Колку спиете?

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Навечер неможам да заспијам пред 1,а пак насабалје неможам да станам пред 13:jaj:,ама ме будат некаде кај 12 ,а јас додека се расонам пак ме фаќа 13, и се нервирам ваков режим што почнав како некоја мечка во зимо сум :uvo:
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
Бидејќи неможам да издржам долго време без спиење редовно спијам. Од прилика спијам од 7 до 9часа дневно, а тоа зависи дали имам некоја обврска тој ден заради која треба да станам порано и слично. Обично си легнувам околу 12-01 , а станувам околу 8:30-9:30. Но во последно време често ми се случува да не се придржувам по овој распоред заради x,y,z причини.
 
D

DeviL_32`

Гостин
Се извинувам ако постот не ми е овде но имав еден многу грд сон на кој што бев навреден со погрдни зборови...Може ли некој преку пп да ми каже што значи?
Ве молам :pipi:
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
133
Поени од реакции
6
пааа зависи... Понекад спијам и по 16 саата дневно (буквално) а еднаш ми се има десено да се забораам и тогаш спиев 25 саата (баба ми ме барала низ цела куќа, ама заклучила дека сум кај другата баба и беше изненадена кога ме виде дека сум спиел)

Кога сум у школо прва смена:

Легнувам: 2-3 вечер
Станувам: 15 за 6
Пак Легнувам: 3 поручек
Пак Станувам: 7 вечер

Кога сум втора смена:

Легнувам: у 4-5 сабајле
Станувам: у 12 и 30 пред школо

Кога не сум у школо, ми нема лимит, ми се има дешавано многу често да легнам сабајле (моментално се спремам да легнам) и да станам у 7 вечер, се спремам за искачање, искачам, после искачање се враќам у 4, после тоа легнувам кога ќе се раздени.
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Спијам околу 5-6 саати ама морам да станувам за школо, а кога сум поручек пак не се наспивам баш се излегуват некои бучави:kesa:
 

butterfly1135

Tutto questo amore...
Член од
30 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
5
Sekogas razlicno, ama vo globala negde spijam od 12 - 15 casa...spanka sum sto da pravam..:kesa:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Просек 5-6 саати...Но ми се случува и по 1 саат, а и по 11 саати
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
За распустот седев до 5 наутро и спиев до 14 часот. Сега седам до 2 а спијам до 10/11 зависи кога како. Се е навика, кога бев цело време прва дури и да спиев 6 часа се чувствував океј, и дури се будев пред алармот да заѕвони (рекордот ми беше будење во 1 минута до 6.30 , лејјј) :)))
 

оптимиСКА

..heart shaped box..
Член од
24 април 2008
Мислења
57
Поени од реакции
4
Во работни денови спијам ужасно малце , во школо сум само прва смена а легнувам накај 2/3 саат и станувам во 6ипол, па на часови сум секогаш мртва да не речам, само кафето keeps me alive......ама па затоа за викенди надокнадувам за цела недела спијам и повеќе од 12 саати...се заборавам.
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
просечно од понеделник до петок 8-9 саати, викенд 12-13 саати :)
 

gelcev

Scuderia Ferrari
Член од
13 август 2008
Мислења
451
Поени од реакции
10
Sega na zimsiot raspust si legnuvav od 3:00 do 16:00 :vozbud: 13 saati cel bev poduen :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom