Коронавирус (COVID-19)

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Нормално дека лажат луѓево, и тој докторот од Битола да лаже нема да ме чуди. Од Цаца наваму не треба никому да се верува, јас и на тие -фатив од маркет- фаци би ги препрашала со кој се виделе периодов. За излегувања надвор од држава бар можат по брза постапка да проверат. А не, ќе го молиме да кажат, а накрцале по 10+ заболени од нив. Удри ги по џебот, кога веќе не можеш легално да ги тепаш.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.136
Се надевам овој пат и го земале пасошот, да не ја видиме чекирана на фб во Сент Мориц за некој ден
Сеа летово ке се слика на зимување на Андите.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
Треба да се провери оној со фитнес салонот кој се "заразил во продавница".
А кој е ликов го има некаде?
Автоматски споено мислење:

Сеа летово ке се слика на зимување на Андите.
Може ќе го снима Touching the Void 2 дел :D
 
Член од
1 септември 2018
Мислења
248
Поени од реакции
642
Како може некој да си даде слобода да лаже полиција, поготово околу информации што се проверуваат со 2-3 клика како движење по граници покондурена сељана
Мене ми е уште почудно зошто некој ги прашува место да провери. Или се прикрива, друго нема. Во 2020 да скријаш поминување граница е надреално.
Ова официјално е Директорски грип/треска. Цаца, шумаро, контра монтра...
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Не можам да поверувам дека постои ваква стока од народ како овие, да лажат полиција и пред се да ги изложуваат најблиските на сериозен здравствен ризик заради обично к*ропецање.
Па утре задутре може да умре некој заради тебе бре. Колку треба да си без мозок за да не го скопчаш ова, кога секој ден и насекаде се зборува само за вирусов.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.966
Поени од реакции
3.681
Се надевам овој пат и го земале пасошот, да не ја видиме чекирана на фб во Сент Мориц за некој ден
Pa sega ona go ima prelezano virusot I ima imunitet, moze slobodno da seta po svetot. Toa e dobrata vest za zabolenite, koga ke go prelezat virusot posle mozat da ziveat slobodno I bez strav dodeka drugite se spikani u misja rupa...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
На претходните страни напиша дека починатиот дечко лесна му земја дека пред 10 дена како извор можно е да закачил вирус. Со сигурност ли е веста дека не патувал, шетаќ.. значи ако толку лесно се пренесува те тера на тераса да не излезеш а камоли до продавница. Исто така за дсчкото од куманово не беше образложено како се инфицирал. Поентата ми е мора да постои друга причина бидејќи ако трансмисијата е толку лесна тогаш сите ќе го прележиме.
Не се знае како фатил, чисто сумјам дека било кога излегол у маало, па наредниот ден да имал температура. Конкретно за овие од Козле денес што се медицинските лица, 8 на број, немале никакви симптоми бар повеќето од нив али беа тестирани поради пациентот кој го лекувале што значи не дека инстантно а се заразиш и имаш некаков симптом ( ова е веќе дебатирано тука безброј пати ). Најверојатно повеќе ќе искочат у Козле зашто сеа на тапет за тест се тие што имале контакт со сите кои заболеле од пациентот.
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Мене ми е уште почудно зошто некој ги прашува место да провери. Или се прикрива, друго нема. Во 2020 да скријаш поминување граница е надреално.
Ова официјално е Директорски грип/треска. Цаца, шумаро, контра монтра...
А каде да проверат? Ако се и ЕУ државјани шетаат низ цела ЕУ со лична карта, освен тоа од МВР тука не ни смеат да им бараат или задржуваат патни исправи од друга држава. Да бевме и ние во ЕУ тогаш ќе можеше лесно да се провери.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.541
Поени од реакции
62.426
Не можам да поверувам дека постои ваква стока од народ како овие, да лажат полиција и пред се да ги изложуваат најблиските на сериозен здравствен ризик заради обично к*ропецање.
Па утре задутре може да умре некој заради тебе бре. Колку треба да си без мозок за да не го скопчаш ова, кога секој ден и насекаде се зборува само за вирусов.
И ја не верував дека ако дојде до ситуација да мора да се пазиме од зараза која може да не убие, дека толкава бројка на луѓе нема да ја почитуваат најосновната препорака за седење дома за нивно и доброто на своите блиски, па мораше полициски час да ни се воведе.

Со години не го сфаќав моментот зошто толку многу политички партии пробуваа да протнат таква ефтина политичка програма, онаа што на нормален човек му е навредлива за интелегцијата што ја носи. Сега ми е потполно јасно. Потсвесно не верував, но Македонија е полна со идиоти, кои не разбираат дека своите акции имаат последици за сите околу нив.

Затоа и гледаме некултура, во однесување, во сообраќај, ѓубре на сите страни. Ние сме нација која сама ке се угуши за која година, од гарежот кој го оставаме во општеството како нација. Нема карбон футпринт кај нас.

Најпоразително е што веќе нема реакција на ова од оние нормалните. На Запад, да застанеш на семафор и да истресеш пепељара, 10 души ке ти се соберат. Кај нас станува секојдневние, и по некое време, и нормалиот се предава на гарежов. Секој нормален и паметен се исели, зашто не можеш да го победиш системот. Кој со години е у курац.
 
Член од
2 септември 2013
Мислења
255
Поени од реакции
237
А од кога се враќа пак на работа?
Цаца из фрии нам ни останува да се информираме низ форум.. мене по логично ми е пристапот на шведска и останатите држави не се издржува.. ама сепак останува да се види како ќе се одвива таму ситуацијата во следните две недели а до тогаш болната вистина останува да седиме дома.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom