Колку сте креативни?

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.540
Поени од реакции
33.746
Имам креативни напади ама секогаш се усмртени од мрзата. What a bitch, eh?
 

Master!

Доктор Глобил
Член од
5 март 2010
Мислења
68
Поени од реакции
6
Па себеси се сметам за доста креативна личност, и ми е од полза тоа што сум креативен :icon_bigg
 
Член од
26 април 2010
Мислења
501
Поени од реакции
21
На сите ни се случило да се најдеме во ситуација во која од нас се бара креативност. Често пати знаеме да ја искористиме, но често пати не знаеме од каде да ја црпиме.

Колку сте вие креативни?
Дали креативноста ви ја потткинуваат одредени моменти во кои тоа се бара од вас или таа е постојано тука?

Себеси се сметам за делумно креативен. Не секогаш сум способен да направам нешто креативно и ново. Меѓутоа во моменти кога се бара тоа од мене, имам буквално наплив на мисли кои и помагаат на креативноста да излезе на површина. Задоволен сум од степенот на креативност кој го поседувам, иако не би било лошо да биде и на малку повисоко ниво:)


п.с. Ако сакате, наведете и примери во кои сте се покажале како креативни души. :):):)
Не е проблем што јас сум креативен, проблем е што нема креативни кои ќе ги користат креативностите на креативните?
Немаме вистински луге на вистински места - затоа нашите работници се добри надвор а лоши дома.Зар ова не кажува за неспособноста на организаторите - од фирмите до државата во целост ( сио чесни исклучоци - кои го потврдуваат правилото).
:toe:
 
Член од
23 мај 2010
Мислења
43
Поени од реакции
5
Јас се сметам за креативна личност...многу често пишувам поезија, а и најразлични составчиња. Понекогаш си цртам нешто иако не е за да се покаже на другите ( ќе си признаам, не ми оди од рака цртањето :) ).
 
T

theTinule

Гостин
Креативност...што беше тоа?

Понекогаш имам испади на емоции и знам да направам нешто убаво, ама во секојдневие, да ме натера некој, или под притисок да ме држат, за инат не сум креативна, не дека неможам да се натерам.
За роденденски поклони, не ме бива.
За комбинирање облека, исто така не ме бива.
За цртање, не ме бива.

Ептен ретки се тие моменти на инспирација каде правам нешто креативно (т.е. трошам време).
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Цртам. Пишувам поезија. Откако знам за себе, слободното време го поминувам во дизајнирање.

Но, не се сметам себеси за креативна. Најверојатно затоа што секој ден сум опкружена со многу креативни луѓе со кои не би можела да се споредам.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Е ама да имам јас двор. Во кафез сум.
Но јас секој ден сакам да сум креативен било на работа било на улица или дома.
Дома освен душекот на спалната се друго е напраено од моја рака.Цел „ намештај “
поточно.спална,дневна и кујна. Сега правам кујна за ќерката а регали одамна им направив. И за сите внуци креветчињата беа со мој раце направени.
Значи не ме мрзи-работата ме одмара,само тогаш не ме боли глава.
Па така и почнав пред 20 години да ги чистам и бојадисувам сите споменици од НОБ.
А исто така на работа сум многу креативен,само нешто измислувам и давам нови идеи и инофации,само што тоа многу не се цени кај нас.Тие сакат ним да им текне нешто такво кое јас го предложувам ама не им текнува не сега ами ни по 100 години нема да им текне и да го решат некој проблем.Така пред некој ден направивме штета над 100,000 Е
и отпад исто толку.А се може ше да помине со десет пати помалку ама.......
АМА ДА СУМ ЈАС НЕКОЈ.....па дури пак работниците испаднаа криви.
А ме бива и за други работи (браварски) што ги правам самиот,друг пат и слики.
Сега само овие слики кој сум ги сам сликал по месец-два една слика. Picture 189.jpg Picture 190.jpg
и мојот потпис во картата на Југославија,на рамото на маршалот-браварот ТИТО
 

Keepitreal

И сега ?....
Член од
18 септември 2012
Мислења
386
Поени од реакции
371
Креативност се надевам дека има во секој од нас без разлика од која област ја поседува... Иначе ете јас на пример креативност или имам да, за бизнис, за дизајн за уредување али што да се прави коа те кочи системот и кешот .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom