Maiden.....исто ѕверови!!!!

 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
По грешка ги изоставив и Dimmu Borgir .
Нема ни грам напреѓање вокалот ...
 

NIght_Elf

High Priestess
Член од
15 јуни 2007
Мислења
479
Поени од реакции
13
Iron Madien имаат нај моќни и нај енергични настапи во живо и феноменално звучат
 

Ares

Immortall
Член од
3 февруари 2009
Мислења
154
Поени од реакции
11
Гласав за некој друг бенд, бидејќи во анкетата не стојат и Dimmu Borgir. А според мене се бенд кој има најдобар сценски настап само заради тоа што звучат оригинално како што звучат и на самиот албум, а и публиката многу им помага. Еден од подобрите настапи што ме импресионира беше тој 2007 год. на Wacken:vozbud:
еве доказ. Тоа е од мене. Hail Dimmu!:music3:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Не зборам за некои што не можам да ги видам... така да за мене Легијата...
По концерт на Легија... сум ко дрогиран хахах... немам глас следни 2 дена.. еднаш од премногу дерење скокање и лудување.. дехидрираф 10 дена болен лежев неможев од кревет да станам хахахахаха.... и таков болен после 11тиот ден пак на Легија беф хахаха...
Незнам коа рока Легијата... се губам буквално... Може да се каже ова и за Деки и Страчка .. а за другите не до толку :helou:
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Батка ми го креваш адреналинот ме тераш да те испонавредам.....
Ај гледај малку тема и гледај за што музика станува збор и гледај што луѓе има тука а не да ми го величаш Слаткар и тиа Легијата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom