Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.410
Поени од реакции
2.753
Заев изјави дека ќе пуштаат од денес. Зарем би лажел?
Автоматски споено мислење:

не знаат Грциве изгледа дека нашиот премиер рече - може да идеме таму од денес
Тоа е тоа ,,ЌЕ". :icon_lol:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.139
Поени од реакции
16.651
Ете граничниот премин Богородица го отвориле, спијте мирно :)
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.835
Поени од реакции
7.586
Одлично напишано професоре.......Токму така.....тоа е вистинска грижа за здравјето на своите граѓани.....од страна на Нашата Земја.
Автоматски споено мислење:

Се извинувам за должината на постот.....го пишувам крајно револтиран од страна на власта во Македонија.

Која иронија од страна на власта.....општо за сите ние кои сме вакцинирани во Србија.
Па како за инает.....како полни со омраза кон нас "што сме ги изневериле"....сме ги "посрамотиле".....тоест што сме си го побарале и нашле спасот во друга држава....каде што не плаќаме ниту данок, ниту здравство.

Србија им понуди на тупациве.....ДОНАЦИЈА за сите ние кои сме вакцинирани таму, втората доза да ја примиме дома.....со цел да не се мачиме да патуваме повторно за Србија. НО НЕ!!!!!!
Инаетот мора да продолжи. Ако......нема никаков проблем.....ќе си ги запалиме сите колите, и јуни месец правац во Србија по втора доза....како конвој ќе се движиме према Белград. Сите ние ќе си ја примиме втората доза.

Но дека некогаш некој од нас.....ќе им го заборави ова на овие идиоти....НЕ! Никој....ама баш никој од ние што сме вакцинирани во странство.
Па здравје....трето одење во Србија....да ни биде и за процедура за започнување на вадење на Српско државјанство......ДА....Србија се грижи повеќе за нас.....него ли нашата матична земја.

Не се работи само за вакцината на Астра Зенека.
Мој пријател (со МК документи)....вакциниран во Врање со Фајзер.....за некој ден му доаѓа време да прими втора доза.
Прашувал човекот....во нашето здравство....дали може втората доза на Фајзер да ја прими дома? Му рекле НЕ. Човекот навлегол во блага расправија.....ама министерот Филипче рекол дека ЌЕ може......но во реалноста НЕ МОЖЕ.
На крај грубо бил измарширан од вработени во МЗ.......каде што му рекле оди си по втора доза....таму каде што си бил по прва.

Само така треба.....мавај, мавај со камшик врз својот народ.....не сопирај. Плукај, уринирај врз својот народ. Нема проблем.....тркалото се врти......а народот памети....не заборава.
И не сме како што велат....15 000 вакцинирани во Србија. Многу, многу повеќе сме. Но срамот на власта е преголем.....па да се објави вистинската, реланата бројка.

Една кратка случка на Саем во Белград....28 март
Паркирам кола.....рано наутро пред Саем....да се вакцинираме.
До мојата кола паркира уште една....скопска таблица исто.
Јас отворено не сум поддржувач на оваа власт.....но фамилијата што беше во другата кола беше нивни поддржувач.
Направивме краток разговор.....возачот од другата кола сам ми кажа дека е со книшка на СДС....и ја извади од новчаник да ми ја покаже.....но плукаше врз овие ѓубриња до небо. Плукав и јас.....плукаа сите кои бевме таму....лично слушав муабети во околина од наши сограѓани.
Сите до еден беа крајно револтирани од Македонската власт.....која не се грижи за здравјето на своите граѓани.

Власта е свесна дека.....и оние кои се нивни членови и симпатизери.....после тој чин ги загубиле засекогаш. Поради тоа е и така како што е.....тоест што одбиваат да ни дадат втора доза во Македонија.
Но пак ќе речам....нема проблем....фала му на Господ....Србија се грижи за нас. Фала им!
Едно одење до Србија по вакцина во замена за решение во државно... Ти гарантирам тој со книшката откако ќе преспие малку ќе подзаборави на се тоа.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
20 ноември 2020
Мислења
24
Поени од реакции
15
Да не има некој случајно слушнато кога ќе се започне со ваксајнс во Велес?
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.747
Поени од реакции
9.557

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Има некој примено спутник? Да сподели искуство...
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.758
Поени од реакции
17.457
Член од
13 април 2021
Мислења
3.115
Поени од реакции
10.441
https://republika.mk/vesti/evzoni-se-polni-so-nezadovolni-turisti-se-ushte-ne-e-dozvolen-vlez-vo-grcija-za-makedonskite-gragjani/

Овие па се сакало уште првиот ден одма да се заакат таму, да не им избега морето и шопингот.
Да не закасни случајно Македончето на море.... вакцина се прима строго за на море, не за здравје! :D
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Додека комшикава на кат кај мене.....дијабетичар + еден тон хронични болести....59 годишна сеуште чека позив за вакцинација.....нашата магична земја.....го вакцинирала младото шипурче....средношколецот БЉЕНДИ ХОДАИ....и слични како него.
ПРАВДА?! .....што е тоа?!
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Додека комшикава на кат кај мене.....дијабетичар + еден тон хронични болести....59 годишна сеуште чека позив за вакцинација.....нашата магична земја.....го вакцинирала младото шипурче....средношколецот БЉЕНДИ ХОДАИ....и слични како него.
ПРАВДА?! .....што е тоа?!
@Ron Burgundy i ti do Belgrad beshe ili kako Blendi i go zema mestovo na ovaa zena?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom