Колку парчиња облека стојат необлечени во вашиот плакар?

Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Имам некои кошули и фармерки шо сум ги облекол само еднаш и толку.После се прашувам зш ги купив.
 
Член од
24 април 2007
Мислења
251
Поени од реакции
2
па не сум ги броел но некој алишта ниту ги имам облечено околу 3 год треба да ги однесам во црвен крст и така не ги облечам
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Кога купувам нешто,го купувам зашто ми се свиѓа(а коа ќе ми фати око значи дека не постои нешто поубаво од тоа за мене во моментот),убаво ми стои и сум направила комбинации со што би можела да го носам и со тоа избегнувам ситуации на тргање прашина од парчиња облека сум заборавила дека постојат...единсвено може да ми се случи да носам нешто почесто,да се заситам од него,да поседи кратко во плакар и пак да си го облечам
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Искрено многу иам пљачки, последниве 2 години ми се насобраја ептен, а носам неколку само, па после ќе ми текнит дека сум имала нешто друго па то ќе го носам, и така си се вртам во круг...
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
Чувам многу од старата гардероба, којзнае зашто.
Ама најчувство е кога ќе си пронајдеш нешто со години што ти се забутало некаде, и ќе си го пробаш пак, комбинации некои секогаш се прават.
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
мноогу имам... иако сите ги купвам со ќеф после од ко ќе ги износам неколку пати ми се здосадват и стојат така... и после некое време ќе го најдам негде зафрлено и пак ќе го облечам... ако ми стојт убо пак го носам... ако не имам мноогу братучеди помали од мене па нека ги носат тие
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
mnogu preterano moze da se kaze sreka sto odvreme gi davam vo nekoj dom ili na nekoi decinja pa ispraznuvam, no potoa povtorno polnam
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
5-6 parcinja koi se isprani no ne obleceni do sega!
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Има некои што негде ми се забутани, згужвани на кои нема да ми текне освен ако не ги видам. Па има доста облека
 

inquisitor

ИДИОТ
Член од
22 март 2007
Мислења
833
Поени од реакции
3
многу...за жал... ќе се запнам во одредени парчиња и само нив ги носам.. во последно се трудам да го изменам тоа, ама ќе видиме колку ќе биде успешно :)
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Eden kup sto ete taka sum gi kupila togas mi se svigale i veke ne:) mi stojat taka zazemaat prostor ke gi trgnam ovie denovi
 
N

NeMiRnA

Гостин
Mmmm...ke kazam dosta obleka...mmmm moite vikaat deka e sramota ama pa so da praam:(
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
Многу ги има.Не знам ни самата колку се.Ама таква си сум шо да прам,знам да избрзам некогаш кога купувам,знам некогаш пак да го купам да ми се бендиса,и дома веке да не ми е убаво и така си се редат,и редат и редат алишта неизносени во плакарот мој .:)
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Бидејќи редовно оставам облека во црква и во Црвен Крст не можам да речам дека има многу ама се наоѓа по нешто.
 

*LiL Mermaid*

part of our world...
Член од
3 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
6
mnoguuuuuuu...i mnoguuuu mi e zal so mi stojat za dzabe..ali so da praam..za mesec dena mi pominuva merak za se :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom