Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.016
Поени од реакции
36.103
...ај добро, еве сега знаеме, за Германија и во најголемиот бран на пандемија за влез и излез не барале да се биде антикобид вакциниран до најмалку две дози, тоа што скоро 80% се боцнале со антиковид вакцина САМО ДА ПАТУВААТ е само фејк њуз како некој знае кога му одговара така да напише. :toe:

...туку за некој ден ќе се каже кој локдаун, кој ,,грин пас,, немало бе таква работа све било слободно, никаква дискриминација, што ти е мор биџонс шириш фејк њуууз, :(
Имаше притисок да, и тоа огромен притисок, и како шо кажа 80% од луѓето паднаа на тој притисок.

Во рок од 2 години јас бев преку 500 пати тестиран. Секој ден одев на работа пола саат порано и чекав у ред за брз тест за да можам да влезам на работното место.

Али никој не ми кажа мора да се боцкаш оти ќе го изгубиш работното место, законски изгласено вакцината не беше прогласена за задолжителна. Сакаш верувај сакаш не, и јас ги мразам копиљаците шо го форсираа ова али во Германија немаше задолжителна вакцинација.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.889
Поени од реакции
7.268

Ќе да е глобалното затоплување и јајца јадење, па затоа што побрзо нови ограничувања, нели секој живот е вреден, освен од на рамноземјашите.


Јасни беа последиците од противмерките, ама прогресивните (ова прогрес во негативна смисла, ново дно да се допре) топчести верници обожаваат цензура ( порано цензура правеле верниците во рамна земја), плус не сакаат воздухот да го делат со луѓе кои имаат различни ставови, сакаат да ги снема, ама сметката и тие ќе си ја платат.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.245
Поени од реакции
21.591
Kulmulacija na mnogu raboti. Post-covid i seuste aktiven covid, golem gripoven bran, stara populacija. Retko koj sega prima uste buster vakcini taka da ... Bi bilo interesno da vidime starosni informacii od pocinatite.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.310
Поени од реакции
5.046
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.245
Поени од реакции
18.058
Треба 12 години за да се видат ефектите на нов медицински производ.
Господинот наука лично. :pos:

 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.953
Поени од реакции
39.515
Треба 12 години за да се видат ефектите на нов медицински производ.
Господинот наука лично. :pos:

тенеќе дојди во темата за украина, му требаш на украинскиот народ.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.965
Поени од реакции
6.282
Треба 12 години за да се видат ефектите на нов медицински производ.
Господинот наука лично. :pos:

Ne be dosta e stho ce reci brat mi lazhot!
Kakvi 12 godini , kakvi testiranja kakvi bakraci!

i ne drapaj pishtoli tuku ajt sikter na Politika. Falish so tvoite strucni informacii! Eve nedela dena nemam spieno.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.245
Поени од реакции
21.591
Ако не се лажеме треба најмалце еден човечки живот за да видиме ефектите оти нели сигурно е сигурно дане рокне некој на сто години поради вакцината, недај Боже.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.245
Поени од реакции
18.058
тенеќе дојди во темата за украина, му требаш на украинскиот народ.
Ќе се вратам ко ќе треба, ви кажав дека сега нема потреба, само ќе си го губам времето. Салам офанзивни дејства ќе има од крајот на март натаму.

Ви пишав, до тогаш само ќе биде мачна и тешка борба за метри, за украинците кај Кремина, и за русите кај Бахмут.

Во меѓувреме да се вратиме на темата, американскиот конгрес ја укина задолжителната вакцинација против ковид при влез во САД. Сепак 201 демократски конгресмени гласаа за да НЕ се укине.

 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.245
Поени од реакции
18.058
Ова е 99% моменталната вистина за пандемијата, во најголем дел потврдени научни студии.

 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.245
Поени од реакции
21.591
Чиста глупост ова што напишал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom