Која е "Македонија" од Каталонија?

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.706
Поени од реакции
5.343
Се викаат „Македонија„. Седиштето им е во Каталонија. Цитат од прилог емитуван на ТВ Каталонија: „.. во источниот дел на Европа живеат македонци и зборуваат на македонски јазик во земјата која се вика MACEDONIA. Затоа последното ЦД го нарекоа САКАМ ТЕ, што всушност на каталонски значи "T´estimo".Јазикот на кој пишуваат и пеат е каталонски.



повеќе информации тука
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Интересно.
Сакам те..ммм..интересно!
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
хехе закон
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
bravo - pa pokanete gi na koncert ????
pozZ
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.132
На италјански јазик мачедониа(macedonia)значи овошна салата.Е сега не сум сигурен на шпански(ики каталонски) дали го имат истото значење,ама на страната на групава го прочитав ова
Un petó de fruites .Дали е нешо поврзано со овошје неам појма.:toe: :helou:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.308
Поени од реакции
46.029
Абе троа грдички се али ако фино нека се викаат Македонија се најубаво во кариерата со тој назив....хе хе ''сакам те'' овие од источна се негде
 

Yan Gillan

Iron Maiden - my religion
Член од
12 мај 2006
Мислења
642
Поени од реакции
19
Абе троа грдички се али ако фино нека се викаат Македонија се најубаво во кариерата со тој назив....хе хе ''сакам те'' овие од источна се негде



:pos2::pos2::pos2:Sigurno se negde od istocna
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
На италјански јазик мачедониа(macedonia)значи овошна салата.Е сега не сум сигурен на шпански(ики каталонски) дали го имат истото значење,ама на страната на групава го прочитав ова
Un petó de fruites .Дали е нешо поврзано со овошје неам појма.:toe: :helou:
Koja e web stranata na grupava?
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Леле колку се само убави и прекрасни. Сигурно и звучат божествено па плус се користат со веќе проверени маркетиншки трикови...леле одлични се.
веднаш идам да купам 10 оригинални албуми па може и ќе дојдат кај нас на концерт, само некој чудаци ко дип парпл и пласибо ни носат тука.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.706
Поени од реакции
5.343
На италјански јазик мачедониа(macedonia)значи овошна салата.Е сега не сум сигурен на шпански(ики каталонски) дали го имат истото значење,ама на страната на групава го прочитав ова
Un petó de fruites .Дали е нешо поврзано со овошје неам појма.:toe: :helou:
ама друже албумот им се вика "Сакам ТЕ" така да не верува дека има врска со овошје :toe:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.117
Поени од реакции
825
Ајде некој нека ми прати линк до албум од вие девојчици :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom