Кошаркари Кајганџии

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
1. Acid
2. Другар
3. Kaiser
4. Supervisor
5. DadoTom
6. Јове-бт

Други? Да закажувам?

Инаку, надвор во ЈБТ... супер е времето за игра. Моментално 26 степени, нема драстично да залади и до после, а нема ни да врне.

едит:
Резервирано од 7! :)

Има мести и за други, слободно викајте луѓе и пријавувајте се.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Баскетџии и кошаркари, случајно начекав една веб страна http://www.courtsoftheworld.com/ не знам дали некој од вас ја знаел од порано. Интересно би било да се ангажираме малце, да се покажиме на светската карта на баскетот!!
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
а да изиграме кошарка да ве решам еднаш :D
Acid си собрал 30 души за ракомет затоа тебе те повикувам на помош :D
 

hEnDo

すべてのメンバーを尊重する
Член од
17 април 2012
Мислења
2.541
Поени од реакции
4.767
а да изиграме кошарка да ве решам еднаш :D
Acid си собрал 30 души за ракомет затоа тебе те повикувам на помош :D
Слабо со времево брат едино сала да се изнајми и јас пишав поодмна али слабо одзив ја сум за нормално ако немам обврски:)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
а да изиграме кошарка да ве решам еднаш :D
Acid си собрал 30 души за ракомет затоа тебе те повикувам на помош :D
Абе собиравме и за баскет, ама кога беше фино времето надвор... Зошто за во сала, троа поскапо е отколку надвор (или беспари или 300 денари плаќавме) :)

Инаку, јас сум мулти-спортски тип. Играм фудбал, ракомет, кошарка, пинг-понг... За се се пријавувам :)
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Слабо со времево брат едино сала да се изнајми и јас пишав поодмна али слабо одзив ја сум за нормално ако немам обврски:)
епа тоа ми беше муабетот во сала негде да изиграме :)
--- надополнето: 20 ноември 2012 во 22:53 ---
Абе собиравме и за баскет, ама кога беше фино времето надвор... Зошто за во сала, троа поскапо е отколку надвор (или беспари или 300 денари плаќавме) :)

Инаку, јас сум мулти-спортски тип. Играм фудбал, ракомет, кошарка, пинг-понг... За се се
пријавувам :)
a во за во сала колку пари е?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
епа тоа ми беше муабетот во сала негде да изиграме :)
--- надополнето: 20 ноември 2012 во 22:53 ---

a во за во сала колку пари е?
Јас играм во Партизан, изнајмуваме пола терен и играме на два коша по ширина, 4 на 4. Доаѓа некаде по 90 денари, 750 е за пола сала да се изнајми.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Јас играм во Партизан, изнајмуваме пола терен и играме на два коша по ширина, 4 на 4. Доаѓа некаде по 90 денари, 750 е за пола сала да се изнајми.
епа ако има луѓе why not мада никогаш во животов немам играно на 2 коша :D
 

TwiNNeR

Повеќе читам, помалку пишувам
Член од
1 декември 2009
Мислења
179
Поени од реакции
100
епа ако има луѓе why not мада никогаш во животов немам играно на 2 коша :D
Само тоа што има повеќе трчање е различно :P
Инаку многу лошо може да биде на два коша ако почнат сите само да седат напред/назад и со долги пасови и „контри“ да се игра :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Само тоа што има повеќе трчање е различно :P
Инаку многу лошо може да биде на два коша ако почнат сите само да седат напред/назад и со долги пасови и „контри“ да се игра :)
Дап, затоа ние кога се собираме играме на два коша, ама во ширина, помал е теренот и не те демотивира трчањето толку, за тие што немаат тренирано.
Иначе ќе се игра 10-15 минути и после ќе те мрзи да трчаш и да бркаш контри, па ќе те мрзи да живееш. :D
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.262
Поени од реакции
6.902
Ај да напрајме вија денови.. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom