Колку женските глумат, за да бидат попривлечни на спротивниот пол?

Член од
4 јули 2008
Мислења
230
Поени од реакции
9
:coffee:Значи со темава некако во круг. Ама барем ние да си кажеме какви сме. Има машки што глумат и обратно, и има жемски што глумат и обратно.
Јас ке се ставам во групата каде што и да сакам не можам да глумам. Као прво премногу сум искрена (што мислам си кажувам), второ немам причина зошто да глумам (тоа што го сакам го добивам)

П.С. А има и машки и девојки што глумат. Една другарка на одмор летово, мислам дека фацата и се поремети од вештачката насмевка цела вечер што ја имаше за да ќари еден србин. И и успеа, ама за два дена кога ја виде вистинската НЕА тој и ја удри клоцата. Така да...џабе глума, биди си природен.:toe:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.493
Поени од реакции
8.128
:coffee:Значи со темава некако во круг. Ама барем ние да си кажеме какви сме. Има машки што глумат и обратно, и има жемски што глумат и обратно.
Јас ке се ставам во групата каде што и да сакам не можам да глумам. Као прво премногу сум искрена (што мислам си кажувам), второ немам причина зошто да глумам (тоа што го сакам го добивам)

П.С. А има и машки и девојки што глумат. Една другарка на одмор летово, мислам дека фацата и се поремети од вештачката насмевка цела вечер што ја имаше за да ќари еден србин. И и успеа, ама за два дена кога ја виде вистинската НЕА тој и ја удри клоцата. Така да...џабе глума, биди си природен.:toe:
да, но има такви девојки кои ништо пред очи не гледаат.... се почесто се појавуваат такви цури што незнаат што да ценат кај машко...
 
Ј

јовица11

Гостин
Има девојчиња кој глумат и оние кои не го прават тоа,како што има и машки кои глумат за да одвлечат девојче у кревет и оние кои не го прават тоа:smir:
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
89
Поени од реакции
1
На ова би одговорил, исто колку што и машките глумат пред женските, одговорот е прост :wink: Значи колку што вие се трудите за да им оставите добар впечаток на женските, толку отприлика и они го прават истото :wink:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
91
Поени од реакции
0
psssssss najgolemata glumacka ti e zensko da glumi vo nekoj svoj film i da ne i e sram a da pokori se pred nea za da ulogata i bide uspesna pa makar toa bilo i svoite roditeli i koj bilo na ovoj sve...zensko liiiiii........ c c cc c c
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Ма не глумам ако му се допаднам онаква кава што сум ок , ако не чао
 
Член од
31 август 2008
Мислења
112
Поени од реакции
17
samo na kratko neam vreme

drugar mi otišja u kafić i nekoja cura pocnala da mu glumi nekoi ludila ovo ono,
ali dobra cura bila
ali..
pukne mu film na drugara mi (već gu znaja od muabeti idr.)
pa odvede na ubavo t´mno mesto, i kako sto si e red kažaja sto si ima na pamet, ali ona JAKA pička ˝pa kako takoj na mene, pa misliš ja takva sam, pa ja ovo, pa ja ono,˝ bla bla bla, drn drn jarinja, ubeduvale se možda cel sat (tolko vu trebalo)
i on ga podnamesti ubavo, nabutaja ga ćurana do kraj (ali samo 1 put do kraj )
pa se fino lepo obleče i zapali avto za da si idev
a taj JAKA pička ni A ni B do doma


prašuju ga zašto ne završija rabotu do kraj???


samo da vu pokaže kolko e jaka pička, deka može da gu e.e ali on nejke (malko e lud k´d su u pitanje takvi šmizle)

:toe::toe::toe:
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
Колку и некоја да глуми,да се преправа,кога-тогаш ќе и падне маската и претставата е завршена!Ако напочеток глумела за да го привлече,се прикажувала поинаку од тоа што е,кога ќе го ,,фати,,дечкото за мамката,порано или подоцна ќе ја дознае каква е всушност,неможе вечно да глуми нели е така?
А исто е и со некои машки кои сакаат на прост начин да инпресионираат некоја типка,но они глумата ја зачинуваат со некои фалби
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
За каков вид на глума станува збор? Има различни. Ете, јас глумам и гледам како сите други глумат. Не е тоа и некој голем проблем. Ако глумам сигурно целам на нешто.
 
Член од
4 октомври 2009
Мислења
257
Поени од реакции
13
Од секогаш сум се однесувала природно баш каква што сум си кул,откачена и така ме имаат прифатено,никад не сум се фолирала и глимела пред дечко да глумам некоја незнам лигла или невитотина :vozbud:ако стварно нешто незнам ќе си прашам а не да се правам невино маче :pos2:
Цитат:
-Девојките кои се прават помутави се и попривлечни? Доминантна женска, пореална е, помалку посакувана?
На ова би кажала дека не можам со сила да глумам нешто што не сум одсекогаш сум доминирала во друштво со моите муабети и искрености па ете привлечна сум зашто сум оригинална :pipi:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
све су глумице барем 90% едно се со другарки а друго глумат со дечко но сепак е тоа глума како така тоа се открива на крај, но изборот е на дечкото нормално некои остануваат со нив незнам може им одгвараат такви девојки,

но денес младинава и машки и женски глумат си играат Холивуд небаре се докажани глумци и глмици а сепак се на земја меѓу нас луѓето и никој и ништо...

а јас лично со никој не глумам немам потреба бидејки на крајот и да изглумам ќе се открие мојата вистинска личност.
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
премногу глумат, женско сум и искрено кога ќе ги видам :pov::pov:зошто ми се другарки на пример и знам како се однесуваат кога сме сами а како кога се со некој од спротивниот пол, искрено се би дала да можат дечковците да ги видат во тие моменти, ќе им се згади. И најискрено не ги разбирам, прво како не им е тешко да глумат и да се замараат со тоа, биди си тоа што си и готово
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
премногу глумат, женско сум и искрено кога ќе ги видам :pov::pov:зошто ми се другарки на пример и знам како се однесуваат кога сме сами а како кога се со некој од спротивниот пол, искрено се би дала да можат дечковците да ги видат во тие моменти, ќе им се згади. И најискрено не ги разбирам, прво како не им е тешко да глумат и да се замараат со тоа, биди си тоа што си и готово
Е у мојто друштво пред тебе едмо говорат а зад тебе само лоши работи разнесуват за тебе.А пред машките се шмизли и се ми викат ти си рокерка никој нема да те сака треба да бидеш шмизла за да се залетат по тебе.А јас викам ако некој ме сака ке ме сака таква каква шо сум.Другарките цело време глумат демек најдобра другарка ама шо си и кажала утре тава ке ти го кажат некој сосема трети.Јас мразам глумици иако сум женско
 

Kajgana Shop

На врв Bottom