Коцкање

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.094
Поени од реакции
15.955
Mnogu dolgovi mnogu imam nemam nikakov nacin da gi vratam mnogu padnav i psihicki nemozam nikako da se opravam
Исто ко на дрога да си се навлекол, веќе си зависен од ендорфините и допаминот кои то ги лачи нервниот систем дур лупаш како ретард на машината. Некој тоа со алкохол и дрога го прави, некој со нешто друго, али коцка, алкохол и дрога се најлошиот избор. Среќа во несреќа е што не си физички паднат, па колку толку си задржал добар дел од здравјето. Не сум сигурен, веројатно и мозокот структурно се менува при коцкање, секоја активност ствара нов центар во него, алкохоличар кога купува алкохол самиот чин на купување му делува екстатично поради тој нов центар во мозокот. Можеш да се оправиш, ама сакаш да плачеш и да се жалиш.

Ако сакаш да се тргнеш треба буквално пристап како од хероин да се тргаш у смисла на себеорганизација.
 

Reptilian

веган хејтер
Член од
15 мај 2021
Мислења
130
Поени од реакции
211
Абе какви црни пари. Он ги сонува. Нели гледаш кутриот кажува како е во долгови.
Во тешка ситуција е човекот. А го сенсам дека е добар човек. Искрено се кае за ситиацијата во која упаднал. Само биди паметен па помогни му. Освен некој дирекно да му помогне како
Игор Џамбазов шо го оправија.
Затоа му реков да работи две работи побрзо да ги враќа долговите.

Друг ако му помогне може да се излаже така дека пак ќе му помогне. Така и јас и другар помагавме на други другари и не се опаметија. После ставивме точка сега си се стегнаа.

Подобро сам нека си помогне да види колку е тешко да се излезе од некоја ситуација.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Затоа му реков да работи две работи побрзо да ги враќа долговите.

Друг ако му помогне може да се излаже така дека пак ќе му помогне. Така и јас и другар помагавме на други другари и не се опаметија. После ставивме точка сега си се стегнаа.

Подобро сам нека си помогне да види колку е тешко да се излезе од некоја ситуација.
Ај не врти сеа. Го праќаш на психијатар и на две работи у исто време. Не иде.
Ако иде на психијатар ни една работа нема да може да рмба. Пошо ке спие по цен ден.
Од паметовање аир нема у вези оваа проблематика.
Само у Бигорски манастир, луѓе познавам шо заглавија на жуто, и на комар се оправија таму.
Е ова е прав совет, ама сепак нема да му ги врати долговите. Додека пребива во манастирот, каматите ке растат.
 

Reptilian

веган хејтер
Член од
15 мај 2021
Мислења
130
Поени од реакции
211
Ај не врти сеа. Го праќаш на психијатар и на две работи у исто време. Не иде.
Ако иде на психијатар ни една работа нема да може да рмба. Пошо ке спие по цен ден.
Од паметовање аир нема у вези оваа проблематика.
Ебати психијатарот ако така им помага на пациентите, со спиење.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Ебати психијатарот ако така им помага на пациентите, со спиење.
Море трај другар, ти неси западнал у таа зависност. Тешко кој се извлекува.
Господ да му е напомош.
 

Reptilian

веган хејтер
Член од
15 мај 2021
Мислења
130
Поени од реакции
211
Море трај другар, ти неси западнал у таа зависност. Тешко кој се извлекува.
Господ да му е напомош.
Имав еден дома што беше западнат. Што живци изгубија моите со него
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Имав еден дома што беше западнат. Што живци изгубија моите со него
Јас имам и другари и колеги, тешки пациенти се. Секогаш кога пиеме кафе пред мене имаат снага и воља да се покајат, ама во клубчето кога се опет иста прича.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Го снема Дејан нешто :(
Го фатила криза изгледа!
Инаку @Lester Freamon го спомна начинот и да Ви кажам ќотекот пали во одвикнување.
Јас имав пријатели, она забар он цајкан. И во првата кавга овој одма шамариштето. Кога му се свртела го искршила од ќотек. На повторната проба добил пак порција и решил да умира :ROFLMAO: Човекот од Грузија, кавказец и полицаец, жена го тепа:facepalm: Кога се потсмириле малку, паднале на муабет за тепањето и оваа му кажала дека како девојче била младински првак во карате или некоја таква боречка вештина. После тој третман човекот се одвикнал за навек од тепање по дома:pos:
Али најинтересно беше кога ми ја раскажуваа дешавката, нормално после пола литро вотка;), мажот вика: Не знаеш колку ми олесна кога кажа дека била каратист :D
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
49
Поени од реакции
14
Дужам 13 100 евра кредит кредитна налет се жирант брзи кредити 4000 еу само .... едвај прекинав во еден ден реков бирај или живеј или умри и цигари фрлив ... све ојдов германија луѓе џабе работев 6 месеци 3500 евра дадов онлајн и вклад на лисја ...
Како и да гледам сега на крај математиката не излегува.. така ми е лошо и тешко за родители сестри итн... и мие страв да не посегнат мк по нешто во секој момент ... гледајте херц тајм на јутуб самп цврста воља и помирете се беше штп беше! Назад нема велли не го колнеше што играше мајкаму него што одеше да се вади!!
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.660
Поени од реакции
34.952
Дужам 13 100 евра кредит кредитна налет се жирант брзи кредити 4000 еу само .... едвај прекинав во еден ден реков бирај или живеј или умри и цигари фрлив ... све ојдов германија луѓе џабе работев 6 месеци 3500 евра дадов онлајн и вклад на лисја ...
Како и да гледам сега на крај математиката не излегува.. така ми е лошо и тешко за родители сестри итн... и мие страв да не посегнат мк по нешто во секој момент ... гледајте херц тајм на јутуб самп цврста воља и помирете се беше штп беше! Назад нема велли не го колнеше што играше мајкаму него што одеше да се вади!!
Тролаш, или навистина ги спичка парите што си ги спечалил во Германија?
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.220
Поени од реакции
35.824
Дужам 13 100 евра кредит кредитна налет се жирант брзи кредити 4000 еу само .... едвај прекинав во еден ден реков бирај или живеј или умри и цигари фрлив ... све ојдов германија луѓе џабе работев 6 месеци 3500 евра дадов онлајн и вклад на лисја ...
Како и да гледам сега на крај математиката не излегува.. така ми е лошо и тешко за родители сестри итн... и мие страв да не посегнат мк по нешто во секој момент ... гледајте херц тајм на јутуб самп цврста воља и помирете се беше штп беше! Назад нема велли не го колнеше што играше мајкаму него што одеше да се вади!!
Треба да си најдеш некој друг порок во животот. Смени ги пороците глава за глава. Еве, пробај курви. За 13 илјади евра што си ги спичкал на трки со коњи или песови, или не знам на што ги поебувате таму парите, па сигурно ќе ебеше две-три познати старлети од Скопјево. И сеа трки со песови или пердашење на Ноне Неделковска? Не знам, ти си знаеш најдобро.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.865
Дужам 13 100 евра кредит кредитна налет се жирант брзи кредити 4000 еу само .... едвај прекинав во еден ден реков бирај или живеј или умри и цигари фрлив ... све ојдов германија луѓе џабе работев 6 месеци 3500 евра дадов онлајн и вклад на лисја ...
Како и да гледам сега на крај математиката не излегува.. така ми е лошо и тешко за родители сестри итн... и мие страв да не посегнат мк по нешто во секој момент ... гледајте херц тајм на јутуб самп цврста воља и помирете се беше штп беше! Назад нема велли не го колнеше што играше мајкаму него што одеше да се вади!!
да ти беше тешко за родители сестри немаше да продолжиш да се глупираш, да ти ебам мајката вошкар еден, губи се кој те ебе, преку курац веќе од такви неодговорни вошкари,курчици се па после плачи лигави се ко пичка.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
На почетокот се трудеа луѓе да му кажат некој совет ама очигледно не трола. Гомна јадеш 2 години за истово, секој коментар и тема кај што си ти е за проблемите со коцкање и како тоа си заглавен, за да пишеш дека 3500 евра од Германија си ги дал онлајн?

Ако си сериозен со муабетиве тогаш биди маж и немој да дозволиш твоите дома да „посегнат по нешто во секој момент“ туку скрати им маките ти прв. Не мора да се убиваш, нека се откажат од тебе или ти од нив јавно у весник. Бар ќе си со мирна душа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom