Кој бенд има најдобар настап во живо?

најдобар настап во живо

  • arctic mokeys

    Гласови: 1 1,1%
  • audioslave

    Гласови: 0 0,0%
  • avenged sevenfold

    Гласови: 0 0,0%
  • bullet for my valentine

    Гласови: 1 1,1%
  • guns'n'roses(starite)

    Гласови: 1 1,1%
  • iron maiden

    Гласови: 18 19,1%
  • metallica

    Гласови: 14 14,9%
  • nirvana

    Гласови: 3 3,2%
  • pantera

    Гласови: 6 6,4%
  • red hot chilly peppers

    Гласови: 7 7,4%
  • slipknot

    Гласови: 3 3,2%
  • system of a down

    Гласови: 1 1,1%
  • bon jovi

    Гласови: 4 4,3%
  • green day

    Гласови: 3 3,2%
  • Radiohead

    Гласови: 31 33,0%
  • некој друг бенд

    Гласови: 1 1,1%

  • Вкупно гласачи
    94

ZACKY VENGEANCE

chuck SUCKScorey ROCKS
Член од
25 ноември 2008
Мислења
226
Поени од реакции
16
Што мислите вие?
според мене metallica се најдобри.

Едит од Модератор: Доколку не објасните зошто, доволно ќе биде само да гласате на анкетава. Во спротивно вашиот пост ќе биде избришан.
Ова ќе го правам се со цел да се развие дискусија на темава, да се види вашиот став. Исто така би било пожелно да кажете дали она што го мислите се базира на концерт гледан во живо или само гледан на некоја снимка.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Темава ќе е скоро иста реплика од темата ваш омилен бенд.
Еве и јас ќе си кажам дека Мејден (да да омилениот бенд) се најдобри во сценски настап дека нивните концерти се полни со енергија, Брус трча како ненормален по сцена, гитаристите и тие полни со енергија без разлика на годините што ги имаат, и на крај доаѓа бубњарот што понекад во ракавот чува некое добро шоу за на крај. Ама се разбира не е само овој бенд, тука се и Пантера, СОАД, Слипкнот и други.

Барем да објаснете по што се добри во настап бендовите што сте ги кажале.

Мене Металика воопшто не ми се свиѓаат дека ми се како здрвени, али јбг прават добра музика.
 

Chris D

Rebel
Член од
14 јануари 2009
Мислења
68
Поени од реакции
1
spored mene slipknot.. imaat neverojaten nastap vo zivo.. se super organizirano ubo izpeano ubo izrikano ubo izsvireno ubo iztropano.. ne se dzabe 9 dushi vo bandot.. i pokraj toa shto system of a down mi se omileni mora da priznam deka nema kako slipknot vo zivo..
 
Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
абе шо се заебавате со рамштајн никој не може да се мере...не дека ги слушам нив ногу али настапите и се кој од кој по јак
 

Сандар

Heartagram's child
Член од
27 ноември 2008
Мислења
168
Поени од реакции
2
Не само според мене туку и според многу други стручњаци Бон Јови и Квиин...позз:vozbud:
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
...Гласав за Пантера, заш многу се енергични , подвижни на секојнивни концерт,Што го имам гледано.Премногу ги обожавам. Ама исто таке јаки се Металика, Ајрон Мејден и ГНР.ПРЕјаки се во живо :pipi: А ги додавам и Мисфиц!!!!!!!!!!! :vozbud:
 
Член од
29 јуни 2008
Мислења
460
Поени од реакции
27
абе шо се заебавате со рамштајн никој не може да се мере...не дека ги слушам нив ногу али настапите и се кој од кој по јак
QFT

Rammstein се права атракција на бина.
Не дека имам гледано многу концерти, ама од тие шо сум ги гледал Rammstein стварно ми остаја голем впечаток.
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
406
Поени од реакции
8
Од наведениве знам дека сите прават атмосфера гооооолема ама ако треба да се определам за еден тогаш Металика:vozbud::vozbud:
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Темава ќе е скоро иста реплика од темата ваш омилен бенд.
Еве и јас ќе си кажам дека Мејден (да да омилениот бенд) се најдобри во сценски настап дека нивните концерти се полни со енергија, Брус трча како ненормален по сцена, гитаристите и тие полни со енергија без разлика на годините што ги имаат, и на крај доаѓа бубњарот што понекад во ракавот чува некое добро шоу за на крај. Ама се разбира не е само овој бенд, тука се и Пантера, СОАД, Слипкнот и други.

Барем да објаснете по што се добри во настап бендовите што сте ги кажале.

Мене Металика воопшто не ми се свиѓаат дека ми се како здрвени, али јбг прават добра музика.
Се согласувам за Мејден,да не се повторувам,има активност на сцена.
Ама за Металика не.Може у последно време се здрвени на сцена,јес да колку толку е “прикриено“ на некој начин со сценски ефекти,ама гледај постари концерти ќе видиш,како на пример у Сан Диего концертот,Сиетл исто така.А и музикава не дека нешто им е за трчање,повеќе им одговара за здрвосување :)

Кој сме кај активност на сцена,и ГНР на времето ги биваше,Аксел се растрчуваше на се страни по гаќи,па паѓаше и понекоја тепачка у публика.
Кој сум кај тепачките,и Скид Роу ги биваше за тоа со Себастиан на времето(ова на времето веќе ко јас да сум била ете те :pos:)
Добар сценски настап имаше и Сид Вишс,Нирвана,и крајно субјективно мислење,Блек Сабат со Ози,мислам многу дебилно изглеа на сцена на поновиве концерти али мене ми е интересен,задоволство ми е да гледам концерт од Сабат,особено од порано.
И секако како и сите и ја да ги спомнам Пантера,особено настапот на Монстерс оф Рок не знам која година,многу енергичен настап,особено Дајм кој ќе се спушти до земја со гитарата.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Lele gi ima mnogu dobri nastapi na mnogu poveke grupi vo svetot ke gi napomenam dosega sto sum gledal i sto ke mi bide ostanato.

Metallica
SlipKnot
Pantera
Korn
Bijelo Dugme
Bon Jovi
Whitsnake


Nekolku mozav da izdvojam koi bea podobrite.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
нз, студиска прецизност јас досега сум чул само од Dream Theater, не дека ми се омилен бенд, ама нема преработки и уедноставување на сцена, навидум невозможните студиски ритми си ги свират на сцена ко да е нешто наједноставно!
Дури, тие се единствениот бенд што имаат пресвирено музика од металика, притоа музички експерти и членови на металика се согласуваат дека е отсвирено точно дури до тон, ете тоа е музичко совршенство и во студио и на сцена!
Добар настап во живо имаат и Queen!
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.405
Поени од реакции
7.681
Bloodhound Gang :cuc:
Каков концерт, кои глупости, кој циркус, кои шеги....
Бенд каков што многу бендови сакаат да бидат и очајно се трудат, но не им оди.

Инаку прилично ме бендисаа и The Hives, летово на EXIT имаа интересен настап, без оглед на тоа колку не сум по нивната музика.
 

alex_death

To be or not to be!
Член од
10 октомври 2008
Мислења
583
Поени од реакции
90
Јас гласав за (некој друг бенд).
Најдобар настап во живо имаат: Cannibal Corpse, Nile, Necrophagist, Dying Fetus и уште многу други.
 

KvAzI

Дипломиран Ѓубрар
Член од
3 септември 2007
Мислења
171
Поени од реакции
49
Настап во живо... хм, Rammstein дефинитивно. Може и Led Zeppelin - на база на катарза :):smir:
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
мејден строго
во смисла како пеат на плејбек така пеат и во живо - звук неможе да згрешат, никако
ако ја промашив поентата кажете:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom