Колку сакате да сте сами?

Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Искрено многу сакам да сум си сама и никогаш не ми е досадно кога сум сама зашто увек си фантазирам и снимам некои филмчиња. А кога би размислила поубава стварно сакам да сум сама, но тоа не значи дека сакам и да сум осамена (да не ме свати некој погрешно).
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
sakam da sum koga vrne dozd togas e najubavo,togas mozam da razmisluvam za poveke raboti.
 

*^Ѕверче^*

**InVaLid TiTle**
Член од
15 февруари 2008
Мислења
168
Поени од реакции
10
сакам да сум сам поубаво ми е, а и у последно време сите ме замараат со глупи муабети :toe:
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
јас најубаво се осеќам кога сум сама и многу често имам потреба од тоа......многу често ми пречат луѓе кои не :wink:ми се баш најдобро друштво.....обожавам кога си седам сама и си размислувам за се што ми се случувало и сл........................
 

Roddick

dr_funk
Член од
30 септември 2007
Мислења
71
Поени од реакции
1
Порано обожавав дружење и излегување и не можев ни минута да издржам да сум сам. Дури ни филм ни утакмица не можев да гледам сам. Потоа се случија многу работи по кои најубаво ми беше да сум сам и сам со себе да си ги споделам чувствата кои беа во мене. Тоа ми премина во навика која за жал сеуште не можам да ја искоренам. Полека се враќам во нормала така да сега сум на средина, и од двете по нешто, без разлика дали сум тажен или среќен, во секоја ситуација сакам да бидам покрај друштво, но и можам без нив.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Od 24 chasa 17-18 sakam da sum sam. :) I sakam sam da ziveam vo stan/kukja. Se razbira se dodeka ne se ozenam.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Во последно време уживам да сум сам , ни сам не знам зошто ама повеќе би седел дома одколку да скитам
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
38
Поени од реакции
0
pa jas nesakam da sum sama najgolem del od vremeto

ali ednas nedelno (nekogas 2 pati),super mi doaga malku samotija

togas si pustam muzika,gasam svetla po doma ,i igram po cel stan...ludnica
 

WindChill

3NitY
Член од
13 февруари 2008
Мислења
138
Поени од реакции
2
Сакам да сум сама само коа сум нервозна, затоа што понекогаш во таква состојба не се контролирам што зборам и може се и сешто да изнакажам,и што мислам и што не мислам:uvo: Иначе воопшто не сакам да сум сама, нон-стоп викам било кој кај мене, или искачам негде за да не бидам сама.
 
Член од
11 февруари 2008
Мислења
173
Поени од реакции
17
Па во последно време многу често сакам да сум си сам но за жал моиве дома некако не го сваќаат тоа па нон-стоп некој ме следи и ми досаѓа. А иначе кој сум си сам многу ми е интересно не знам зашто највероватно зашто најубаво можам да се соочам со работите а чести и си влагам во филм и исто така сакам да си живеам сам.
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
sakam da sum sam koga se obiduvam da sreduvam "misli" -
iako e prosto nevozmozno , ama ponekogas navistina e itoa kako polezna samotijata.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Има такви моменти кога стварно сакам да сум сам без никаков допир или контакт со се што се мрда во околината, но сепак секогаш и тешко доаѓам до таква состојба зошто едноставно барем со мојот начин на живеење тоа е тешко да се најде. Но секоја таква прилика гледам да ја искористам.
 
M

**MEMORY**

Гостин
Уживам кога сум сама. Често ми се случувало кога сум сама, само да седам и да не правам ама баш ништо. Мозокот го пуштам да одмара. И најбед во цела ситуација е да ми дојдат ненајавени гости, посебно една комшика што ненормално ме замара...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom