Колку филмови имате дома?

Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Уште кога купив првпат компјутер 2004 или 2005, почнав да конвертирам од двд у дивикс, па режев на цд-а, подоцна неколку комада на двд, па прекопирање на двд филмови, па симнување од нет по некој кога имав мизерни 4гб, па изнајмување/копирање, и така ги насобрав преку 460ком. Да знаев зошто ги собирам - не знаев, некако мерак ми беше да полнам торбици од 250цд-а со филмови, документарци, хд филмови, спотови, игри и сл. Сакав за сите да правам омоти, па кутивчиња па на цел ѕид да ги наредам.:D Сега истите ги давам на роднини да гледаат и да не ми ги ни враќаат повеќе, сега е друго време, побрзо ќе го симнеш него ли да го бараш и копираш, башка и плексторот откажа:D .
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.169
Поени од реакции
84.882
Мислев дека темава е за оригинали филмови. Баш мислев и тема да отворам да прашам ама најверојатно еден дали ќе ми одговореше на темата :ROFLMAO:
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
...Сега истите ги давам на роднини да гледаат и да не ми ги ни враќаат повеќе, сега е друго време, побрзо ќе го симнеш него ли да го бараш и копираш, башка и плексторот откажа:D .
Па и не е баш така, почнува да снемува филмови постари од 10-тина години. Се потешко се наоѓаат на нет, со исклучок на блокбастерите.

Инаку и јас имам околу 400... горе доле. :)
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Ма има сешто само треба да се бара, постојат баш такви страници со постари филмови, постариве колеги на титлови се такви гледаат.
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
100
Поени од реакции
143
ДВД преку 400, на хард диск сигурно преку 300, се на се 700-800

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
 
K

kalimer0

Гостин
Обично ги симнувам ги гледам па ги бришам бидејќи немам новолно простор на хард дискот. Имам нешто изрежано на DVD ама ништо посебно...
 
Член од
11 јануари 2011
Мислења
72
Поени од реакции
12
Моментално имам 70филма, имав повеќе ама ги избришав да ослободам меморија :)
 

Waverly Raven

Valedictorian
Член од
3 мај 2013
Мислења
152
Поени од реакции
78
Некаде околу 80, ама по некое време ги бришам оние што ми здосадиле... Има некои кои 100 пати ги имам гледано ама уште не ги бришам(интересни).
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.848
Поени од реакции
11.070
Мислев дека темава е за оригинали филмови. Баш мислев и тема да отворам да прашам ама најверојатно еден дали ќе ми одговореше на темата :ROFLMAO:
Три. Сите порачани од амазон дури можам и да ти ги набројам :D
Иначе имам околу 600 divx и стотина копии од оригинали DVD :D

Упс, заборавив уште два оригинали што ги најдов на цигански пазар, знаат некад добри наслови да се најдат таму, стварно се оригинал фабрички :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.169
Поени од реакции
84.882
Три. Сите порачани од амазон дури можам и да ти ги набројам :D
Иначе имам околу 600 divx и стотина копии од оригинали DVD :D

Упс, заборавив уште два оригинали што ги најдов на цигански пазар, знаат некад добри наслови да се најдат таму, стварно се оригинал фабрички :)
Па наброј ги де :D
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.848
Поени од реакции
11.070
Па наброј ги де :D
Од амазон трите омилени по редослед
Terminator 2
Jacob's Ladder
Fight Club
За останатите 47 уште немам собрано пари :pos:

Од цигански пазар за 100 денари двата
Terminator 3
It
 
Член од
24 октомври 2011
Мислења
385
Поени од реакции
139
досега имам 692 ако има некој од што сака да се менуваме со фимови нека пише
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.134
Поени од реакции
16.010
Не сум ги броела, али груба проценка, околу 200.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom