Колку женските глумат, за да бидат попривлечни на спротивниот пол?

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Abe site glumat pa i maskite duri glumat nekad...Ako niso drugo za sitnici glumime site, nekogas svesno nekogas nesvesno ali toa e...
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
31
Поени од реакции
1
Ако знаеш, сепак прашај си?
“На машко не треба да му објаснуваш вака е така е, треба да прашуваш демек не знаеш”
-Девојките кои се прават помутави се и попривлечни? Доминантна женска, пореална е, помалку посакувана?
-Што преќутувате на машките, дечковците како добри девојки?
-Дали жените смеaт да бидат искрени во однос на својата сексуалност? Девојките се плашат да признаат секс од прва вечер, да не им падне рејтингот?
-Дали има прифаќање од страна на мажите ако девојкта е отворена?
-Се губи идолот за женско, ако машките разберат дека одат во wc?



Дали машките до одредена возраст се спремни да ги дознаат вистините за женските(кои и да се тие)?
Што е turn off, а што turn on за машко?
Велат, мудра девојка преќутува она што машко не сака да чуе. Непишано правило.
Бујрум:turpijamnokti:
SITE DEVOJKI GLUMAT LUDILO ZA DA BIDAT POPRIVLECNI:pusk:
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
неморат да се мачат да глумат за да бидат попривлечни

све се сведува како е облечена и како и е градбата (дали е sexy или не)

какво глумење тапа е тоа

ако женска сака да освои некое машко или да биде привлечна нека се соблече гола и одма ке го има ........(тажно или не тоа ти е машкиот свет)
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
Јас лично немам потреба да глумам..доволно сум привлечна и без глумење :pipi:
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.546
Поени од реакции
1.795
не сакам не искрени. искрените повеќе ме палат
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
A jas se nadevam deka ova e ironicno.
Toa e ironichno,shto imate vie zenite napraveno za da mu kazete na nekoe mashko deka go sakate,dali ste mu poklonile cveke,napishale pesna ili za vas ljubovta samo e vo krevetot?Za zaveduvanje ste majstorki,za toa vi priznavam ama deka poveke znaete da ljubite od mazite ne si vo pravo?!:nenene:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Toa e ironichno,shto imate vie zenite napraveno za da mu kazete na nekoe mashko deka go sakate,dali ste mu poklonile cveke,napishale pesna ili za vas ljubovta samo e vo krevetot?Za zaveduvanje ste majstorki,za toa vi priznavam ama deka poveke znaete da ljubite od mazite ne si vo pravo?!:nenene:
А као демек нема машки што мотаат, нема машки кои се лигават и симнуваат ѕвезди само за да легнат девојка и после тоа да ја откачат? Нема машки што искористуваат а?

Нема тука овие поише сакаат или оние поише сакаат. Едноставно зависи од личноста, не од полот. Не можеш така да генерализираш.

Јас инаку, не глумам. Гледам да сум поопуштена, да не се стегам, да бидам тоа што сум и обично тоа што сум била тоа што сум и што не сум глумела, упропастувало се. Ама добро...тоа е.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Не глумам и најчесто баш поради тоа многу упропастувам. Затоа после сама треба да пробам да пристапам, ама така уште повеќе ја доуништувам работата, и на крај ми останува малце да изглумам :pipi:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
А као демек нема машки што мотаат,нема машки кои се лигават и симнуваат ѕвезди само за да легнат девојка и после тоа да ја откачат?Нема машки што искористуваат а?

Нема тука овие поише сакаат или оние поише сакаат.Едноставно зависи од личноста не од полот.Не можеш така да генерализираш.

Јас инаку,не глумам.Гледам да сум поопуштена,да не се стегам,да бидам тоа што сум,и обично тоа што сум била тоа што сум и што не сум глумела упропастувало се.Ама добро...тоа е.
Epa dobro de,odma zimash zdravo za gotovo :baeh:. Celta na seoj e koga ke izleze neshto da zavede pa i da legne,neli go pravite i vie toa,ne zaveduvate nas mazite za da legnete i potoa velite deka ste bile obespraveni.Zaveduvajte shto mozete poveke za da ne vi bide izleguvanjeto dzabe,barem da ima nekoj da vi ja zeme banjata :back:
 
Член од
25 мај 2008
Мислења
547
Поени од реакции
14
Па глумат... и тоа доста да бидеме реални. Знам по една другарка, таа откако и се засвиѓа еден другар пред него почна да се прави нешто вака така ова она. Но не сите секако секогаш има исклучоци
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Epa dobro de,odma zimash zdravo za gotovo :baeh:. Celta na seoj e koga ke izleze neshto da zavede pa i da legne,neli go pravite i vie toa,ne zaveduvate nas mazite za da legnete i potoa velite deka ste bile obespraveni.Zaveduvajte shto mozete poveke za da ne vi bide izleguvanjeto dzabe,barem da ima nekoj da vi ja zeme banjata :back:
Има девојки кои не излегуваат за да заведат и легнат, има девојки што се мирни и повлечени и што се срамат.:smir:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Има девојки кои не излегуваат за да заведат и легнат,има девојки што се мирни и повлечени и што се срамат.:smir:
Tie sramezlivite se opasni,ne se plashi od toa kuche shto lae tuku od toa shto ne lae :vozbud:.Me interesira dali nekoja devojka ima prevzemeno neshto vo zaveduvanjeto od Sharon Stone,taa toa go pravo najdobro?:pipi:
 

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
Мрзам да глумам...тоа е фејк, но гледам дека се повеќе луѓе околку мене глумат...и машки и женски, па што да се прави, веќе не се знае кој е кој
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
.....да ...глумата мн помага..хих..ама ипак кад си своја...хмм најубоо...
...ретко глумим...заш коај не сум своја..абе ко шмизла сум...па не ее феееееееер...хахах:pos2:...
..ам да се знае..и машките глума :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom