Колку често се повредувате кога готвите?

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Ја не готвам, ама се иам исечено при сечење леб ;)
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Retko. Pretpazliv sum...gore dole...ama so vrel zejtin si imam cesti problemi :pos:
 

Carlito Brigante

Хаусмајстор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
844
Поени од реакции
8
За кршење не кршам. Прилично сум снаодлив со рацете. Ама горење од рерна кога вадам нешто.... папа, секое второ јадење. Оти брзам.
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
The`bItCh напиша:
На секој кој што се задржува некое време во кујна му се случува да се исече или да скрши нешто:))
Идеја за топиков ми даде секојдневното кршење чаши при секое мое одење во кујна и крвавите прсти при секој допир на нож:)))

Дали нешто слично ви се случува и вас!?
:) ))) ова е исто така „моја слика во кујна„поради што ножевите ги чувам прилично тапи......само што би додала уште дека ми се случува и да си „изрендам„ малку месо при употреба на ренде :pos:
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Ретко, готово никогаш не готвам, затоа не сум се ни повредил, барем досега. :)
 

neo-geo

The Empire Strikes First!
Член од
17 август 2005
Мислења
500
Поени од реакции
2
незнам дали може да се рече повреда ова, али ај
загревав зејтин, со сестра ми шпагети правевме, и копиљаци ко копиљаци сме се забуљале у телевизор :icon_eek:
зејтинот се запалил, паники незнаеш, го тргнав од плинот и го ставив во умивалник и ја направив најголемата грешка, пуштив вода врз огнот :lud:
абе кинеска пиротехника не ми била равна, се запали пердето во кујна, хаос беше :pop:
комшии трчаа од сите страни, уште пожарна фалеше :pos:
 

Fir_Maked

Koj ne me saka negov problem!!!
Член од
17 ноември 2005
Мислења
481
Поени од реакции
0
Од готвење само тост(ако се рачуна тоа за готвење) друго не знам да готвам а и мрзам да готвам, така да заклучок не сум се повредил.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Еднаш се имам изгорено и 2-3 пати пресечено со нож.
Значи тоа спаѓа во „ретко”? :)
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
skoro nikogash... ne se sekavam na nekoja povreda pri gotvenje...pu pu skraja da e....:icon_lol:
 

TargeT

Сериозен СУМ
Член од
13 јануари 2006
Мислења
777
Поени од реакции
6
Mногу ретко, ама најчесто се повредувам кога сечам домат чудна работа
 

маци

единствена***
Член од
3 јануари 2006
Мислења
88
Поени од реакции
0
Jas ne se secam so noz, ne ja pravam fleki, nisto od toa. Ama sum majstor za krsenje casi, skoro sekoja nedela po edna casa krzam.
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
najcesto ne gotvam, ali koga e vo prasanje mienjeto sadovi,definitivno ostavam po nekoja skrsena casa i rani na racete!
zaso ima nekoi luge so pravat belji pri gotvenjeto,a nekoi so apsolutno cisto i bezbolno si ja vrsat rabotata!:(
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
хм..

чудно мене никогаш не ми се случило да ми се лизне чаша па да ја скршам или пак да се исечам од нож или од скршено стакло а често сум во кујната
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
Чаши кршам, само ко че сум пијан, а ко че готвам.. се немам делнато многу.. али се имам гадно изгорено ко праев ајвар.. така убава 10цм изгореница али од 2 степен.. така да само малце лузна се познава
 

Kajgana Shop

На врв Bottom