Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
7 септември 2016
Мислења
20.226
Поени од реакции
35.737
За каде бараа вакцинален статус за Германија?
...пишуваме тука за антиковид вакцинален статус, не го користи начинот на изразување, ДА, во Германија не можеш да влезеш ако не си антиковид вакциниран и бараат доказ за истиот антиковид вакцинален статус, вака подобро е?!
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.381
Поени од реакции
5.143
...пишуваме тука за антиковид вакцинален статус, не го користи начинот на изразување, ДА, во Германија не можеш да влезеш ако не си антиковид вакциниран и бараат доказ за истиот антиковид вакцинален статус, вака подобро е?!
Според овие информации за влез во Германија не е потребен доказ за вакцинација и доказ за прележаност:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.226
Поени од реакции
35.737
Според овие информации за влез во Германија не е потребен доказ за вакцинација и доказ за прележаност:
... цццц ццццц а им препорачуваат на луѓето да се антиковид вакцинираат ако сакаат да патуваат во Германија.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.298
Поени од реакции
21.751
...пишуваме тука за антиковид вакцинален статус, не го користи начинот на изразување, ДА, во Германија не можеш да влезеш ако не си антиковид вакциниран и бараат доказ за истиот антиковид вакцинален статус, вака подобро е?!
Не шири фејк њус.

Gesendet von meinem SM-S901B mit Tapatalk
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.226
Поени од реакции
35.737
Не шири фејк њус.
...бре бре, ти си целиот фејк па никому ништо, ова не е новинарска куќа па ширам фејк њуз, форум простор за дискусии проверени, непроверени.

П.С.
кој најде да напише, од вчера „игорче мк“ во „Staufer“ колку проевропски и швабски звучи! :boksix:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.226
Поени од реакции
35.737
... цццц ццццц а им препорачуваат на луѓето да се антиковид вакцинираат ако сакаат да патуваат во Германија.
... ова го читаш или сакаш да ме нервираш?

еве прочитав,

 
Последно уредено:

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.037
Поени од реакции
36.381
...бре бре, ти си целиот фејк па никому ништо, ова не е новинарска куќа па ширам фејк њуз, форум простор за дискусии проверени, непроверени.

П.С.
кој најде да напише, од вчера „игорче мк“ во „Staufer“ колку проевропски и швабски звучи! :boksix:
Никојпат во Германија не барале задолжителна вакцина за Ковид. Кога беа најјаките пикови се влегуваше/излегуваше од државата со 3г правилото. Два пати патував во најјакиот Ковид, никојпат не ми бараа вакцина.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.897
Поени од реакции
7.290
Каде се бара вакцинален статус?
САД, Хонг Конг, за Кинезите некои држави најавија дека ќе ги тестираат но вакцинален статус е најнебитно. Интересно како само за одредени работи одлучувате да одговарате, додека за другите ќе си ќутиме (заштита од потешки симптоми, преносливост) .

Ти на пример прати видео од научник, со напомена дека се работи за квалитетни информации, од квалитетен научник. Во тоа видео, истиот тој научник потврди дека сеуште немаат изолирано целосен примерок од вирус, нешто што на почетокот многу се исмејуваа. Повеќе го нема на јутуб :(.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.158
Поени од реакции
39.861
САД, Хонг Конг, за Кинезите некои држави најавија дека ќе ги тестираат но вакцинален статус е најнебитно. Интересно како само за одредени работи одлучувате да одговарате, додека за другите ќе си ќутиме (заштита од потешки симптоми, преносливост) .

Ти на пример прати видео од научник, со напомена дека се работи за квалитетни информации, од квалитетен научник. Во тоа видео, истиот тој научник потврди дека сеуште немаат изолирано целосен примерок од вирус, нешто што на почетокот многу се исмејуваа. Повеќе го нема на јутуб :(.
бафра, ковидот е завршена работа, тоа им беше обид да не доисконтролираат како вие обожавате тоа да го кажете. Сега ќе бараат некој друг начин, Гејц има некоја друга бомбона бизмис идеа сигурно.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.427
Поени од реакции
7.708
...пишуваме тука за антиковид вакцинален статус, не го користи начинот на изразување, ДА, во Германија не можеш да влезеш ако не си антиковид вакциниран и бараат доказ за истиот антиковид вакцинален статус, вака подобро е?!
Од кај вадите вакви информации? :eek:
САД, Хонг Конг, за Кинезите некои држави најавија дека ќе ги тестираат но вакцинален статус е најнебитно. Интересно како само за одредени работи одлучувате да одговарате, додека за другите ќе си ќутиме (заштита од потешки симптоми, преносливост) .

Ти на пример прати видео од научник, со напомена дека се работи за квалитетни информации, од квалитетен научник. Во тоа видео, истиот тој научник потврди дека сеуште немаат изолирано целосен примерок од вирус, нешто што на почетокот многу се исмејуваа. Повеќе го нема на јутуб :(.
Кога планираш да одиш во Хонг Конг? Јас на пример немам во план.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.897
Поени од реакции
7.290
бафра, ковидот е завршена работа, тоа им беше обид да не доисконтролираат како вие обожавате тоа да го кажете. Сега ќе бараат некој друг начин, Гејц има некоја друга бомбона бизмис идеа сигурно.
Според одредени "фолијаши" не ни беше почната, но што правиме со зголемената стапка на смртност во повеќето развиени држави, нели ви беше многу грижа за секој човек, без разлика дал е 80г.... или само додека иде по медиуми ќе лаеме :toe:

Кога планираш да одиш во Хонг Конг? Јас на пример немам во план.
За другите работи, ној до кога ќе бидеш....
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.226
Поени од реакции
35.737
Никојпат во Германија не барале задолжителна вакцина за Ковид. Кога беа најјаките пикови се влегуваше/излегуваше од државата со 3г правилото. Два пати патував во најјакиот Ковид, никојпат не ми бараа вакцина.
...ај добро, еве сега знаеме, за Германија и во најголемиот бран на пандемија за влез и излез не барале да се биде антикобид вакциниран до најмалку две дози, тоа што скоро 80% се боцнале со антиковид вакцина САМО ДА ПАТУВААТ е само фејк њуз како некој знае кога му одговара така да напише. :toe:

...туку за некој ден ќе се каже кој локдаун, кој ,,грин пас,, немало бе таква работа све било слободно, никаква дискриминација, што ти е мор биџонс шириш фејк њуууз, :(
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
7.643
Поени од реакции
4.931
...ај добро, еве сега знаеме, за Германија и во најголемиот бран на пандемија за влез и излез не барале да се биде антикобид вакциниран до најмалку две дози, тоа што скоро 80% се боцнале со антиковид вакцина САМО ДА ПАТУВААТ е само фејк њуз како некој знае кога му одговара така да напише. :toe:

...туку за некој ден ќе се каже кој локдаун, кој ,,грин пас,, немало бе таква работа све било слободно, никаква дискриминација, што ти е мор биџонс шириш фејк њуууз, :(
Делумно си во право, страв од губење на работното место, притисокот од медиумите, казнените мерки со кои се закануваа властите... сето тоа си го стори своето и луѓето по линија на помал отпор, се вакцинираа, за да можат „слободно“ да патуваат без да мора постојано да прават тестови. Но, во право си дека и во некои институции, како на пример болниците, можеше да се влезе на посета кај пациент, само со потврда за вакцинација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom