Колку често се повредувате кога готвите?

Член од
6 декември 2007
Мислења
191
Поени од реакции
15
Често сум во кујна и не се сечам ама затоа многу често се горам.. еве баш сега сум изгорен од сутлијашот што ми прсна :D:toe:
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
Паааа , често :vozbud:
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Не се сечам, не кршам, единствен проблем ми е зејтинот, скоро секогаш ми се случува да се изгорам особено кога пржам месо-прскање невидено, во тој случај стојам еден метар понастрана од тавчето :)
 
?

..........

Гостин
Еднаш или двапати се имам изгорено со загреано масло и тоа убаво горење :) се имам и исечено на прст со алатката за лупење компири...
 
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.059
Поени од реакции
2.683
Еднаш додека прежев јајца мислам, ми се обрна тавчето и целиот зејтин ми се истури на раката. Две недели носев преврска и после секакви природни лекови за мачкање уште се познава белегот малку. Оттогаш гледам да не се бркам многу во кујната
 

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
До сега се имам само еднаш исечено, ама затоа имам проблем со зејтинот. Кога работам со зејтин се околу мене е испопрскано,затоа секогаш стојам подалеку од тавчето :) :)
 

• Tαммι •

Гостин
Ооо..кога и да готвам се правам лом...ми прска зејтин, се сечам со нож,ми пламнува нешто. Последниот пат кога готвев имало пластично шише замрзнато до ринглата..како што пржев јас кога спука шишето летање мраз во тавчето и цел зејтин врз мене..... ме среди по брза постапка :)
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.792
Поени од реакции
29.260
aj zhenski nadvor od kujna ochigledno deka ste nespretni ., a i najdobri gotvachi se mazhite :D., :ROFLMAO:
 
S

schtrafzenigger

Гостин
До сеа ни еднаш се немам повредено, веројатно зашто сум одличен готвач.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
До сеа ни еднаш се немам повредено, веројатно зашто сум одличен готвач.
Или затоа што никогаш немаш готвено во живот :D
Јас знам да се изгорам, кога ме мрзи да земам крпа или кога ќе се залетам да го зграпќам некое тенџере, а не знам дека е жешко. Исто ми се случува кога готвам на плинската боца да си ја запалам крпата, ама срека што тука ми е мијалникот па директно под вода и се спасувам и себеси и куќата од горење до пепел :rolleyes:
 

Violent Femme

I am as lovely as a dream in stone..
Член од
27 мај 2011
Мислења
725
Поени од реакции
525
најчесто ми се случува да се изгорам со зејтин еднаш со ренде добро си го изрендав прстот и сега се обидувам да внимавам колку што можам повеќе:)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
569
Поени од реакции
339
До сеа ни еднаш се немам повредено, веројатно зашто сум одличен готвач.
Тоа ќе да е тајната... Браво за тебе
Често се повредувам додека готвам, значи дека не сум добар готвач:( xD
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Прецизен сум... а и ножот стално ми е остар, така да за сега сите прсти ми се на број.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom