Конкурс за изработка на лого на МРТ

  • Креатор на темата Sheldon Cooper
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.576
Јас ке пробам да направам нешто во Illustrator, па можда и ке го пратам ако ми се допаѓа. Битно е да има некаква приказна во логото...
Инаку редно време беше да го сменат тоа старото мрт.
Ај здравје да одбранам дипломската нареднава недела па ке направам нешто, 100,000 се убави парички. :)
 
Член од
26 јануари 2012
Мислења
17
Поени од реакции
5
Не си го губете времето,тоа е однапред завршена работа
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
да било однапред завршена работа немало да се мачат да објават конкурс туку нивен човек би го направил логото за безпари... работата е што немаат креативни луѓе :)
 
Член од
20 јуни 2011
Мислења
119
Поени од реакции
28
Оф лелелел и што мислат дека ако имаат поубаво лого сите ќе гледаме МТВ.ЈАде бе луѓе ако сакаат нешто да сменат треба да купат нова опрема а не да се користат со камери од времето на Југославија.Треба да се вработат поефикасни кадри, треба да се креира нова политика на телевизијата, треба да донесат посовремени серии и филови.Да е само до логото еххх лесна работа е тоа само еве од независноста на Македонија во телевизијава скоро истото се прави.Потребно е труд и иновативност ако сака нешто да се смени а не само логото
 
Член од
26 јануари 2012
Мислења
17
Поени од реакции
5
да било однапред завршена работа немало да се мачат да објават конкурс туку нивен човек би го направил логото за безпари... работата е што немаат креативни луѓе :)
Конкурсот е само правна процедура која мора да се запази,тоа не значи дека логото во моментов не е направено. :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.962
Поени од реакции
7.604
Како тоа распишан е конкурсот на 30.12.2011 година и ќе трае 15 дена од објавување на конкурсот а објавен на нивниот сајт е Сабота, 28 Јануари 2012, 09:56:confused:?????????????
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
да било однапред завршена работа немало да се мачат да објават конкурс туку нивен човек би го направил логото за безпари... работата е што немаат креативни луѓе :)
Многу конкурси искачаат колку да се рече и да се запазат процедурите, убаво рекоа однапред е одбрано логото :)
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Логото пожелно е да биде компилација од сликички од сите "возбудливи и неповторливи премиери" кои ги давале на МТВ....на пример Тропски Горештини,Тропски Горештини и Тропски Горештини....ако заборавив некоја надополнете ме.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.576
Оф лелелел и што мислат дека ако имаат поубаво лого сите ќе гледаме МТВ.ЈАде бе луѓе ако сакаат нешто да сменат треба да купат нова опрема а не да се користат со камери од времето на Југославија.Треба да се вработат поефикасни кадри, треба да се креира нова политика на телевизијата, треба да донесат посовремени серии и филови.Да е само до логото еххх лесна работа е тоа само еве од независноста на Македонија во телевизијава скоро истото се прави.Потребно е труд и иновативност ако сака нешто да се смени а не само логото
Мислам дека почнаа да се модернизираат и да размислуваат за конкурентност, долго време беа замрени, од пред некоја година почнувам да забележувам дека има промени во програмата емисиите и сл. Сепак тоа не се којзнае какви промени но мора да почнат од некаде, чекор по чекор.
Мрт е зграда која има јака опрема не се лажете дека немаа алат, ама слабо стојат со луѓе, млади луѓе иновативни. Полека мислам дека ке станат конкурентни, ке се борат со сител и канал 5, ама за едно 5-6 години.
--- надополнето: 29 јануари 2012 во 23:42 ---
Еве јас нудам голем избор












Copy paste и баба ми знае да направи. Иди направиго да те видам.
Покрај тоа што треба да изгледа убаво треба логото во себе да содржи некаква кратка приказна, некаква симболика, не само безвезе стај еден круг и внатре пиши мрт и ете ти лого.
Како на канал 5 што им е на пример.
На канал 5 логото им е копија мислам дека беше од француското канал пет, не сум сигурен. Но сигурен сум дека им е многу слично. Само некоја боја смениле во нивното логото.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
.CDR?? Добро луди се овие?:facepalm:
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Aбе ќе праев ама кој ќе инсталира Корел што им е на овие кој користи Корел у денешно време алоооо :mad:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom