Која ви е целта во животот?

Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Единствената цел во животот ми е да си ги остварам целите!!!
 

Crni Bombarder

Shipwrecked
Член од
4 февруари 2008
Мислења
152
Поени од реакции
6
Немам посебна цел и мислам дека никој и не треба да има. Треба да ја живееме сегашноста, да уживаме во неа, да гледаме да ја направиме што поубава, а не да дремеме и да ја чекаме иднината поради некоја замислена "цел". Ја живеам сегашноста и се препуштам на иднината, не се обидувам да сменам нешто што не можам, единствено што можам е да ја креирам, не можеш ништо да планираш, може утре веќе да не бидеш тука.
Najdobar odgovor daden so sea.
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Најбитната цел во животот засега ми е да го завршам факултетот се друго оставам да си дојде само по себе несакам да планирам зошто никогаш не ми успева:pipi:
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
целта сега за сега ми е школото да го завршам и со тренингот да продолжам па после ке видиме!
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..еее цел ми е..да постигнам мн нешто од мене..за да никогаш не ме успоредуаа со мајка ми:pipi:....
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.493
Поени од реакции
22.192
па да бидам успешен во животот да имам добра работа семејство тоа е мојата цел едноставно подобар живот
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
Целта е двигател во животот. Немам некоја осебна цел но поставена е... а таа е да имам среќно семејство, доволно економски средства, да ја работам работата која ја сакам...и како што вика Мац после сите овие работи, среќно да ги склопам очите. Скромно, зар не?:pos2::pos2:
 
Член од
31 август 2008
Мислења
112
Поени од реакции
17
Која е вашата цел?[/quote]


da ne mi e dosadno, a za natamo zdravje..
 

Ti Si

Црнец
Член од
27 јули 2008
Мислења
269
Поени од реакции
10
Da rokam dobro freestyle,da crtam dobri grafiti,da iam zena,deca,da bidam srekjen,zdrav,dobra rabota da si najdam,i sea za sea tolku:D
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
EDNO SE NASITE CELI A DRUGO E KAKVA CEL IMA SO NAS PRIRODATA.ZA 100 GODINI SITE KE UMRAT, PA I VASITE CELI, OSTVARENI ILI NE.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
EDNO SE NASITE CELI A DRUGO E KAKVA CEL IMA SO NAS PRIRODATA.ZA 100 GODINI SITE KE UMRAT, PA I VASITE CELI, OSTVARENI ILI NE.

Добро бе...свесен ли си колку депримирачки делуваш или не?

И што ако ќе умреме...треба да немаме цели во животот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom