Колку често се повредувате кога готвите?

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
На секој кој што се задржува некое време во кујна му се случува да се исече или да скрши нешто:))
Идеја за топиков ми даде секојдневното кршење чаши при секое мое одење во кујна и крвавите прсти при секој допир на нож:)))

Дали нешто слично ви се случува и вас!?
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
ја не кршам толку колку што истурам по кујна, цел тепих е флеки, природна непогода сум у кујна.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Јас само ако сум нервозна правам хаварии ... обавезно ако мијам тањири нешто ми лета, или истурам работи ако правам друго нешто :lol:
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
I jas samo nokti si kratam dodeka seckam krastavichki za tarator salata :lol:
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Secev kompiri ednus za pomfrit so rambo noz(epten ostar)i isekov pola palec
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
Многу ретко ми се случува ептен вештина имам :wink:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.370
До сега се имам исечено со нож највеќе 2 пати (како дете), ама затоа многу често знам да си го гризнам јазикот дур јадам (што исто така спаѓа во повреда). :wink:
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
5.982
Поени од реакции
18
Acid напиша:
До сега се имам исечено со нож највеќе 2 пати (како дете), ама затоа многу често знам да си го гризнам јазикот дур јадам (што исто така спаѓа во повреда). :wink:
Ja koga bev mala i koga ke si go griznev jazikot stalno mi vikaa: ne placi tato ke ti kupi ripce....pojma nemam zosto?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.459
И јас да се пофалам како и Ди Ди, сум прилично вешт во кујна, само што кога готвам трошам малку повќе садови од потребното но сепак јадењето испаѓа вкусно.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Многу често, секојдневно сум в кујна и готвам, значи подготвувам храна користејки ги сите кујнски алатки, орудија и прибор. -Навистина сум спретен досега, многу ретко ми се случува да се повредам затоа што секогаш водам сметка да работам безбедно...-И секогаш го користам приборот според неговата намена, значи никогаш не отварам на пр. тегла со нож за сечење леб па да се изложам на ризик да се повредам. Кога сечкам, сечам со десна рака, но прстите од левата внимавам да се подалеку од патеката на цечилото на ножот.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Acid напиша:
До сега се имам исечено со нож највеќе 2 пати (како дете), ама затоа многу често знам да си го гризнам јазикот дур јадам (што исто така спаѓа во повреда). :wink:
Па зависи, ако јадеш во кујна, тогаш може да се каже така, ама ако јадеш на пр. хамбургер по улица, тогаш гарант се се загледал по некоја „тетка“.:pos:
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Поголема повреда ми беше кога пред едно 6-7 години си ја дупнав главата!!!!!!И многу крви ми течеше!!!аууу!
А се нервирам кога ќе си го гризнам јазикот и тоа на живци ми оди многу!
А да заборавив ова лето со точакот рипав од скали и цел лакт ми бесе дупки и крвишта, од што изгубив крв за малкуцка ке паднев во несвест али одвај стигнав до дома другари ме однесоа се напив вода и ми помина!
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Малку ја утнав темата зошто видов колку шесто се повредувате али откога го пратив постот видов колку пати често се повредувате кога готвите!
Sorry!
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
11
Речиси никогаш, многу ретко штом не памтам нешто кардинално!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom