Колку ви трае батеријата на вашиот мобилен телефон?

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
па пишете на темава, во просек со колку малтретирање дневно вашиот телефон издржува? колку ја полните батеријата итн...:)

еве инфо во врска со моментално 3те телефони кои ги користам.
На нокиата Е50 понекогаш и до 12 дена издржува, како и да е никогаш не сум ја полнел повеќе од 2 пати неделно иако дневно ја вадам минимум по 10/15 пати картичката, ноќно време едно пола саат минимум си слушам музика, во текот на денот имам од 20 до 30 повици и барем едно 5-6 смс пораки си пракам со најблиските другар/и/ки и почесто го користам телефонот како мемориски уред, затоа што има и таква опција и се што ми е потребно е само дата кабел и мемориската картичка ја идентификува како римувабл стораџ.

на Самсунгот П510 ми трае околу 4 дена со оглед на тоа дека тој телефон највеќе го малтретирам затоа што и ми е службен воедно.

а на ЦЕЦТ YT 300 до 5-6 дена... зависи од тоа колку слушам музика.
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
5.124
Поени од реакции
35
па пишете на темава, во просек со колку малтретирање дневно вашиот телефон издржува? колку ја полните батеријата итн...:)

еве инфо во врска со моментално 3те телефони кои ги користам.
На нокиата Е50 понекогаш и до 12 дена издржува, како и да е никогаш не сум ја полнел повеќе од 2 пати неделно иако дневно ја вадам минимум по 10/15 пати картичката, ноќно време едно пола саат минимум си слушам музика, во текот на денот имам од 20 до 30 повици и барем едно 5-6 смс пораки си пракам со најблиските другар/и/ки и почесто го користам телефонот како мемориски уред, затоа што има и таква опција и се што ми е потребно е само дата кабел и мемориската картичка ја идентификува како римувабл стораџ.

на Самсунгот П510 ми трае околу 4 дена со оглед на тоа дека тој телефон највеќе го малтретирам затоа што и ми е службен воедно.
а на ЦЕЦТ YT 300 до 5-6 дена... зависи од тоа колку слушам музика.
Те знаеме која фаца си, не мораш да се фалиш.

Он: Не го малтретирам многу, па ми тера накај 4-5 дена ... : )
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Имам нокиа 6300 и ми трае 3-4 дена кога не го малтретирам 2 кога го малтретирам :nesum: :(
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Два дена максимум. Во последно време ми фрчат повици и СМС на сите страни, па брзо се празни.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
2 до 3 дена, зависи... во последно време многу играм табла и солитер на него, се чудам како копчињата не сум ги излижала.:hehe:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
имам sagem my411x и ми држи батеријата скапани 3 дена со сила
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
кај мене на нокиава 6300 пошто уште ми е интересна цело време ставам некои апликации флеш анимации и играм и слушам музика ми трае 2 некад 3 дена, а на Н80-ката траеше по 1 ден коа ке ја чепкаш многу

офф
има ли врска сеа на новиве ако не е пунета празнета првите неколку пати батеријата ќе трае помалце ако не е формирана ко шо треба?
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Јас имам sony ericsson z530i и не е лош.Ако не го замарам батеријата ми трае 5-6 дена а ако го замарам 2-3.
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
на Н73 ми трае едно 3-4 дена со чепкање
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
офф
има ли врска сеа на новиве ако не е пунета празнета првите неколку пати батеријата ќе трае помалце ако не е формирана ко шо треба?
не, ама многу голема врска има полњачот со кој ја полниш батеријата. Имам еден оригинален полњач од Е50та кој е 350милиампер часови и ја полни батеријата за неполни 40/50 минтуи и батеријата со нормално малтретирање ми трае до 6-7 дена, имам полњач од Н95ка со 550 милиампер часови, се полни батеријата за неполни 30 минути и ми трае и до 5 дена. И имам полњач од 123 милиампер часа од старите нокии со додаточе за новите нокии и се полни 2 ипол часа и ми трае некогаш и повеќе од 10 дена. А батеријата воедно и нова ми е и не е оформена како што кажуваат повеќето лаици првите полнења по 12 саати, напротив баш ми текнува дека првото полнење беше неполни 20 мин и до 3 цртички стигна и вечерта пак ми се испразни па го оставив 2 саати се наполни ко што треба па сабајлето беше до пола празна па пак ја ставив да се полни :)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Имам Сони Ериксон к500и речиси 3 год и презадоволен сум од батеријата, која во просек ми издржува по 5 - 6 дена. Иако да бидам реален не го чепкам нешто претерано телефонот.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
SE W810i со во просек 3 часа дневно музика слушање и без повици и СМС, секое сабајле аларм уклучен и под два три пати дневно тајмер пуштен, држи 6-7 дена.
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Имам sony ericsson к550i батеријата ми трае 3-4 дена но ако се земе во предвид колку само го малтретирам презадоволна сум:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom