Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
какво генетско тестирање кога ПЦР го детектира? Што измислувате само не ми е јасно. Гебелс школа.
Гебелс, како ќе го детектираш со пцр дал е индиски, афрички или абуриџински. Пцр ти кажува само дека е корона, за сој ти треба генетско тестирање.
Затоа ми е смешно дека пробуваат СОЈ да спречат, кога короната не ја спречија.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.412
Поени од реакции
2.754
Ехх не за џабе Фајзер кажа дека ќе произведе уште куп вакцини во 2022, еве им сега и причина да ги потрошат :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Што ми те пали тука сине? Демек оваа ја утепа со „го најде кај ветеринарот“?
Ги голташ оние глупостине дека ивермектинот е исклучиво horse dewormer и дека се отруле луѓето со ивермектинот и фејк информацијата дека немало место во болници пошо иделе луѓе да лечат труење со ивермектин?

Ах синко синко, имаш уште леб да јадеш.
 

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.289
Џабе се овие мерки со укинување на летови од ЈАР, сојот е присутен на сите континенти.
Treba da si lud za da ne se posomnevas deka se e kontrolirano, i deka sekoj nov soj e planiran, kako i sekoja reakcija posle nego.
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.239
Поени од реакции
5.258
Treba da si lud za da ne se posomnevas deka se e kontrolirano, i deka sekoj nov soj e planiran, kako i sekoja reakcija posle nego.
Не знам веќе навистина...до тоа ниво е дојдено работата што веќе ваквите заговори ми имаат поголема смисла отколку ,,вистините" што ги кажуваат владите.

Она што највеќе ме замислува што е целта на се ова што се случува?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.870

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.289
Не знам веќе навистина...до тоа ниво е дојдено работата што веќе ваквите заговори ми имаат поголема смисла отколку ,,вистините" што ги кажуваат владите.

Она што највеќе ме замислува што е целта на се ова што се случува?
Kontrola, kako i proretcuvanje vo smisla na vestacka selekcija. Nie sme stoka za nekogo i kako takvi sme podobni so odredeni performansi. Ne deka ne se oni krivi za sve ova, pojdi od debeleenje, dijabet, srcevi zaboluvanje, rak i t.n. Od pricina sto se sponzorirase vo minatoto nezdrava ishrana, nesportuvanje, cigari, alkohol i t.n.
Od druga strana samiov sistem e pred kolaps, neoliberalizmov e totalno sranje i e neodrzliv.
Kako i da e, ne treba da baras logika vo postapki na ludaci.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom