Колку често се повредувате кога готвите?

Член од
23 јуни 2011
Мислења
569
Поени од реакции
339
И мене сите прсти ми се на број фала Богу ама имам изгореница и често се повредувам во кујна....:(
Во секој случај големо БРАВО за оние кои не се повредуваат во кујна, тоа е голема умешност кој верува :D
 
K

kalimer0

Гостин
"Колку често се повредувате додека готвите!?" Интересен наслов, готвењето сте го преставиле како опасен спорт.
Речиси никогаш не се повредувам најверојатно затоа што не готвам често.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
јадењето не е јадење ако не се подгорам со све него... обавезно ми прска масло на очила, нема шанси прстите да не ги залепам на некое гејно тело и кога мијам чинии обавезно мора да се набодам на нож/виљушка па дури и лажица ( и да ми паднат неколку позади мијалникот) но јас не се откажувам.. прилично сакам да готвам
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Многу пазам кога готвам и никогаш не се сечам. Порано се горев од рерна ама сега и на тоа пазам и немам веќе „незгоди“ при готвење :).
 

LGBT

Weird
Член од
20 јули 2011
Мислења
329
Поени од реакции
157
Не се повредувам често, претпазлива сум.Последната повреда ми е од пред 3 месеци, се пресечев со нож несакајки.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Еднаш се имам изгорено од рерна, многу далеку ја бутнав раката. :icon_lol:
Се имам исечено од конзерва риба. Али не сум ја крива, немаше вградена рачка. :icon_mrgr: Два прста си исеков, сега малку ми се познава. :cautious: Мрзам конзервиии. Мрзам! Мрзам! И мрзам! :D
Еднаш рендав компир за домашен чипс, али пошто компирот беше тврд камен, јас ја употребив цела сила и за малку и прстето ќе си го изрендав. Али добро се заврши. :ROFLMAO:
За со нож... па еве да не е секојдневние ама неделодневие е. :X3: Ипак ништо сериозно, ко на кутре проаѓа. :D
И неколку пати зејтин ме има испрскано, али сеа е све у реду. :oops:

Среќа некоја што не лумпувам... да не се урочам, али оддамна неам скршено ништо. :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom