Кошаркари Кајганџии

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Luge vremevo se zatopluva so velite za edna partija basketto e to
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Да се вратиме на баскетот, је може. Ама кој ке те брка тебе по теренон ебате копиљот :)
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Abe gizo najde sea mene da me zaebavas daj ke se staime sea ama ni trebaat igraci ke napraime edno turnirceto e to to e to
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ја играм..Овој пут заради повреда ќе бидам шутер :)
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Еве и јас би играл,ама ај во ЈБТ,да не плаќаме во Сансет за џабе.
Плус тоа ќе си праиме цепелини и натпревари во куцање,поинтересно ќе биде!
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Абе какво ЈБТ некој асален кош да најдеме не е тоа тоа
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
За баскет секад сум слободен :vozbud:

:zlo:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Mac)) напиша:
Абе какво ЈБТ некој асален кош да најдеме не е тоа тоа
Мене не ми се плаќа за да играм кошарка под отворено небо,на убаво време,кога можам истото да го правам надвор,на кош,колку што сакам да си останам.
А за кош,најдете некој асален па ќе играме,иако мене ни ЈБТ не ми смета!
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Да де...без пари асален некој мислев :)
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Abe kaj ke se dogovorite tamu doagam :zlo: Inace ja bolje bi platilto e to
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
I plus ni trebaat i poeke igraci samo 5 smeto e to
 

betogrozdanov45

мајстор за гибаници
Член од
26 октомври 2005
Мислења
1.549
Поени од реакции
6
Еве сметајте на мене милион посто играм само ако во тој термин немам утакмица а шансите се 1:100 да се погоди исти термин, така да каунт ми ин. И ако може дај да играме во Песталоци или на Бетонче има добри кошеви.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Neznam kako e u Pestaloci mada i drugi zborat dobri bile kosevite to e to znaci sea sme 6
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
Може моѓе еве и мене рачунај те ме :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom