Кошаркарска репрезентација на Македонија

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Сеа пак у Колосеум нека идат нека се пијанчат
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Ја гледав цела утакмица на стремот и на 12 секунди на крја и 3 разлика за нас имаше две слободни за бртинаија првото го помаши и второт го промаши ни направија офанзивен скок и денг ни даде тројка на 6 секунди до крај изедначи и тука веќе знаев дека ем немаме среќа ем не задржавме водство. имаше тај маут за нас на 6 секунди до крај не можеа од аут да му додадат на меклејб м удадоја на гечевски тој почна да ја води и ја изгуби и среќа дотрча друг наш кошаркар им ја зема ама немаше време за шут. и продужеток веќе немаше морал и мотив за борба сите беа со наведнати глави, а и немаше кошаркари тројца имаа 5 лични грешки. чековски исто така не за во репрезентација иако не беше намерен неговиот фаул сепак и во напад многу грешеше.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.995
Денг имал 23 поени и 11 скока а не 2 поена со 2 минути игра.. :uvo:
Така на А1 кажаа, рекоа и дека тој ја даде тројката, можно да е овој семафороф шугаф од ФИБА да е чкљ за инфо.
 
M

mercenary

Гостин
Така на А1 кажаа, рекоа и дека тој ја даде тројката, можно да е овој семафороф шугаф од ФИБА да е чкљ за инфо.
Не е можно,сигрно е чкљ.ЗНам на тој четот до стримот(што го немаше) викаа дека да не бил Денг ќе сме ги растуреле..
Бо Димчевски... :pos:

Значи ова(што играл Денг) е добро за нас.Сме биле боље* од нивниот најдобар тим и нема од што да стравуваме во Скопје.(*со оглед на тоа дека поради трема или господ знае што,прва четвртина губевме со 60 разлика)
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Добро е Добро, ајде во Скопје ги јадеме со 15 коша,Иначе Мекелеп 32 понеди постигнал:icon_lol: значи огромно засилување за репрезентацијата е, Иначе следната со Босна кога ја играме?
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Добро е Добро, ајде во Скопје ги јадеме со 15 коша,Иначе Мекелеп 32 понеди постигнал:icon_lol: значи огромно засилување за репрезентацијата е, Иначе следната со Босна кога ја играме?
Сабота во Скопје.
 
П

Паган-др

Гостин
Изедов живци на лајвскор кога гледав резултат не па со слика да ја гледав.
 
А

Анноун

Гостин
да бевме присебни во последните 6 секунди и да победевме , веќе ќе бевме со една нога на европско , пошто босна моментално јаде лекција во унгарија . ама тоа сме ние , и невозможното е возможно . не ми е јасно мораа ли 8 разлика да изгубат . барем да задржеа 5 разлика при крај , туку ајде , и јас милсам дека ќе ги масакрираме во скопје на 23ти , полна сала , денг ќе каже па ова го нема ни во ен-би-еј .
следно 3 победи по ред , украина и босна дома , па унгарија на гости , а на 23ти нека повелат британциве :)
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Имаме добри шанси да бидиме први во група Босна не се ништо посебно можеме 2 пати да ги победиме, а Британците ќе се загинат ко ќе се наполни БТ салата.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
385
Поени од реакции
16
Mnogu dobra igra na nasata reprezentacija, ali jebiga padnavme psihicki na prodolzetcite..Sea treba da se fokusirame na natprevarot so Bosna vo Sabota..Ovie Britancive kje se poserat vo Skopje, samo Komiti da dojdam 20-30 dushi organizirano, da ima atmosfera..;)
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.901
Поени од реакции
7.430
Немам што да замерам ...единствено на тренерот кој е голем ШУТРАК,наместо на крај кога имаа слободни да стави 3 високи играчи и да скокаат по топката зашто веќе се знаеше...дека ќе оди на намерно промашување на второто слободно он си ги остави мираковски соколов и Бо во игра...епа брат тоа е Денг 208 ЦМ висок,Менса-Бонсу 203...инаку Босна изгуби од Унгарија 74-70 така да мислам дека нема што да бараат Босанците со нас...само да ги добиеме сите мечеви до крајот!:smir:

Само кажете ми во случај на исти бодови со Велика Британија(многу е можно тоа)како ќе се гледа?Кош Разлика?
 
M

Mario Gómez

Гостин
Босна изгубија од амарерине ејј, :pos::pos:

Босна не е веќе силна екипа која може проблеми да ни прај, тепаме се до крај. Сигурен сум во тоа. :)

Унгарија нагости, Украина дома и Босна дома се лесни ако се влезе со 100 % во натпреварот.

Босна нагости и Британија дома ќе ги победиме. :)

Иако Босна во скендерија не ееебавала стално.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Британците ни дадоа тројка на две секунди до крај, не на шест, барем така пишуваше на FIBA. Па доволно ќе било да ги затворат играчите кои биле наместени да шутираат тројка.
Ептен ми е криво за овој пораз, не можев да го гледам мечот на стримот, ама ме интересира дали стварно игравме толку грубо во одбрана, оти најмалце два, а можеби и три-четири пати ни судеа неспортска лична грешка, од која последната на 20-тина секунди пред крајот. Па јебига, четири слободни фрлања (кои беа реализирани) + напад на 20-30 секунди пред крај не се баш малце.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Британците ни дадоа тројка на две секунди до крај, не на шест, барем така пишуваше на FIBA. Па доволно ќе било да ги затворат играчите кои биле наместени да шутираат тројка.
Ептен ми е криво за овој пораз, не можев да го гледам мечот на стримот, ама ме интересира дали стварно игравме толку грубо во одбрана, оти најмалце два, а можеби и три-четири пати ни судеа неспортска лична грешка, од која последната на 20-тина секунди пред крајот. Па јебига, четири слободни фрлања (кои беа реализирани) + напад на 20-30 секунди пред крај не се баш малце.

Јас го гледав натпреварот на стрим целиот, и самите коментароти рекоа дека судиве не оштетија што досудија намерна лична грешка на чековски, но сепак ги промаши двете слободни фрлања и пак мислам декакривицата е кај нас водевме со 7 разлика и не дадовме ниеен кош до крај да накачиме водство и за помирна завршница.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom