Кошаркарска репрезентација на Македонија

F

fantomX

Гостин
Многу само за тројки фрлаа. Кога видов 15 разлика за естонциве се разочарав и сменив.
 
П

Паспарту

Гостин
Многу само за тројки фрлаа. Кога видов 15 разлика за естонциве се разочарав и сменив.
ништо ново брат, нашава кошарка и на клупско и на репрезентативно ниво се базира само на шутирање тројки и ништо друго
 
F

fantomX

Гостин
ништо ново брат, нашава кошарка и на клупско и на репрезентативно ниво се базира само на шутирање тројки и ништо друго
Барем да погодуваат повеќе ама од 10 обиди еден кош не го бидува
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Ве поздрави Мартин Мурсеп и неговата дружина во Скопје очекувам победа од над 10!
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Мозеж да зборуваш колку сакаш ама на тебе не ти се докажува илиевски не играше одбрана?? он ако не играше тогај незнам дали треба да правам муабет за Гечевски и Врбица . . знам дека го мразеш но оваа утакмица беше најдобар поедниец од нашата репрезентација а тасовски мозеби промаши одбрана не играше ама да имаа и Гечевски и Америкаецот по 9 поени ова ке беше наша победа . .
Кај играше бе одбрана. Прво полувреме бековите на Естонија секој напад имаа влез во рекет, а нашите Илиевски и Врбица ниту еден. Прочитај што пишав прво, после треси глупости. Реков дека и Врбица и Илиевски не играа одбрана, како и Тасов и Гечевски.

Ако имаа по 9 поени? Па нели треба некој да им спушти топка по кош за да имаат и центрите поени? Нашиве бекови, пред се, Илиевски и Тасов ја подаваа топката само кога ке беа веке заглавени и немаа позиција да шутнат, зашто знаеа да шутнат и од никаква позиција. Исто и Врбица изгира многу слабо и не спушти ниедна топка под кош.

Не ми е јасно, како можеше Димитровски да игра а Богоев не. Мислам дека Богоев да беше ке имавме по продорен напад и со неговите влезови ке се отвореше повеке слободен простор за другите играчи.

И јас викам дека Илиевски беше најдобриот наш играч, ама имаше многу промашени топки и слабо играше во одбрана. За разлика од Врбица пред две три години и Пеце на времето, Илиевски е мало дете и никогаш нема да го достигне тоа ниво и не само Илиевски туку во скора иднина не гледам некој што може да прерасне во лидер како што беа Пеце и Врбица и на голема жал на Македонија, можам да констатирам дека не гледам просперитет во нашава репрезентативна кошарка.

И по некоја случаност да се пласираме на Европско првенство, ке биде срамота што ке играме, не заслужуваме. А во група со Грција, Србија и Русија, ке бидеме само топовско месо и ке губиме по 30 разлика.

Ни требаат два-три Стака, еден Пеце и Врбица од пред некоја година за да може да се носиме со послабите репрезентации што се пласираа на европското, а за да се носиме со гигантиве, тој што не го видел пред 10тина години, нема да доживее да го види.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
ништо ново брат, нашава кошарка и на клупско и на репрезентативно ниво се базира само на шутирање тројки и ништо друго
Е тоа е проблемот. Ми се скурчи од гледање таква селска кошарка. Целата концепција да е базирана на шут за три поени, макар и преку човек од неизградена позиција. Да имаш бекови од типот на Врбица, Илиевски и Богоев кои знаат да влагаат во рекет а ти да форсираш три поени и да играш кошарка слична на ракомет, сите играчи надвор од линија за тројка, да ти е*ам и кошарка и се.

Доолрокс, ако не знаеш кој сум и ако дојдеш во петок против Шведска, ке ме познаеш по тоа што ке бидам најватрениот што ке го пцуе Арсиќ
 
П

Паспарту

Гостин
Е тоа е проблемот. Ми се скурчи од гледање таква селска кошарка. Целата концепција да е базирана на шут за три поени, макар и преку човек од неизградена позиција. Да имаш бекови од типот на Врбица, Илиевски и Богоев кои знаат да влагаат во рекет а ти да форсираш три поени и да играш кошарка слична на ракомет, сите играчи надвор од линија за тројка, да ти е*ам и кошарка и се.

Доолрокс, ако не знаеш кој сум и ако дојдеш во петок против Шведска, ке ме познаеш по тоа што ке бидам најватрениот што ке го пцуе Арсиќ
само нервирање е ова, подобро да не гледав искрено! ок, значи се гледаме во петок, али се си мислам дека и против шведска ќе изиграме дебилно и едвај ќе победиме. гоцевски и тасовски :tapp: подобро мене да ме земеше овој, сигурно подобро ќе изиграв
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
само нервирање е ова, подобро да не гледав искрено! ок, значи се гледаме во петок, али се си мислам дека и против шведска ќе изиграме дебилно и едвај ќе победиме. гоцевски и тасовски :tapp: подобро мене да ме земеше овој, сигурно подобро ќе изиграв
А Американецон? Па и Симиќ е подобар од него
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Е тоа е проблемот. Ми се скурчи од гледање таква селска кошарка. Целата концепција да е базирана на шут за три поени, макар и преку човек од неизградена позиција. Да имаш бекови од типот на Врбица, Илиевски и Богоев кои знаат да влагаат во рекет а ти да форсираш три поени и да играш кошарка слична на ракомет, сите играчи надвор од линија за тројка, да ти е*ам и кошарка и се.

Доолрокс, ако не знаеш кој сум и ако дојдеш во петок против Шведска, ке ме познаеш по тоа што ке бидам најватрениот што ке го пцуе Арсиќ
Подобро ќе ти е да го пцуеш Димевски тој го најде а Струмица се залета да го ангажира требаше репрезентацијата да ја води домашен тренер кој ги познава играчите квалитетот на Арсич ми е сумлив по овие натпревари
и наместо да пцуеш подобро и малку да понавиваш подобро ли ке е да изгубиме што мислам дека нема шанси ако изгубиме играчите подобро да си најдат друга професија
 
П

Паспарту

Гостин
А Американецон? Па и Симиќ е подобар од него
и тој беше катастрофа, али овие двајца најмногу се ‘‘истакнуваа‘‘. па и фаулот тасовски што го направи на крај и тој беше без врска, ама од човек кој не мрднал подалеку од нашава лига ништо повеќе неможе да се очекува
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
само нервирање е ова, подобро да не гледав искрено! ок, значи се гледаме во петок, али се си мислам дека и против шведска ќе изиграме дебилно и едвај ќе победиме. гоцевски и тасовски :tapp: подобро мене да ме земеше овој, сигурно подобро ќе изиграв
Гоцевски даде еден кош и еден промаши и тоа добро дали играше 1 минута и Тасовски не беше ептен лош што сте му се нафрлиле не знам мене најмногу ме разочара Американецот а да бидеме реални на сите не им врвеше денес немаше никаков концепт во играта за тоа е виновен тренерот
фаулот тасовски што го направи на крај
Фаулот го направи Вилкинсон
 
П

Паспарту

Гостин
Гоцевски даде еден кош и еден промаши и тоа добро дали играше 1 минута и Тасовски не беше ептен лош што сте му се нафрлиле не знам мене најмногу ме разочара Американецот а да бидеме реални на сите не им врвеше денес немаше никаков концепт во играта за тоа е виновен тренерот
тасовски не беше лош!?!?!? па ако гледаме така, тогаш вилкинсон одигра одлично. сите беа катастрофа, тоа е точно или најдобро кажано кога ќе изгубиш џабе ти се и 20,30 и 50 поени, најбитно е дека си изгубил!
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Подобро ќе ти е да го пцуеш Димевски тој го најде а Струмица се залета да го ангажира требаше репрезентацијата да ја води домашен тренер кој ги познава играчите квалитетот на Арсич ми е сумлив по овие натпревари
и наместо да пцуеш подобро и малку да понавиваш подобро ли ке е да изгубиме што мислам дека нема шанси ако изгубиме играчите подобро да си најдат друга професија
Сине, ти не си тука да ми кажуваш што да правам. Дојди и понавивај ти, јас ке си кажам тоа што ми смета, а ми сметаат многу работи. Неможеа Заре да го натераат или Филиповски или оној на Ефес, дури и Марин за овој е Пет Рајли, па мораше да земат некој трето класен српски тренер за да делат пари.

Јас ке навивам за Македонија како целина, ама имам многу работи што ми сметаат, скоро ниеден од играчиве не ги почитувам, почнувајки од Врбица, Илиевски, Тасов, Гечевски, Ристе Стефанов, Аврамовски, па после тоа стручниот штаб составен од третокласниот Србин и нашиве незналици Тодоров и Лазовски и завршувајки кај Димевски и компанија па мое мислење е дека не вреди да се навива за тие луѓе. Навивав денеска за Македонија, ке навивам и тогаш, ама само заради тоа што сум Македонец а искрено несакам да се пласираме во баражот, за да ги увиди раководсството своите грешки, почнувајки од Мајмнуот па неговото менување сред квалилификации.

Пеце врати се!!!
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Фаулот го направи Вилкинсон
Пред тој фаул на Вилкинсон, на 30 секунди до крај, кога ние задоволни со тоие минимални 3-4 разлика, Тасов малоумниот прави фаул за да пуцаат слободни. Ако не ти текнува и Арсиќ му викаше зашто направи таков непромислен фаул.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom