Конечно сфатив дека...

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
450
...Јас не сум крива за туѓите проблеми!...
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
18.265
Поени од реакции
30.046
Дека сум ја изгубил физичката кондиција.
Доста од излежување, времето е стоплено, па наскоро ќе почнам некаков тренинг.
 
С

Сатори

Гостин
Конечно сфатив дека сум трезна веќе подолго време и дека вредноста не е нешто што може да се измери со метри и прсти, дека заслужувам да го живеам животот кој што го сонувам и да го видам и да го изгазам светот боса еднаш, да му се фрлам во раце за да го издишам така добро!
Заслужувам бре!

Тоа е она што морам да го сфатам, не е моја вина.
Не е моја вина.
Никогаш не било, само моја вина!
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.512
Поени од реакции
903
Конечно сфатив дека е залудно да помагаш на другите зошто тие се тука само кога ќе им требаш, а после кој те ...
Eбе.

До истиот заклучок дојдов и јас.
Секоја чест на исклучоците, кои - за среќа, ги има.
 

Lanna

Taller, Stronger, Better
Член од
30 септември 2008
Мислења
550
Поени од реакции
164
....дека против своја воља се форсирам да догледувам потенцијални Оскаровци само за да бидам во тек, кога срцето ми кажува дека најслаткиот сон би го имала за самото времетраење на филмот. :pos2:
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.806
Поени од реакции
555
... дека еден период во животот го поминав живеејќи преку среќата на другите околу мене, правејќи ги нив среќни, гледајќи ги само нив среќни.
Втор период се обидував јас да се направам среќна, со помош на луѓе- не ми успева.
Трет период не знам кој ќе биде и што ќе биде :toe:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.460
Поени од реакции
1.688
Секогаш грешам...Дури и кога сите ми викаат дека сум во право грешам...
Меѓутоа среќен сум со тоа...
 
Член од
6 јуни 2006
Мислења
280
Поени од реакции
4
Конечно сватив дека Б.... никогаш вистински не ме сакал.
Конечно сватив дека никогаш во таа врска не сум била скрос природна.
Конечно сватив дека ретки се луѓето што не те гледаат од корист.
Конечно сватив дека потресните ситуации од детството сега ги чувствувам најмногу.
Конечно сватив дека треба да бидам посериозна.
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..Дека колку и да сакам да е како порано,нема да е.Ми е жал
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
230
Поени од реакции
10
deka sum besmrten , deka nikogas nema da umram . Nekade me vikaat Gospod , nekade Alax , Buda ... Vie vikajte me Cuvar ( Custode ) :baeh:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom