Корејски филмови

Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139

Уште еден одличен филм со оригинално сценарио,се работи за човек што на секој 12 саати се буди во различно туѓо тело и се обидува да дознае зошто се случува тоа и што всушност се дешава.
 
Член од
10 јуни 2022
Мислења
54
Поени од реакции
78

Игра на мачка и глушец помеѓу сериски убиец и глувонема девојка низ улиците на Јужна Кореја.
Ме изненади што сценариото на Корејскиве филмови го немаат тој Холивудски шаблон и затоа се интересни.
Филмов е добро трилерче (y)
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.091
Поени од реакции
15.952

Def Korejcite mi se favourite za krimi trilercinja. Genijalen film, bavno se razviva, mi se sviga kaj Korejcite sto i vakvi seriozni tematiki mozat uspesno da gi prosaraat so doza humor i sto nemaat predrasuda da ja potenciraat beznacajnosta i gluposta na glavniot lik aka pateticnosta, vprocem kako i sekoe covecko bitie. Krajot vrven.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
736
Поени од реакции
1.901

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.423
Поени од реакции
9.325
Има нешто ново што вреди да се гледа? Некоја мистерија/трилер? Во последните 3 години.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
736
Поени од реакции
1.901
И јас барам не сум гледал,порано ги следев сега послабо....
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.423
Поени од реакции
9.325
И јас барам не сум гледал,порано ги следев сега послабо....
Јас мислам сите што постојат ги изгледав, а сега ич немам гледано а и не знам ни кои се добри, затоа препорака барам. Нема подобар трилер од корејскиот.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
736
Поени од реакции
1.901
Јас мислам сите што постојат ги изгледав, а сега ич немам гледано а и не знам ни кои се добри, затоа препорака барам. Нема подобар трилер од корејскиот.

Последен овој го гледав,ако не си го гледала гледај.
Барам и јас нешто ново ,но не знам што да гледам.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.004
Поени од реакции
55.235
Има нешто ново што вреди да се гледа? Некоја мистерија/трилер? Во последните 3 години.

Не е такво ко што бараш ама е добро, глеј го.

Исто и ова, занемари ја оценката, драма е ама е добра, мене ми се свиѓаше.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.423
Поени од реакции
9.325

Последен овој го гледав,ако не си го гледала гледај.
Барам и јас нешто ново ,но не знам што да гледам.
Интересно делува, ќе го гледам.

Не е такво ко што бараш ама е добро, глеј го.

Исто и ова, занемари ја оценката, драма е ама е добра, мене ми се свиѓаше.
Само да не се романси не сакам такви филмови. Посебно па не корејски романси.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.004
Поени од реакции
55.235
Само да не се романси не сакам такви филмови. Посебно па не корејски романси.
Не се романси. Монстер е за училишно насилсвто а Касиопеја е за Алцхајмер.
Автоматски споено мислење:

Само да не се романси не сакам такви филмови
Плачеше ли на овој?

Признај ко муж!!! :D
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.622
Не се романси. Монстер е за училишно насилсвто а Касиопеја е за Алцхајмер.
Автоматски споено мислење:


Плачеше ли на овој?

Признај ко муж!!! :D
И не само тој, туку и овој :D :
@Хоуп топла препорака, ако не ти е гледан.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.423
Поени од реакции
9.325
И не само тој, туку и овој :D :
@Хоуп топла препорака, ако не ти е гледан.
About a tragic love triangle story... И акција плус..
Дај подраскажи ми нешто што се дешава? Јас и ти ако се сеќавам ептен сличен вкус имавме за корејскиве. Или грешка сум?

Плачеше ли на овој?

Признај ко муж!!! :D
На овој не, на еден со татко и ќерка во една келија можеби пуштив една солза. Ама можеби :ROFLMAO:
Мислам ви го кажував, ама никој не го изгледа. Заборавив и како се викаше.
Нешто Келија и бројот.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.622
About a tragic love triangle story... И акција плус..
Дај подраскажи ми нешто што се дешава? Јас и ти ако се сеќавам ептен сличен вкус имавме за корејскиве. Или грешка сум?


На овој не, на еден со татко и ќерка во една келија можеби пуштив една солза. Ама можеби :ROFLMAO:
Мислам ви го кажував, ама никој не го изгледа. Заборавив и како се викаше.
Нешто Келија и бројот.
Извини, ама не се сеќавам да сме правеле нешто муабет на тема корејско кино :D. Мојот период на korean mood беше во периодот 2010 - 2016 год кога гледав доста корејски филмови, серии и реалити шоуа (од кои Running Man ми држи посебно место, а знам ретко и сега да изгледам некоја еп). Плакнев очи и на к-поп морам да признаам :pos:. Инаку за Daisy, не сакам да ти откривам многу, гледај го,па ќе правиме муабет. Мож ам само ова да ти го ископирам што го има на имдб:
Set in Amsterdam, DAISY tells the story of a love triangle between a young girl and the two men in her life. Hye-young (Jeon Ji-hyun) is a painter in Amsterdam who looks after her grandfather's antique shop during the week and earns extra money as a street painter on weekends. It's through her painting that she meets Jeong-woo (Lee Sung-jae), an Interpol cop who is chasing a criminal, but keeps Hye-young in the dark about his real work.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.423
Поени од реакции
9.325
Извини, ама не се сеќавам да сме правеле нешто муабет на тема корејско кино :D. Мојот период на korean mood беше во периодот 2010 - 2016 год кога гледав доста корејски филмови, серии и реалити шоуа (од кои Running Man ми држи посебно место, а знам ретко и сега да изгледам некоја еп). Плакнев очи и на к-поп морам да признаам :pos:. Инаку за Daisy, не сакам да ти откривам многу, гледај го,па ќе правиме муабет. Мож ам само ова да ти го ископирам што го има на имдб:
Set in Amsterdam, DAISY tells the story of a love triangle between a young girl and the two men in her life. Hye-young (Jeon Ji-hyun) is a painter in Amsterdam who looks after her grandfather's antique shop during the week and earns extra money as a street painter on weekends. It's through her painting that she meets Jeong-woo (Lee Sung-jae), an Interpol cop who is chasing a criminal, but keeps Hye-young in the dark about his real work.
Сум се помешала изгледа.
А го прочитав тоа да.

Иначе и јас еднаш ептен бев навлезена со корејскиве филмови. Кога ја отворив темата, тоа време. Нема што не изгледав нивно. Ама вистина да не се повторувам нема подобри за крими мистерии. И такви барам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom