Кошаркарски куп на Македонија 2008

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 јануари 2008
Мислења
142
Поени од реакции
1
EDNOSTAVNO NAJDOBRI najdobro vo salata bese deliriumot sto se desi posle posledniot postignat kos
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.400
Поени од реакции
5.953
Epa toa ti zboram devojko, padnafte psihichki, shto ne smee da se sluchi na eden prvak. Ako nekoj trebashe da padne fizichki, toa beshe Feni, pa da izgubefme so 30 razlika, a ne samo so 15.
Вие не можеше да паднете психички заради тоа што цела сала навиваше за Фени, преку 3 000 луѓе си го бодреа тимот без разлика на тоа што водевме цело време. Тука мотивацијата само расте. Го ценам тоа.
Фени ја победувал Струмица, и Струмица го има победувано Фени, ако не се сеќавате може да .
Искрено мислам дека да не бевте на домашен терен немаше да победевте и никој не може да ми го промени мислењето. Нормално е да зборуваме вака зашто сме изнервирани и криво ни е за ваков пораз.
Навивачи сме и не можеме објективно да гледаме на работите колку и да сакаме, да навиваше за Струмица гарантирам дека ќе се чувствуваше вака како и јас. Не сме компетентни да даваме стручни мислења, го кажувам своето мислење и немам намера да навредувам ниту пак да се карам.
Сепак тоа е само спорт. :smir:
А нам ни останува да се надеваме на лигата. :basket:
 

lozar_kavadarci

ФЕНИ ШАМПИОНИ 2007/08
Член од
10 јануари 2008
Мислења
817
Поени од реакции
2
Ај да ја разјасниме ситуацијата за тепањето.

Тоа тепање беше наредено од директорката на Фени Дивна Пешич поради одземаниот транспарент на Лозари во Струмица.
Желките не удираа, удираше кавадаречката полиција и тоа без причини. Почнавме да пееме ВО ЦЕЛА ТИКВЕШКА ОКОЛИЈА и за тоа јадевме пендраци. Едноставно не тепаа за ништо.

Лозари кога ќе дојдат во Струмица ( ако дојдат ) овој пат нема да им биде одземен транспарентот, туку ќе им го одземеме здравјето !
hehe bas me nasmea. me interesira kako imavte srce da dojdete vo kavadarci po nikakviot precek vo strumica pred 2-3 nedeli. stvarno me interesira
 
V

Viktoranius

Гостин
hehe bas me nasmea. me interesira kako imavte srce da dojdete vo kavadarci po nikakviot precek vo strumica pred 2-3 nedeli. stvarno me interesira
Епа тоа е брате, имаме срце, не сме пички.

Е сега да видам дали вие ќе имате срце да дојдете ако се паднеме во плејофот ? Тоа ме интересира на мене ?
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Ајдуци да ве прашам нешто: Зошто пеете песни на Ф.А и пригеска пеевте...
Да ти кажам таа песна оооо напред мзт им е видена од навивачите на ѕвезда , они први почнаа да га пеет у македонија , и незначи оти од них се га земале другите навивачки групи . .
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Не цитирам целосно за да не биде постот предолг.

Тимот на Струмица играше под голем притисок, промашија многу слободни фрлања на крај и направија грешки, ама мора да признаете дека беа подобри. Не е дека не можеја да го задржат резултатот, го држеа резултатот цело време. Имавте среќа, имавте поголема поддршка (нормално, се игра на домашен терен).
Фени шутираше тројки на секој напад точно, исфорсиравте и погодивте неколку од тие, тренерот на нашите ги советуваше да не одат на 3 по никоја цена.
Лани во Битола пак неправедно Вардар Осигурување ни го зеде купот пред нос, изнервирани кошаркарите не отидоа да си ги земат сребрените медали, заради тоа и оставија црна дамка во сопствената кошаркарска историја.
Било како било. Само прочитав коментар погоре кој губи има право да се лути и да плаче, ние не плачеме, спортски ви ја честитаме победата, ама знаеме кој е вистинскиот победник.
Не забележав баш најдобро ама слушнав коментари дека Самарџиев правел чекори кога ја погоди тројката, плус имаше уште неколку секунди време а кога се случи тоа тие рипнаа да се радуваат. Не велам дека Струмица за тие неколку секунди ќе направеше чудо, ама во кошарката не се знае ништо до последен момент.
На крајот паднавме и психички уште еднаш ќе кажам заради огромниот притисок. Знам која нервоза е, тоа се неверојатно стресни моменти за нив.
Ние обожавателите и навивачите ќе ги бодриме до крај, барем да успеат да бидат шампиони во сезоната како и лани.
de kazimi barem ako malku pratis sport...KOJ TIM IMA POGOLEM PRITISOK?TOJ STO VODI 15 RAZLIKA ILI TOJ STO GUBI 15 RAZLIKA?imavme nie pritisok so celo poluvreme od 12 obidi nemozevme da dademe trojka.toa ne e pritisok?zgora na toa kosarkarite gi gledase razocaranite lica na navivacite.toa ne e pritisok?faktot deka eventualnata sledna greska moze da bide kobna.toa ne e pritisok?
Pritisok e toa so imas 15 prednost na 3 min do krajot i ednostavno treba samo daja skries topkata i da cekas da svirne sirena.Toa li e zatebe pritisok?i da napravis greska ne e strasno imas kapital narecen 15 poeni.Toa e pritisok...Problemot bese sto napravivte seria od 10 greski.taka najdobar ne se biduva
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Да ти кажам таа песна оооо напред мзт им е видена од навивачите на ѕвезда , они први почнаа да га пеет у македонија , и незначи оти од них се га земале другите навивачки групи . .
Маршот ние го почнавме први во македонија и е земен како пример од Делије само што они не го пееат исти ритам и со скроз различен текст.Заради тоа што ние го почнавме први се смета дека е украден од нас како што го направија тоа комити.Ај со нив имаме супер односи не навиваат за вардар во кошарка се дешавало тоа и другпат.Него вие?Треба да ти биде јасно дека маршот е украден од нас.Го пеете скроз исто(или сакате да го пеете скроз исто како нас ама неможете).А од ѓорче петров до железничка што ја пеете со скроз исти ритам и текст(освен првите 2 реченици)...ЌУТИ ЖИТИ СЕ.
 
V

Viktoranius

Гостин
Маршот ние го почнавме први во македонија и е земен како пример од Делије само што они не го пееат исти ритам и со скроз различен текст.Заради тоа што ние го почнавме први се смета дека е украден од нас како што го направија тоа комити.Ај со нив имаме супер односи не навиваат за вардар во кошарка се дешавало тоа и другпат.Него вие?Треба да ти биде јасно дека маршот е украден од нас.Го пеете скроз исто(или сакате да го пеете скроз исто како нас ама неможете).А од ѓорче петров до железничка што ја пеете со скроз исти ритам и текст(освен првите 2 реченици)...ЌУТИ ЖИТИ СЕ.

Наш е маршот и точка.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Не треба да се цимоли
натпреварот беше одличен иако сум навиач на струмица
изгубивме поштено падна концентрацијата во последните 6 минути
погодиа по ред 3-4 тројки фени
и фати паника во тимот
имаше само една глупа пресуда на судиите
али јебига

ферски си изгубивме
одсгодина здравје прваци
Ако оваа година не сме пак прваци, догодина не се ни надевај.
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Маршот ние го почнавме први во македонија и е земен како пример од Делије само што они не го пееат исти ритам и со скроз различен текст.Заради тоа што ние го почнавме први се смета дека е украден од нас како што го направија тоа комити.Ај со нив имаме супер односи не навиваат за вардар во кошарка се дешавало тоа и другпат.Него вие?Треба да ти биде јасно дека маршот е украден од нас.Го пеете скроз исто(или сакате да го пеете скроз исто како нас ама неможете).А од ѓорче петров до железничка што ја пеете со скроз исти ритам и текст(освен првите 2 реченици)...ЌУТИ ЖИТИ СЕ.
Значи пак дојде по мојто дека и на вас ви е украдена и прва почнавте да ја пеете па мош и адјуците се ја виделе од делија од кај знаеш . .
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Значи пак дојде по мојто дека и на вас ви е украдена и прва почнавте да ја пеете па мош и адјуците се ја виделе од делија од кај знаеш . .
хаха.Земен е пример од Делије кажав.Се пее со различен ритам и скроз различен тескт.И пак ќе прашам што не сте ја направиле пред нас ако сте ја виделе од нив?И што ја пеете од ѓорче петров... со СКРОЗ ИСТ ТЕКСТ КАКО НАШИОТ само со различни први две реченици???Немате одговор.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom