Концерти - импресии , доживувања , дешавки

I

IBIZA SOUND

Гостин
mi se ispolni zelbata da bidam na zurka na koks i digweed na plaza park vo ohrid:) i definitvno najdobra zurka na koja sto jas sum bil:)
najlosa zurka lani van bureen:)

i sigurno kade sto najmnogu sakam da otidam e EXIT :)
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Ме мрзи да отварам тема, но ќе кажам дека Примавера е еден од најдобрите фестивали барем што се однесува за Европа.
Крај на Мај, пролет во Барселона, и најдобар лајн ап.
Навистина е слатки маки да избереш каде да појдеш и да гледаш од причина што физички не е можно да појдеш на сите овие концерти за 4 дена.

http://www.primaverasound.es/artistas
 
Член од
27 јануари 2013
Мислења
10
Поени од реакции
0
Ај сеа помош, сте биле ли на концерти низ европа и што како со карти?
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
што подразбираш европа? европа е и србија, така да........ биди попрецизен за кој концерт,каде и сл
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Единствен концерт (стадионски, без да се бројат локални свирки) на кој сум бил е Колдплеј лани во нормври. Неверојатно добра изведба за бенд кој претежно свиринпомека музика, успеаа да не кренат на нозе уште однпрватс песна. Исто прекрасна стадионска изведба со светла и интеракција со публиката.

Единствено нешто што сум пропуштил и за што ми е криво се AC/DC и Роџер Вотерс. Ќе си каснам од газов што ги пропуштив, којзнае дали некогаш пак ќеимаат концерти.
 
Член од
3 март 2009
Мислења
795
Поени од реакции
702
Роџер Вотерс ке настапи во Софиjа на 30 август ова година со грандиозното шоу The Wall така да имаш шанси да го гледаш.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
а на rammstein дали ќе иде некој? белград 28 април!!!
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
353
Поени од реакции
351
а на rammstein дали ќе иде некој? белград 28 април!!!
Јас се одлучив да ги гледам во Софија, на 26-ти јули, повеќе ми одговара, а и поблиску е.

Btw, да си се пофалам: си имам fan-pit влезици за Iron Maiden во Загреб :vozbud:

Па од старците ќе ми останат само Motorhead.
(За жал, на два пати немав среќа да ги гледам Black Sabbath, и сега никогаш повеќе нема да имам шанса :place: ...)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom