Коце Трајановски за градоначалник на Скопје

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Абе Коце го обожаваат граганиве на Гази Баба, некако голем залак ми е ова за него ама крајот ке покаже
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Грујо демократски им соопштил дека кандидат за градоначалник за Скопје ке биде Коцевски ----- хахахаха ептен демократ нема што ,,,,
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.419
Поени од реакции
7.771
Во изработката на програмата Трајановски активно учество земаат граѓаните на Скопје преку изнесување на своите проблеми и идеи за унапредување на Скопје.
Во тек се средби кои тој ги остварува со граѓаните во месните и општинските комитети на вмро-дпмне.
Од сето тоа наскоро ќе биде изготвена програма во која ќе се најдат сите оние работи кои што Коце Трајановски може да ги направи за граѓаните на Скопје.

Пристап кој досега не бил применуван од страна на кандидатите за градоначалници на Скопје чии што програми беа изработувани од група советници кои наведуваа свои лични желби и неопходни работи кои на крај остануваа нереализирани.
 
N

n/a

Гостин
Ама не го гласам бе...
за жива глава ако треба,пак не го гласам.
Преку таквиот ми е од бугарски методи на полициска држава.
Кажав ја... тоа отиде доживотно на бан.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Море колку ќе се смеам кога ЉубЧо ќе стане градоначалник.....малеееее! Крш.
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
:pos2: Koce od NP, Ivanov nepartiski a mu se smeat na SDSM deka nemal svoj kandidat.
Inaku Koce e OK. Ne gledam podobra opcija barem za sega. Koj setnal po avtokomanda znae kolku povekje srabotil od negovite kolegi.
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Несакам да им се мешам на скопјанци во темава...ние во Ресенот други маки си имаме, ама ете завчера бев на кафе со еден колега од нашата организација кој е одговорен за огранокот во скопје...и така случајно зборнавме за можните кандидати за градоначалник на скопјето негово па тој (непартиска личност е) многу многу многу ми ја пофале Гази Баба , и ми даде многу позитивни коментари и критики на раборењето на Коце Трајанов !
не го знам кандидатот лично , ама според тоа што сум го слушал и читал по медиумите ми изгледа како стабилна личност , па ако веќе направил неоспорни резултати со гази баба...мислам дека би можел да се снајде и како градоначалник на градот скопје!
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Несакам да им се мешам на скопјанци во темава...ние во Ресенот други маки си имаме, ама ете завчера бев на кафе со еден колега од нашата организација кој е одговорен за огранокот во скопје...и така случајно зборнавме за можните кандидати за градоначалник на скопјето негово па тој (непартиска личност е) многу многу многу ми ја пофале Гази Баба , и ми даде многу позитивни коментари и критики на раборењето на Коце Трајанов !
не го знам кандидатот лично , ама според тоа што сум го слушал и читал по медиумите ми изгледа како стабилна личност , па ако веќе направил неоспорни резултати со гази баба...мислам дека би можел да се снајде и како градоначалник на градот скопје!
Пак бузле ќе го бирате?
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Пак бузле ќе го бирате?
Ne se znet..najseriozen kandidat e тој засега...ama vmro seuste nemat istaknato kandidat..pa ako najdat aren coek..mozno e i tie za prv pat da imaat gradonacalnik (po doooolgo vreme, ne ni znam dali voopsto nekogas imale)..
Кај нас најзатеганто ќе бидит...вака за нас неопределените е најубав кејф...си сејш настрана на кафе и гледаш како се нервираат полтроните на едните и другите !
на парламентарните тепаше вмро за прв пат досега...па можно е и сеа да ја однесат победата...ама како што реков БАШ НИШТО НЕ СЕ ЗНАЕ...
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
179
Поени од реакции
3
Ја отварам оваа тема за да дискутираме за според многумина најсериозниот кандидат за градоначалник на град Скопје, актуелниот градоначалник на скопската општина Гази Баба, Коце Трајановски.

Како надополнување ќе постирам две превземени статии од дневните весници.

Трајановски е задоволен од сработеното во Гази Баба

Градоначалникот на Општина Гази Баба, Коце Трајановски, задоволен е од тоа што го сработил во четиригодишниот мандат, бидејќи, како што вели, ги реализирал сите замислени проекти. Веројатно токму тоа му претставува основа на која ја темели својата кандидатура за градоначалник на Скопје. Го прифаќа предизвикот што му го нуди неговата партија ВМРО-ДПМНЕ и влегува во битката за освојување на главниот град, оставајќи му ја градоначалничката фотелја во Гази Баба на некој друг.

„Би сакал да и' се заблагодарам на партијата за довербата за кандидатурата. Сметам дека е природен процес од градоначалник на една скопска општина да се кандидирам за градоначалник на Скопје и да ја побарам довербата од граѓаните. Градот Скопје е голем предизвик“, вели Трајановски.

Тој потсетува дека кога дошол на чело на Гази Баба, во почетокот на децентрализацијата, затекол...

Остатокот од статијата, ТУКА
Превземено од Утрински Весник


Коце Трајановски на терен ќе ја пишува својата кандидатура

Актуелниот градоначалник на Општина Гази Баба и кандидат за градоначалник на Град Скопје од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Коце Трајановски ќе ги посети сите 10 скопски општини со цел да изготви детална и квалитетна програма со која ќе настапи на претстојните локални избори. Вчера, тој беше во официјална посета на Општина Бутел.

Од разговорот со неговиот домаќин Петре Латиновски, тој имаше можност да се запознае со потребите и проблемите на Општина Бутел.
- Мојата намера е во следните седум дена да ги посетам сите скопски општини, да се запознаам со нивните проблеми, со приоритетите, да ги слушнам желбите на граѓаните.

Остатокот од статијата, ТУКА
Превземено од Вечер[/quot

KOCE TRAJANOVSKI GO POZNAVAM LICNO I MISLAM DEKA BI BIL DOBAR IZBOR ZA GRADONACALNIK NA SKOPJE .:oeoeoe:
 
Член од
28 јануари 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
MISLAM DEKA BI BIL ODLICEN GRADONACALNIK NA SKOPJE . SE POKAZA KAKO DOBAR GRADONACALNIK NA GAZI BABA MISLAM DEKA I SKOPJE KONECNO KE DOBIE ASALEN GRADONACALNIK.....
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Никој неможе да биде добар градоначалник со толку гломазна администрација.Со прст не мрднуваат во Град Скопје.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
:pos2: Koce od NP, Ivanov nepartiski a mu se smeat na SDSM deka nemal svoj kandidat.
Inaku Koce e OK. Ne gledam podobra opcija barem za sega. Koj setnal po avtokomanda znae kolku povekje srabotil od negovite kolegi.
Smejurija!

Ama se pokaja be Intel.
Se pokaja i zatoa si e sega kandidat za serif na Skopje.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.419
Поени од реакции
7.771
Море колку ќе се смеам кога ЉубЧо ќе стане градоначалник.....малеееее! Крш.
Ного ви е лош хуморо, малееее

А во врска со град Скопје, она што го спомна Леандра. Сложена е работата. Посложена и од ситуацијата која Коце ја затекна во општина Гази Баба. Но тој го има искуството, и како актуелен градоначалник на Гази Баба и како актуелен претседавач на ЗЕЛС (заедница на единиците на локалната самоуправа).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom