Која КЛАСА (не раса!) е најдобра?

koja e najdobra klasa(klasa ne rasa) :)

  • Warrior

    Гласови: 46 16,9%
  • Rogue

    Гласови: 49 18,0%
  • Paladin

    Гласови: 43 15,8%
  • Shaman

    Гласови: 29 10,7%
  • Mage

    Гласови: 54 19,9%
  • Warlock

    Гласови: 49 18,0%
  • Priest

    Гласови: 37 13,6%
  • Druid

    Гласови: 32 11,8%
  • Hunter

    Гласови: 35 12,9%

  • Вкупно гласачи
    272

Olivert

TheTruth
Член од
21 јануари 2008
Мислења
85
Поени од реакции
2
Ќе видиш ти на Боде, отиде помошта хаха
 

BountyHunter

нинџа и пол
Член од
29 јануари 2007
Мислења
202
Поени од реакции
10
more mage bilo prejako. denes pocnav. zakon e. prajt duplo pojke dmg od druid. ama lecenje nemat. taka so malce gdno e. ama zato imas blink i begas od stuntoj i slicno.
 

Olivert

TheTruth
Член од
21 јануари 2008
Мислења
85
Поени од реакции
2
Ааах уште не го знајш ти мејџот :)
Најјако е со телепортон и порталине..
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
За мене дефитивно Priest ! ако си добро спекован... диспциплина во мешавина со холи ке си најак :) ! лечиш упм... за гриндање упм :) !
PRIEST ROCKS! ( especially human )
 

Olivert

TheTruth
Член од
21 јануари 2008
Мислења
85
Поени од реакции
2
Еспешали хјуманка :vozbud:
 

Kirov95

• GoD •
Член од
30 ноември 2007
Мислења
1.001
Поени од реакции
5
Хах WarlocK HumaN e the BesT be covece ;)
 

korun

lame
Член од
21 октомври 2007
Мислења
389
Поени од реакции
28
Druid, шејпшифтинг ти е мајката плус ке му мавниш корања ,се лечиш, беар форм плус 400 % армор и slain одма тука, не сум експерт, ама друид и ворлок се најинтересни професии, можеби има и појаки, но за поинтересни, не вервам
 

Kirov95

• GoD •
Член од
30 ноември 2007
Мислења
1.001
Поени од реакции
5
За Друид и така и така ама варлок јок..
 
S

StormRage

Гостин
смрт за Druid и Warlock ти е Warrior... друиди се касапет со мижење... варлоци малу потешко ама чим не можит fear да ми дајт нишо не ми можит... а за други... ако биеш mage посебно frost 90% гиниш или ако успејш да го опериш ќе пукниш од нервози... а за hunter падвит ко нишо... rogue се позаебани за биење заради шо имет мнооооогу станој... Paladin се биет со Warrior само ако преживејш дури да му престанит Divine Shield после е боза...
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
of lele

смрт за Druid и Warlock ти е Warrior... друиди се касапет со мижење... варлоци малу потешко ама чим не можит fear да ми дајт нишо не ми можит... а за други... ако биеш mage посебно frost 90% гиниш или ако успејш да го опериш ќе пукниш од нервози... а за hunter падвит ко нишо... rogue се позаебани за биење заради шо имет мнооооогу станој... Paladin се биет со Warrior само ако преживејш дури да му престанит Divine Shield после е боза...
значи тапа си сторм... тешко тебе Блага веза нема ова шо го пишуваш... ти ку*ац мојш да опериш друид со мижење...на пример ти прист дур да опериш ке се стемнит и ке се разденит... така да STFU!:tapp::pipi:
 

korun

lame
Член од
21 октомври 2007
Мислења
389
Поени од реакции
28
Мене пак вориори ми е најлесно да тепам, кет форм, тепај, roots, heal, беар форм, нема спас, rouge ми е потешко зато шо тешко се изведвет магии за лечење, мават ко луд, маге да истепам ми е прелесно, зато шо shapeshifting ослободвит од polymorph i movement ova ona effects....А мејџ на то му се темелит тактикава, да не мојт непријателов да стигнит до него, зш и арморон не му е баш сјаен.... а да и заборајв, со хантер не можам....
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Како прво темата не е дефинирана, а и малку ми е глупава. Еве зошто:

Нема најдобра класа во WoW, затоа што е балансирана играта. Еве да земеме за PVP ...некој да каже дека е најдобар Rogue...јас ќе му кажам c ya in 5v5? А за PVE се зависи од босот и стратегијата што треба за да се убие-raid setup. Значи има 100000 варијанти, тоа е тоа што ја прави интересна WoW.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
429
Поени од реакции
7
Ja si igram DRUID najcesto
A WARLOCK smetam deka e najdobar
 

Kajgana Shop

На врв Bottom