Косово

Да ли признајете Косово као независну државу?

  • Да

    Гласови: 14 24,1%
  • Не

    Гласови: 44 75,9%

  • Вкупно гласачи
    58
Член од
1 јуни 2010
Мислења
28
Поени од реакции
1
Који су то интереси које заступа Србија за себе а на штету Македоније од 1995. године па до сада?
Ове наше цркве се свађају, колико видим, и без гласа народа и без одлуке држава, онако само да би се свађале.

За тоа што се разбираме,цуни слика од Кирил и Методиј:)
Свака част за Кирила и Методија. :)

Го разгледав набрзинка форумот таму, и не најдов мислење напишано на македонски јазик. Соодветно ќе барам и ТУКА ДА НЕ СЕ ПИШУВА НА СРПСКИ ЈАЗИК.
Тамо свако може да пише и на македонском и на бугарском и нико неће да прави проблем. :)
 
M

Mussolini

Гостин
Адонис, пиши на македонски... знам дека знаеш да пишуваш
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Го разгледав набрзинка форумот таму, и не најдов мислење напишано на македонски јазик. Соодветно ќе барам и ТУКА ДА НЕ СЕ ПИШУВА НА СРПСКИ ЈАЗИК.
Ма ви сте срби со говорна мана - Шешелј .:toe:
јас како албанец не го викам тоа, туку српски национален херој, така да со такви глави како неговата косово денеска е албанија
 
Член од
1 јуни 2010
Мислења
28
Поени од реакции
1
Ма ви сте срби со говорна мана - Шешелј .:toe:
јас како албанец не го викам тоа, туку српски национален херој, така да со такви глави како неговата косово денеска е албанија
Срби=Шешељ??? :toe:
Шешељ је тамо где треба да буде а Србија је нешто друго. :smir:
 
Член од
18 мај 2010
Мислења
149
Поени од реакции
54
Темава ви е катарофа и води кон бесцелна дискусија, не многу значајно дали Македонија го признала косово или пак грција(поранешна Македонска територија) не го признала, се се тоа ситни игри и политики, многу поважно е кој се друг го признава косово тоа треба да им биде главоболка на србите.
Инаку се изненадив какво мислење имаат србите за македонците на српскиве форуми и не ми е јасно што толку ги обожаваат нашиве јужни соседи.
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Срби=Шешељ??? :toe:
Шешељ је тамо где треба да буде а Србија је нешто друго. :smir:
срби + шешел + токио = србија
србија - косово * војводина = белградски пашалук :toe:
 
?

..........

Гостин
Лично да е до мене не го признавам косово за држава, а доколку е држава ке го почитувам тоа....

п.с и не бидете изненадени од тоа што се сере за македонците на србски форуми, само отворете ги очите и ушите не глумете лудило..
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Срби=Шешељ??? :toe:
Шешељ је тамо где треба да буде а Србија је нешто друго. :smir:
Аии, дај бе брат олади малце..
Сите знаеме за вашите муабети, потценувања, провокации на сметка на Македонскиот народ и држава!, можам не 1 , 10000 да ти набројам, почнувајќи од ситница.. (Пароли на Маракана и ЈНА со натписи "Македонија је Грчка") па све до не признавање на ВЕРАТА и ЦРКВАТА наша... а ти наброј ми 1 барем една ЧИТАВА провокација Македонците што ја направиле против вас.. од увек сме ве ценеле и поштувале како соседи, браќа, иста вера, под исто небо сме живееле кога било најтешко.., .. но ова ги премина сите граници кон Македонскиот народ, затоа беше донесена права одлука од Македонската влада за признавањето на Косово.
Не викам не, има и поштен народ кај вас. Имам полно пријатели во Србија, не-националисти. Али повеќето сигурно да не претерам 65% од народот што живее во Србија се тешки националистички копилиња, кој ги слушаат бајките на Шешељ како Србија ќе биде до пичке си материне таму Токио, или Пекинг, Судан, Џакарта. Ќе ви дојде паметот еден ден , али касно ќе биде.
Фала, пријатно!

--- надополнето ---

Лично да е до мене не го признавам косово за држава, а доколку е држава ке го почитувам тоа....

п.с и не бидете изненадени од тоа што се сере за македонците на србски форуми, само отворете ги очите и ушите не глумете лудило..
Не е битен форумот бе брат.. Јебеш форуми, јас на форумов овде можам 400000000000000000000000000000000 глупости да изнасерам за секој и сешто.. пак нема ништо и никој да ми направи така ли?.. глеј ја реалноста, што се дешава.. они видоа не видоа у живо неможат ништо да направат. Па ај сеа ќе јадеме тулумби по форуми. THAT IS PATHETIC!..
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Ајде, ви сте антички, ми смо антички и шта то значи за нас, јел ће то да нас промени и да нам донесе опште благостање?
Нема ништо лошо што тие ни се претци.

Впрочем, не е лошо да знаеме дали вие србите го признавате Косово како држава? Пошто по разни форуми (варез и форуми за филмови и музика) гледам слични пароли од грци и срби -Косово ис Сербиа, Мацедониа ис Грееце. Можеби се малкумина и екстремни, но создаваат лоша слика за мнозинството.
Мојот став е као Хич што спомна -ги гледам интересите на Македонија, а не на Србија или Косово.

Во случај пак на тезата дека народот поинаку размислува од државниот врв
http://forum.kajgana.com/showthread.php?1140-%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D1%81%D1%80%D0%BF%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D1%81%D0%B8-%D0%BF%D0%BE-%D0%B7%D0%B0%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B3%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%88%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD&p=48374&viewfull=1#post48374
вели дека ќе има граѓански протест
Odbortot za osloboduvanje na "arhiepiskopot" Jovan i Sokolskoto drushtvo denes (16 avgust, 005) vo Kraguevac ce organizira sobir na koj kje se bara od makedonskitre vlasti - osloboduvanje na Vraniskovski.

Noviot "argument" e demek ne protiv Makedoncite (iako dva reda podole leat Makedoncite bile Srbi), tuku "da se pocituvale coveckite prava vo Makedonija."


Predviđeno je da se građanski protest održi u centru grada, ispred zgrade suda, pored spomenika vojvodi Radomiru Putniku. Starešina Sokolske župe Šumadijske Jevđa Jevđević najavio je da protestni skup neće biti usmeren protiv Makedonaca, već za poštovanje ljudskih prava i sloboda u susednoj nam državi.

- Arhiepiskop Jovan je poglavar svih pravoslavaca u Makedoniji, ne samo Srba, i smatramo da mu se mora obezbediti pravo da ispoveda veru u okviru kanonski priznate crkve. Na skupu ćemo da čitamo imena srpskih manastira po Makedoniji koje su podigli naši kraljevi i velmože, koji su se izjašnjavali kao Srbi, a ne Makedonci - rekao je Jevđović. On je pozvao makedonske vlasti da poštuju evropske standarde "isto onako kako se u Srbiji ponašamo prema Makedoncima".


 

nikaТa

Mr.Lover Lover
Член од
16 април 2010
Мислења
524
Поени од реакции
60
Не си ја капајте главата за безвеза момци македонци од ного истории и географијата ја губате не само нас, сите други !
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.345
Поени од реакции
7.467
Ова србиве го користат интернетот за да си ги искажат маките, тешко им е на душата. Уште Војводина да се отцепи и остануваат београдски пашалук. Тогаш со радост ќе отидам за Нови Сад на EXIT за да чујам How you doing Vojvodinaa!!!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Беспредметна дискусија на македонски форум, особено на тема која е излишна, на туѓ јазик отворена, без цел и идеја.
Македонија и нејзините интереси. Се останато е споредно и мошне небитно!
А Косово, конечно и таа епизода од експериментот Титославија е завршена и затворена.

П.С а што малокурефци од северот мислат за мене и моите ич, ама ич не ми е гајле.
 

Фан на Интер

Rasturac na ZABAVI
Член од
26 јануари 2010
Мислења
612
Поени од реакции
22
Секој Македонец што ќе го прашаш за Косово, ќе ти рече дека е Србија, но парламентот е друга работа. Можно е да го признавме заради да се стабилизира состојбата со нашиве Албанци, а и можно е и заради трговијата со Косово... Сепак Косово колку што јас знам е доста богато со рудни богатства.
П.С. Кога Македонија се мислеше дали да го признае Косово (демек не се знаеше дека ќе го признаеме, сценариото Америка одамна ни го даде што треба да го играме, ама ај...), нашиве Албанци се курчеа со нова 2001 год.
Дали ти како Македонец си бил на Српски форими кај што главно се потсмева Македонија и се што е Македонско, за нив Македонија е јужна Србија, Македонците се Јужни Срби и Источни Бугари, Македонскиот јазик е српски со говорна мана, Тебе како Македонец си негиран и непризнат а од Македонците сакаат солидарност за Косово е па на погрешна врата чукаат. Косово е држава независна и признаена од преку 100 други, назад враќање нема, сега нека гледаат да не ја изгубат Војводина и Сандџак . Друга работа на Македоците корз вековите ако не најголеми меѓу најголемите непријатели им биле токму тие српски Браќа а и ден денес им се Меѓу големите непријатели кои што ги негираат за се и сешто и за Србите Македонците биле и увек ќе бидат граѓани од втор, трет или понизок сталеж едноставно српската Нарцисоидност и самобендисаност може да се спореди само со Еврејската,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom