Колку женските глумат, за да бидат попривлечни на спротивниот пол?

LaTiTeA

Ветена госпоѓица Маленковска
Член од
17 април 2007
Мислења
156
Поени од реакции
2
JASMIN напиша:
Нема доминантна девојка, има само девојка и неебана девојка.
Не може да сум попаметна од него, кога еднаш во месец имам пмс, и тогаш нагло ми опаѓа интелигенција, значи, ќе си преќутувам.

Инаку...за другово, за вц-то и за, хм хм...мора да се знае, да се скрши еднаш за секогаш заблудата- и влакна ни растат, и не само под мишки и на нозе и на препони....ама ние сме најубави за вас, мазни и нежни:)
Браво сестро! Во право си за ова, поготово за делот поврзан во врска со интелегенцијата.

Yes, yes, да се надоврзам растат и мустаќи. :zlo:
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
EarthSea напиша:
Ако знаеш, сепак прашај си?
“На машко не треба да му објаснуваш вака е така е, треба да прашуваш демек не знаеш”
-[FONT=&quot] [/FONT]Девојките кои се прават помутави се и попривлечни? Доминантна женска, пореална е, помалку посакувана?
-[FONT=&quot] [/FONT]Што преќутувате на машките, дечковците како добри девојки?
-[FONT=&quot] [/FONT]Дали жените смеaт да бидат искрени во однос на својата сексуалност? Девојките се плашат да признаат секс од прва вечер, да не им падне рејтингот?
-[FONT=&quot] [/FONT]Дали има прифаќање од страна на мажите ако девојкта е отворена?
-[FONT=&quot] [/FONT]Се губи идолот за женско, ако машките разберат дека одат во wc?



Дали машките до одредена возраст се спремни да ги дознаат вистините за женските(кои и да се тие)?
Што е turn off, а што turn on за машко?
Велат, мудра девојка преќутува она што машко не сака да чуе. Непишано правило.
Бујрум:turpijamnokti:
Не ми е јасно..што мудро во она преќутувањето.
Ако таа врска успее - машкото ќе го дознае тоа нешто. Ако не успее не го ни интересирало тоа, него нешто друго - така?

Иначе сите глумите бе! Само кој повеќе кој помалце. Само зашто е тоа незнам. Дали за да бидете попривлечни.. или да попривлечите машко (со длабокичок џеб)

ПС:Секоја чест на исклучоците.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Epa ago ne glumat nema da bidat tolku slatki i neodolivi:smir:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
StevoMC напиша:
Epa ago ne glumat nema da bidat tolku slatki i neodolivi:smir:
Е сеа трудејќи се да му издудлаш на целиот женски род, само ја усра работата. :pos:

Како бе мора да глумиме за да биде слатки и неодоливи?! А што, демек не сме? penises:

На темава... На почетокот сите во принцип на некој начин глумат за да бидат попривлечни. Кога некого познавам сосема малце и недоволно долго, додека сум во фаза на запознавање, секако дека нема да се однесувам како пред некој што ми е близок. Ќе се контролирам до одреден степен во постапките и во муабетите, додека постапно се повеќе и повеќе му се откривам. Океј, тоа може не значи дека буквално глумам, ама секако дека прикривам одреден дел од себе, а тајна не е еднакво на лага, нели.:) Мислам, тоа е нормално и не е само кај девојките за да изгледаат попривлечно, туку и кај мажите за да остават подобар впечаток.

Понатаму, кога добро ќе се запознаеме, и особено ако веќе сме во врска, нема што да глумам... Ако сакам некој да ме сака, значи дека сакам да ме сака таква каква што сум, без да бидам принудена било што да кријам или да глумам нешто што не сум. :wink:
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
PSYtisfaction напиша:
Е сеа трудејќи се да му издудлаш на целиот женски род, само ја усра работата. :pos:

Како бе мора да глумиме за да биде слатки и неодоливи?! А што, демек не сме? penises:

На темава... На почетокот сите во принцип на некој начин глумат за да бидат попривлечни. Кога некого познавам сосема малце и недоволно долго, додека сум во фаза на запознавање, секако дека нема да се однесувам како пред некој што ми е близок. Ќе се контролирам до одреден степен во постапките и во муабетите, додека постапно се повеќе и повеќе му се откривам. Океј, тоа може не значи дека буквално глумам, ама секако дека прикривам одреден дел од себе, а тајна не е еднакво на лага, нели.:) Мислам, тоа е нормално и не е само кај девојките за да изгледаат попривлечно, туку и кај мажите за да остават подобар впечаток.

Понатаму, кога добро ќе се запознаеме, и особено ако веќе сме во врска, нема што да глумам... Ако сакам некој да ме сака, значи дека сакам да ме сака таква каква што сум, без да бидам принудена било што да кријам или да глумам нешто што не сум. :wink:
taka e definitivno.koga togas vistinata ke izleze na videlo:smir:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Ima nekoi sto si glumat i toa im e zadovolstvo ama toa se otkriva posle dobro zapazuvanje.
 

Marinka

~petit etoile dans mon coeur~
Член од
7 март 2007
Мислења
590
Поени од реакции
2
Глумат да, додека не сфатат. А тогаш, тогаш повеќе нема глума, преправање, улизување. Факт е привлечни се женските, не треба да глумат, само малку таинственост е доволна за да ги збрлават машките. Глумењето е проѕирно, излегува на виделина. И ако сте го нашле принцот на бел коњ :pos: а вие сте му глумела ваква или таква, отиде се у вода. Не дека тоа било многу поразлично од вас, ама... знам едноставно женските сакаат понекогаш да бидат актерки :toe:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Охооо не да глумат. Дури и се претеруе со глумење. Не е ова Холивуд ебате. hehe:
 
Член од
25 март 2007
Мислења
204
Поени од реакции
14
Kolku zenskite glumat, za da bidat poprivlecni na sprotivniot pol?
Onolku kolku shto nejzinata slika za sebe ne i se poklopuva so nejzinoto ubeduvanje za toa kako treba da izgleda za da ___________ (...bide poprivlechna na sprotivniot pol, bide sakana, bide neznam sho...)

Kolku zenskite glumat za da bidat poprivlechni na sprotivniot pol?
Onolku kolku shto mislat deka ne se privlechni takvi kakvi shto se. Zoshto voopshto nekoja devojka bi se obiduvala da se napravi poprivlechna od toa shto e, osven ako ne misli deka ne e DOVOLNO privlechna takva kakva shto e???
Klucniot moment e vo toa DOVOLNO. Za kogo toa edna devojka ne e dovolno privlechna? Zoshto se obiduva da bide poprivlechna od toa shto e?

Zarem vie devojkite stvarno mislite deka ako edna devojka mi se dopaga, a ne e depilirana, ne e iscupana, prdi, ide u wc, i mirisa zdivot ili ne znam shto u momentot, deka nema da mi se dopaga poveke? Ili, ako sme na nivo bez emocii, deka nema da sakam da ja :sekss: ako ne e picnata, nashminkana, vo minich, vo neglize ili vo podvezici? Ako mi se dopaga, mi se dopaga ONA, a ne sovrshenata slika koja shto bi mozela da se rasipe ako imalo gravche za ruchek.
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
Има некои ного јасно, шо ептен глумат...Јас не глумам никојпат, оти вистината секојпат излева..А и на крај краеви глумат само тие шо не сакат да се покажат какви се оти не се задоволни од самите себе...Тава е мое мислење..Не знам зашо некој би глумил....Глупости
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Глумат девојки кои немаат самодоверба, не се начисто со системот на вредности кој треба да го имаат или практикуваат, кои имаат грижа на совест,и кога мислат дека машките им веруваат.Правењето глупава исто така не можам да го протолкувам како итрина туку како несигурност во себе,инаку зошто интелигентна девојка би била со партнер кој се плаши од паметни девојки?Ваљда не е толку очајна да биде со некој.Девојка која не оди во веце?Ај, мајката и таква категорија имало?
 

EarthSea

Sexy Witch
Член од
28 јануари 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
Kolku zenskite glumat, za da bidat poprivlecni na sprotivniot pol?
Onolku kolku shto nejzinata slika za sebe ne i se poklopuva so nejzinoto ubeduvanje za toa kako treba da izgleda za da ___________ (...bide poprivlechna na sprotivniot pol, bide sakana, bide neznam sho...)

Kolku zenskite glumat za da bidat poprivlechni na sprotivniot pol?
Onolku kolku shto mislat deka ne se privlechni takvi kakvi shto se. Zoshto voopshto nekoja devojka bi se obiduvala da se napravi poprivlechna od toa shto e, osven ako ne misli deka ne e DOVOLNO privlechna takva kakva shto e???
Klucniot moment e vo toa DOVOLNO. Za kogo toa edna devojka ne e dovolno privlechna? Zoshto se obiduva da bide poprivlechna od toa shto e?

Zarem vie devojkite stvarno mislite deka ako edna devojka mi se dopaga, a ne e depilirana, ne e iscupana, prdi, ide u wc, i mirisa zdivot ili ne znam shto u momentot, deka nema da mi se dopaga poveke? Ili, ako sme na nivo bez emocii, deka nema da sakam da ja :sekss: ako ne e picnata, nashminkana, vo minich, vo neglize ili vo podvezici? Ako mi se dopaga, mi se dopaga ONA, a ne sovrshenata slika koja shto bi mozela da se rasipe ako imalo gravche za ruchek.

Опа почнаа и поквалитетни одговори да паѓаат.. Има нешто страшно ако некој нема комплетна самодоверба? Кој има целосна самодоверба?
Делува како да ги обвинуваш тие што немаат доволно самодовреба.. Може е само мој впечаток.. Плус ставот е нешто што се менува, ам луѓето се заљубуваат во душата на човекот.. Ако мислам дека човекот во суштина ми одговара, а уште нема укапирано некои работи, јас би ги преќутела, излажала..?? Ти не?
Не можам да ти објаснам колку го поддржувам твоето мислење, ама бар мене за да успеам да се ослободам од некои работи ми требало време.. Да ги надминам..поминам..
 
Член од
9 јуни 2007
Мислења
2
Поени од реакции
0
Nema covek , bar ja kolku so poznavam, a da ne mu treba vreme da se oslobodi od nekoi raboti za da pocne da se odnesuva normalno i da se pokaze vo celost takov kakov sto e...Edino samo koa si pijan , pa togas si davas za pravo da si zboris poveke ,poveke i od so treba, i da se opustis poveke(pa i utre da ne se sekavas demek=)...Ali toa ne znaci spored mene deka glumime....ok moze e nekoj vid , na gluma, ama mislam deka obostrano postoi i kaj maskite i kaj zenskite... mislam deka e ednakvo i kaj dvata pola...ali ona svesno namerno glumenje mi e cista glupost.. ali jebiga se desava , verovatno na site im se ima deseno ,dali ti ili drugiot pol,e sea prasanjeto e kolku seto toa moze da se nadmine, da se oprosti i da se produzi ponatamu?????

Ali ipak e najbitno da si se postavis use na pocetokot takov kako so si,t iskreno da si gi kazuvas mislenjata i prirodno da si se odnesuvas, zaso samo taka moze da te prifati takvi kakvi sto sme si vistinskite....i samo taka vnatresnata ubavina ke gi pokrie site nedostatoci , i toa deka ne sme depilirani,i deka moze i mustaki ni rastat ili deka imas celulit ,ili visok kilogrami....i so seto toa pak da te zasaka... pa nikoj ne e sovrsen neli:), baksa moze da se ponudi na primer on da te sredi , sto da ne:)

a za prekutuvanje, pa neznam iskreno so da mislam dali e ok ili ne e,ne sum tip so laze, t.e neznam da lazam,kolku i da zviuci toa naivno .. neznam dali e mana ili ne,ali zatoa pa vo vakov slucaj kako mojov mislam deka nekogas vredi da si prekutis nekoi raboti ,dodeka ne stane drugiot spremen da go cue istoto, trgnvajki od toa deka i ti nekogas ne sakas i ne si spremen se da cues ,pa nikoj nejke grom od vedro nebo da go udri....
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Zakljucok :

Dobrite devojki ziveat samo na internet ... tie ne lazat , ne varaat i eptem se otvoreni

Moeto prasanje e kade se loshite mene toa me interesira ?

PS ima iskljucok od ovoj zaklucok ama toa e samo moze deset posto
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Вие не сакате да ви кажеме дека сте грди или дебели не знам што-ние не сакаме да бидете доминантини точка. Мајка природа е тоа не зезајте се со природата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom