Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
3 мај 2019
Мислења
17.786
Поени од реакции
9.561
дајбоже да дојде некој саглам да ве исчипира како овци и да престанете со оправање криви дрини.
Аман бе Ронче, што толку мерак имаш да не тераш со сила да се вакцинираме??
Факт е дека и тој ден ке дојде, сите како овци ке не исчипирааат, но ме чудиш зошто го одобруваш цело ова срање што се прави врз човештвото, со сите овие фашистички мерки...зарем не се чувствуваш како роб на еден невидлив систем?
Незнам веќе колкава стана бројката од луѓе кои ги познавам, а биле ем прележани, ем вакцинирани, па повторно заболени и тоа со многу полоши симптоми од претходно...познавам и луѓе кои се со трета доза вакцинирани, а ниту прележале, а не им е ништо...нема правило значи.....ама да му ускратуваш слобода на движење, слобода на живот...е тоа е веќе лудило, а ти си дефинитивно полудел.:(
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.194
Поени од реакции
18.006
дајбоже да дојде некој саглам да ве исчипира како овци и да престанете со оправање криви дрини.
Бате знам дека се ребриш од mRNA, ама ова те чека.

Фајзер: Веројатно ќе треба да се вакцинираме против Ковид и во наредните години

 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
826
Поени од реакции
1.909

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.630
Поени од реакции
8.514
дајбоже да дојде некој саглам да ве исчипира како овци и да престанете со оправање криви дрини.
Гледај со тој став некој оловен чип у чело да не ти стави.....никад не се знае на каква будала ќе налеташ.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.736
Поени од реакции
38.979
Гледај со тој став некој оловен чип у чело да не ти стави.....никад не се знае на каква будала ќе налеташ.
боди, со отпад веќе ве ми се дискутира. Ја баталувам темава.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.630
Поени од реакции
8.514
Znaci busterce vo juni pred odmor :D
Тоа се знаеше од старт, ама како што еден коцкар не се одвикнува од коцка лесно така и овие нема лесно да се откажат од шприц.
Автоматски споено мислење:

боди, со отпад веќе ве ми се дискутира. Ја баталувам темава.
Рон се навуко на шприц :LOL:
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.630
Поени од реакции
8.514
Успеавте да отруете веќе токсична тема...
Не е толку едноставно, посебно не кога дел од популацијата јавно заговара употреба на присилни методи. Не сум сигурен дека луѓето ја сфаќааат важноста на ова, ове е исто како некој јавно да бара логори за неистомисленици. Без вакви ни една фашизоидна мерка никад не би поминала. Овие се отровот во системот кога веќе зборуваме за отров, иако ја тераме работата на шега.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Не е толку едноставно, посебно не кога дел од популацијата јавно заговара употреба на присилни методи. Не сум сигурен дека луѓето ја сфаќааат важноста на ова, ове е исто како некој јавно да бара логори за неистомисленици. Без вакви ни една фашизоидна мерка никад не би поминала. Овие се отровот во системот кога веќе зборуваме за отров, иако ја тераме работата на шега.
Не дискутираме мерки, дискутираме напади на некој кој е за/против вакцина.... За некои со широки и слободоумни сфаќања против фашизоидни мерки и слобода на избор зошто не ги оставите на раат тие што се вакцинирале? Што е со глупиот муабет за боцкање? Никој не убедува никого да се вакцинира, се дискутира за статистики и ефикасноста.
Личните напади ви се во најмала рака грди. За која и страна да се работи дали вакцинирани и невакцинирани. Не почитувам присилни мерки, не почитувам ниту размислувања заглавени во време на друидски свештеници. Да оспоруваш наука се коси со мојот начин на размислување.
И тоа е мое лично мислење. Не ми смета туѓо инакво мислење. Ми смета што сме по весници квалификувани како земја која верува во неверојатно.
И пак ќе кажам не ни навлагам веќе во дискусии на оваа тема бидејќи одамна има сосема чудесен правец на споделување на бесконечно многу линкови кои немам ни желба ни време да ги читам.
АМА, воздржете се од лични напади и low level комуникација. Стварно е премногу.
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.194
Поени од реакции
18.006
Борис Џонсон си правел забави за нова година во 2020/2021 година, кога имаше карантин во Британија и таквите забави беа забранети.

Мислам ова не е само од кај Британците, елитата секаде во светот го прави ова, ниту една забрана, карантин не важеше за неа.

Па, кај нас во Македонија, што правеа Филипче и Заев, а и општо ракводството на СДСМ и ДУИ, да не правиме муабет.

Ти пикаат пенис во очи и ти велат, сламка е. Сериозно треба да се запраша секој дали елитава е воопшто вакцинирана.

 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Само 3 месеци. Добри се овие.

Не ги читајте неписмените балкански медиуми. Не се способни ни една статија да преведат. Наместо прележани, напишале вакцинирани.

Грција ја намалува важноста на сертификатот за ПРЕЛЕЖАНОСТ од Ковид, од 6 на 3 месеци.
После Нова Година ќе се официјализира важноста на вакциналниот сертификат, односно ќе важи 270 дена за лица до 60 години, додека 210 дена за лица над 60 годишна возраст сметајќи од датумот на примена втора доза. Тоа исто така ќе биде на ниво на цела ЕУ, односно важност 9 месеци од примена втора доза.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom