Колку парчиња облека стојат необлечени во вашиот плакар?

B

black angel

Гостин
ne mozam samo da gi izbrojam kolku mnogu se!ke mi se zsviga i ke go kupam pa posle se kaam i dreme doma
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
hmm pa neznam kolku bas tocno ama ima nekolku so stvarno ne mi se obleceni , sum gi kupila i onaka mi sedat ...
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Па обично ако купам нешто го купувам зашто ми се свиѓа и зашто сакам да го носам. Така да сите парчиња што ги имам во плакар си ги носам...многу ретко да ми седи некое забутано и необлечено...
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Parcinja da se arno ke bidi, ami polni vreki neobleceni alista e za rezil:toe:
 

Gadfly Baba

Registered Loser
Член од
20 февруари 2007
Мислења
997
Поени од реакции
21
Па еднаш само ги имам облечено пантолоните од матура...тесни,дизелски...
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Многу! Тие од полуматурата, тие од матурата, тие од апсолвентската, едни тесни фармерки (никогаш не влегов во нив :icon_redf) и уште купишта други модни грешки. Не можам да се разделам од патиките и спортскиот начин на облекување и одвреме-навреме ќе купам нешто поелегантно и не го носам.:(
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Скоро сите што сум ги добила на поклон од некого. Ретко кој знае да ми го погоди вкусот, јебига. :icon_lol:
Плус и фустанот за матура кој го носев само таа вечер, како и некои нешта што сум ги купила без претходно да ги пробам, или онака на „ѓутуре“, а воопшто не ми се допаѓале. dd:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Ниту едно :vozbud: ... јас кога ќе купам нешто се приврзувам за него и го носам до смрт
 
Член од
27 февруари 2007
Мислења
195
Поени од реакции
3
Па имам неколку рала фармерки(некои од нив машки) и некои блузички шо ги имам само неколку пати облечено...малце од поќе ми е криво али тие ми се годините шо не ме личат поке да ги носам...па нека седат за спомен:)
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Ми дремат неколку пара фармерки,некоја кошула и по некоја блуза за кои ми прошол меракот да ги носам
 

Tetka biberce

Wild Child
Член од
18 октомври 2007
Мислења
78
Поени од реакции
0
Па се наоѓаат некој пар фармерки или фустанчиња.Некои не ги носам затоа што не ми се свиѓаат толку сега,а некои затоа што можеби немам прилика да ги облечам.Сум купила да речеме нешто за некоја свеченост и сега си дреме во плакар.
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Па немам многу такви парчиња облека,ама се наоѓа по нешто...Ако е поклон може да не ми го погодат,имам и патики кои на почетокот ми се свиѓале и после наеднаш сваќам дека нема да ги облечам никаде подалеку од продавницата пред зграда...јебига тоа е...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom