Која раса на кучиња ви е омилена?

Barbara.

Irreparable perfectionist
Член од
23 јули 2009
Мислења
369
Поени од реакции
15
лабрадор, ем се интелегентни, и убави :pipi:

срциња :wub:
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Данска дога, просто возвишени се:pipi:


А моментално имам Јапонски Чин, чиста спротивност од догата, ама неодоливи се.
 
Член од
28 април 2010
Мислења
18
Поени од реакции
2
Општо, ги сакам сите кучиња ( и тука не спаѓаат оние мали видови на пудли, пекинезари и такви ствари, неам ништо против нив ама не личат на кучиња) Најубави ми се шарпланинците не зошто си се наши туку затоа што имаат и убавина и памет и сила и добра душа. Исто така многу ги сакам и улучните кучиња :)
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Едноставно прекрасно

 

Круме

Life, Get One!
Член од
28 март 2010
Мислења
449
Поени од реакции
32
Сакам Златен ретривер, лабрадори, Шарпланинци, Вучјаци и Пинчови.... А еве го моите миленици: Линда и Гиле Линда е улично куче кое го згрижив кога беше малечка а Гиле е чистокрвен пинч... Многу сум горд со нив и многи си ги сакам :)
П.С. Многу се мрзливи :D







 

Toya-akita

akita inu
Член од
10 јуни 2010
Мислења
26
Поени од реакции
2
секако расата акита ину :), неверојатен карактер, приврзана за човек, заштитник а воедно мила и добра со деца. Викаат само тој што не чувал акита ину не знае што е акита ину. Само погледнете го филмот Hachiko-the dog story
 

Toya-akita

akita inu
Член од
10 јуни 2010
Мислења
26
Поени од реакции
2
може утре да не гледате кај мелита во емисија на аб канал во 17.30 часот.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Сум чул дека се работи за прилично ретка и скапа за одржување раса. Колку би чинело едно акита - кутре?
 

Toya-akita

akita inu
Член од
10 јуни 2010
Мислења
26
Поени од реакции
2
не е ич скапа за одржување, дури е многу поедноставна од другите, и нешто што мене ми се допаѓа е што не мириса. За неколку месеци јас ке имам прво легло во македонија од регистрирана женка со целосна документација, чипувано, и пасош. Цената ќе биде 550 евра машки и 500 женски, мој совет е да не купувате од препродавачи зпшто подметнуваат мелези со лажни педигреа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom