Која банка дава најголеми камати?

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Пари ставени `под перница` значи дека инфлацијата ќе ти ги изеде за година дена барем десет посто.
Пари орочени во банка значи дека ти нема да добиеш ефективно камата,туку само ќе избегнеш инфлацијата да ти ги изеде.
Нема да ти дадат ни денар повеќе од тоа што била вредноста на твоите пари.

Чајре?
Никој на запад не дава пари под камата веќе во банка.
Има подобри и поефикасни методи за да оставиш парите да `работат` за тебе. :wink:
e како де?
 
N

n/a

Гостин
:)
Пишувам веќе два дена еден `материјал`,и нажалост ради утакмицата нема да стигнам да го `закачам` и денеска.
Али таму има се...од-до...
и нејќум да го ставам дел по дел баш за да одбегнам поголем дел од прашањата кои што се веќе... преразгледани.
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
:)
Пишувам веќе два дена еден `материјал`,и нажалост ради утакмицата нема да стигнам да го `закачам` и денеска.
Али таму има се...од-до...
и нејќум да го ставам дел по дел баш за да одбегнам поголем дел од прашањата кои што се веќе... преразгледани.

Ај бре брат..да не се разочара толку од утакмицата...
или чекаше прво да фатиш спортска за победа па во пракса да го провериш материјалот :):pos2::pos2:
Ајде те чекаме!
 
T

Tetro

Гостин
Сакав да отварам нова тема, но барајќи, налетав на оваа.
и бидејќи постовите се постари од година и пол, сакав да прашам како стојат работите моментално?
- кај да ги оставам парите на чување, за да ми се размножат за некој период?
- дали е подобро да ги оставам во денари или некоја странска валута (девизи)?
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Сакав да отварам нова тема, но барајќи, налетав на оваа.
и бидејќи постовите се постари од година и пол, сакав да прашам како стојат работите моментално?
- кај да ги оставам парите на чување, за да ми се размножат за некој период?
- дали е подобро да ги оставам во денари или некоја странска валута (девизи)?
Стопанска банка
Денари - Наши пари
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.877
Поени од реакции
1.089
.

Сакав да отварам нова тема, но барајќи, налетав на оваа.
и бидејќи постовите се постари од година и пол, сакав да прашам како стојат работите моментално?
- кај да ги оставам парите на чување, за да ми се размножат за некој период?
- дали е подобро да ги оставам во денари или некоја странска валута (девизи)?
Јас ти предлагам да си отидеш ти лично од банка до банка,и да си земеш брошури за нивните услуги,таму се убаво си имат банките објаснето,па ке си одберес која мислиш дека ти е нај поволна.Инаку дефинитивно да ги оставиш во денари,бидејки каматата е поголема,и јас би ти ја препорачал комерцијална.Таму имам свои пари и лично сум задоволен и од каматата и од односот на вработените кон мене лично.
 
Член од
24 октомври 2009
Мислења
14
Поени од реакции
0
Во зависност од сумата која што сакаш да ја вложиш можеш да добиеш и многу подобра каматна сапка од онаа која ја пишува на брошурите, затоа ако имаш повеќе пари оди банка по банка и ПРЕГОВАРАЈ !!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.069
Поени од реакции
11.434
Штедење во Стопанска Банка Битола со камати од над 7 %!


По почетната консолидација откако Стопанска Банка Битола доби нови сопственици, сега почнува во акција за привлекување на што повеќе коминтенти од населението со најава за серија нови услуги и продукти. Еден од тие деновиве е лансиран, а станува збор за граѓански депозити, денарски и девизни, со камати кои стасуваат и над 7 % годишно.
Станува збор за долгорочен денарски и девизен депозит со фиксен стимулативен додаток.
Постои опција за долгорочни влогови кои се орочуваат на 24 и 36 месеци, со променлива основна каматна стапка и исплата на каматата по завршување на периодот на орочување, или во моментот на предвремено разрочување.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
581
Во зависност од сумата која што сакаш да ја вложиш можеш да добиеш и многу подобра каматна сапка од онаа која ја пишува на брошурите, затоа ако имаш повеќе пари оди банка по банка и ПРЕГОВАРАЈ !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ако има повеќе пари ( повеќе не значи 20000 евра), нека ги стави во повеќе банки чисто заради сигурност. А, со повластена каматна стапка, влогот не ти е осигуран кај фондот за осигурување на депозити.
 
C

cige

Гостин
Mislam deka i prokredit gi zgolemi kamatnite stapki vo evra davaat 5.5

Da i jas mislam deka sega STB dava najgolemi kamati vo evra
-----------------------------------------------------------------------
STB presmetuvaat i 13 del od kamatata kako bonus!

Mislam deka ova go nema kaj niedna banka sega za sega ako zemes da racunas kolku ce dobies ovde i vo drugite banki mislam deka STB e najdobra .Iskreno ne sum znaeldeka e 5.7% interesantno
STB - СТопанска Банка или СТопанска банка Битола?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom